Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
29 příspěvků

Ako skryt fotky a videa z galerie

Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
Uživatelský avatar
MarkAurel
Mobil Profi User
Zařízení:
HTC Desire HD
Příspěvky:
290
Registrován:
23. 12. 2007 16:37
Odesláno:
23. 11. 2010 18:00
Ako skryt fotky a videa z galerie
Ak potrebujete ukryt Vase fotografie ci videa, cize abi neboli viditelne v galerii je potrebne vytvorit si adresar v tvare: .abcde , kde abcde je akykolvek nazov, mozte si ho vytvorit a pomenovat napriklad v aplikacii Astro File Manager, alebo priamo v pocitaci ale cez WinRar nakolko windows Vam subor kde je v nazve prva bodka nepomenuje. Fotografie a videa si potom mozte prezerat cez suborovi manazer napr.: Astro File Manager,...

Ak si chcete zamknut fotografie alebo videa na heslo mozte pouzit aplikacie napr.: PhotoVault alebo HideNSeek, ...
MT ktore som nedavno vlastnil Nokia E66 - E75, Sonyericsson V,ivaz U5i, Satio U1i, Sonyericsson X10 mini, Orange Boston Momentalne vlastnim: HTC Desire HD
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
budvajs
Mobil Guru
Zařízení:
HTC Desire [LeeDroid 2.2f A2SD_own basic Sense]
Příspěvky:
185
Registrován:
20. 07. 2009 17:04
Odesláno:
25. 11. 2010 01:43

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

jednodussi zpusob je do slozky s medii,ktere nechcete zobrazit vytvorit slozku nebo soubor ".nomedia" bez uvozovek.funguje to na hudbu,videa i obrazky.
vytvoreni takovehoto souboru v korenovem adresari zahrnuje i obsah v jeho podadresarich.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Mobil Guru
carrrp
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
01. 01. 2011 21:18
Odesláno:
01. 01. 2011 21:25

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

udelal jsem to jak psal budvajs,ale vytvořil jsem omylem ten soubor v kmenovém adresáři a ted to neukazuje v galeriich vubec nic.komlet vsechny soubory jako videa,fotky,hudba jde otevřít pouze v alikaci moje soubory,což mi nevyhovuje.neví někdo jak to uvést do původního stavu?
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
bmatias
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC Desire (Android)
Příspěvky:
33
Registrován:
03. 01. 2009 22:57
Odesláno:
02. 01. 2011 20:41

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

vymaz ten subor (najlepsie cez PC, windows tie subory zobrazi)
Mobil Beginner
abit
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
16. 05. 2010 09:17
Odesláno:
05. 01. 2011 09:15

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

Nejak mi to nechodi. Mam na karte slozku (napr. Temp) v ni mam videa, ktere se mi normalne zobrazuji v galerii (coz nechci). Proto jsem ve slozce Temp vytvoril slozku .nomedia a ty videa do ni presunul. V galerii se mi uz nezobrazuji, ale navic jsem zjistil, ze mi z te karty uplne zmizly (proste je android smazal). Ten tip s vytvorenim slozky ".nomedia" jsem objevil nekde uz pred 1/2 rokem. Vyzkousel jsem to tak, ze jsem si v rootu karty vytvoril adresar .nomedia a nektere fotky do nej nahral. No a co se nestalo, zmizly mi vsechny fotky z mobilu. Myslel jsem ze jsem neco zmrsil, tak jsem se na to pak vykaslal, ale ten jsem to zkusil podle toho navodu vyse a zase mi to smazalo tentokrat videa.
Vam to funguje??
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
bmatias
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC Desire (Android)
Příspěvky:
33
Registrován:
03. 01. 2009 22:57
Odesláno:
05. 01. 2011 09:44

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

mne to funguje
pridanie suboru .nomedia nemoze zmazat obrazky, len k nim zakaze pristup danym aplikaciam
naozaj ti to fyzicky zmazalo subory? nedava to zmysel
Mobil Beginner
abit
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
16. 05. 2010 09:17
Odesláno:
05. 01. 2011 10:06

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

Pockej.
Mam teda vytvorit soubor .nomedia nebo adresar .nomedia ??? Ja vytvarel adresar
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
bmatias
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC Desire (Android)
Příspěvky:
33
Registrován:
03. 01. 2009 22:57
Odesláno:
05. 01. 2011 10:22

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

subor

edit: adresar zacinajuci na bodku sa nezobrazuje, ale nie je zmazany. Je len neviditelny
Mobil Beginner
abit
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
16. 05. 2010 09:17
Odesláno:
05. 01. 2011 10:59

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

Tak to bude ono. Vsude mluvili o sdresari.
Vyzkousim
Mobil Čumil Plus
toonnyy
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Xperia P
Příspěvky:
2
Registrován:
20. 05. 2008 09:46
Odesláno:
20. 01. 2011 23:58

Re: Ako skryt fotky a videa z galerie

V adresáři,který obsahuje obrázky,které nechcete zobrazovat prostě vytvořte třeba přez Astro adresář s názvem .nomedia
Toť vše,do dresáře nic nepřesunujte! Jen ho prostě vytvořte!
Ale pozor - pokud budete editovat nějaký kontakt, a budete chtít přiřadit obrázek z adresáře, který máte takto skrytý, nepůjde to, fotografie se prostě nezobrazí!
Takže obrázek ke kontaktu budete muset přiřadit přez nějaký File manager, třeba zase přez Astro. Funguje to!
Mobil Čumil Plus
29 příspěvků