Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
5 příspěvků •Stránka 1 z 1

[FIX] Nezobrazovanie médií

Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
Uživatelský avatar
dragonfatura
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC ONE M8 (Android Revolution HD 5.0.1 Sense 6.0)
Příspěvky:
45
Registrován:
07. 11. 2012 19:43
Odesláno:
22. 06. 2013 08:54
[FIX] Nezobrazovanie médií
Stalo sa vám, že zrazu Galéria alebo Hudba alebo Video prehrávač nič nezobrazujú, ale vo File Exploreri ich vidíte?

Tu máte jednoduché riešenie:


1.Pripojte smartfón k PC a dajte USB uložisko (mass storage, a pod.)
2.Cez PC chodťe do zložky kde máte obrázky/fotky
3.Všetko čo je v tej zložke dajte na SD kartu (root sd karty pre upresnenie)
4.Odpojte smartfón a reštartujte ho
5.Po zapnutí, chodťe do Galérie alebo iného programu pre fotky.
6.Po chvíle ich uvidíte
7.Cez File Explorer (Astro, ES...) vymažte priečinok kde boli fotky predtým (ak ste to urobili po kroku 3 nič sa nedeje :) )
8.Vytvorte si nový priečinok a preneste si tam fotky.

Hotovo + aj videá vám pôjdu :D
Obrázek
Mobil Beginner
prokop
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
N E61 + N E71 + N E5 + Si SX1 + Xperia P etc...
Příspěvky:
11
Registrován:
15. 03. 2009 22:32
Odesláno:
19. 09. 2013 07:30

Re: [FIX] Nezobrazovanie médií

No, tak mně se to zrovna moc jednoduché nezdá. Už proto, že musím spojit dva počítače, což mi připadá většinou docela úchylné :D . Jako kdybych startoval jedno auto pomocí druhého, místo vlastního startéru :D . Navíc asi nejsem sám, kdo má mediální soubory v různých složkách, takže všechny vytáhnout, a pak je dát do původních umístění není zrovna příjemná kratochvíle. A k tomu je potřeba počítat s .nomedia sobory... Kdepak, já mám podle mě lepší řešení:
  1. Ideální je podle mě pokud možno nepoužívat interní aplikace. Obzvlášť ne právě ty multimediální. Místo nich nainstalovat externí náhradu. Ono je to s nimi totiž prakticky stejné jako v Symbianu - jsou to prostě zmetky :D . Externí aplikace mě na rozdíl od těch interních až na vyjímky nikdy nezklamaly ani v Symbianu, ani v Androidu. Zato interní zmetky vždy - ale musím uznat, že v Androidu zatím přece jen ne tak často a mnohdy i fatálně jako v Symbianu.
  2. Předpokládám že 1) se některým lidem asi nebude moc líbit :D , takže pro ty kdo si z nějakých důvodů interní mediální aplikace oblíbili, mám podstatně jednodušší postup než ten od dragonfatury:
    Otevřít v nastavení aplikaci Album (příp. Galerii, Hudbu, Video - prostě podle verze OS a nadstavby) a dát jí vynucené ukončení + vymazání dat. Toť prakticky vše, ani restart telefonu není nutný. Já tedy ještě při podobných operacích zásadně mažu i cache dotyčné aplikace, ale tady to není vyloženě nutné. Nicméně bych to už z principu doporučoval i zde.
    Dlužno ale podotknout, že postup bude potřeba čas od času opakovat, stejně jako v případě postupu od dragonfatury (jsou to prostě zmetky :D), takže i proto doporučuju 1) :wink:
Mimochodem, tohle je myslím další z řady podle mě docela zásadních chyb Androidu 4.0 a 4.1. Na telefonech s Androidem 2.3 jsem to nikdy nezaznamenal, ale majitelé A 4.x si na to stěžují poměrně často.

A ještě poznámka ke 3. bodu dragonfaturova postupu:
Podle mě je lepší přesunout ty soubory do nějaké složky, než do rootu. Nebo je do rootu aspoň zazipovat. Osobně v podobných případech soubory přesouvám do temp složky, kterou jsem si pro tyhle účely vytvořil.
Každým postem do už založeného tématu porušuju zdejší pravidlo 5, ale nic s tím nenadělám, já už jsem prostě takovej :D
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
dragonfatura
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC ONE M8 (Android Revolution HD 5.0.1 Sense 6.0)
Příspěvky:
45
Registrován:
07. 11. 2012 19:43
Odesláno:
19. 09. 2013 10:03

Re: [FIX] Nezobrazovanie médií

Mne nefungoval ani jeden z tvojich postupov :) obzvlášť ten s Galériou + ani externe appky mi nezobrazili fotky ani nič :/
Obrázek
Mobil Beginner
prokop
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
N E61 + N E71 + N E5 + Si SX1 + Xperia P etc...
Příspěvky:
11
Registrován:
15. 03. 2009 22:32
Odesláno:
19. 09. 2013 12:56

Re: [FIX] Nezobrazovanie médií

První bod ti podle mě fungovat musí, jestli jde o ten poměrně známý bug Androidu 4.x. Sám jsi to vlastně zmínil už úvodní větou :wink: . Jestli ne, tak je u tebe příčina jinde. Pokud jsi to psal jen na základě té dřívější zkušenosti, tak mohlo třeba jít o ..nomedia soubor nebo složku s tečkou na prvním místě názvu.

Druhý bod bych sem nepsal, kdybych ho neměl osobně několikrát vyzkoušený (natolik mě přece znáš :D ). A to nejméně na 3 telefonech - mojí Xperii P, kamarádčině Xperia Ray a ještě na nějakém z těch co se mi dostávají do rukou, ale na model si nevzpomínám. Kromě toho jsem ráno hned po přečtení tvého návodu otevřel v Xperii P interní aplikaci Album, a... samozřejmě opět nic neukazovala :D . Ani v Kontaktech nebylo co přiřadit jako obrázek. Ale namátkou např. aplikace Scalado, PhotoStudio, SmartImageEditor a X-plore je podle očekávání viděly. Takže jsem si to teda zčerstva zopakoval a napsal to sem přesně tak jak jsem to už asi podesáté dočasně vyřešil.
Zajímalo by mě, co to má na svědomí. Teď jsem cvičně zkusil dva restarty, pár image editorů/viewerů, k tomu několik čištění systému různými nástroji, a zatím jsou v Albu ty obrázky pořád ještě vidět.

Pár odkazů k téhle patálii:

Kód: Vybrat vše

http://androidforum.cz/nezobrazuji-se-fotky-v-galerii-t10729.html
http://mobilni-telefony.heureka.cz/sony-xperia-p/poradna-otazka/223416/
http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?p=95084
http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?p=111343#p111343
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=110&t=30042
http://sgalaxy.cz/forum/foto/prazdna-galerie-neukazuje-ulozene-fotkyobrazky/
V tom posledním odkazu můj druhý postup taky nepomohl, a jelikož prakticky všechna ostatní řešení, co jsem teď po rychlogůglení našel, se týkala Xperií a toho mého postupu, tak je teoreticky možné, že to zabírá jen na Xperie. Každopádně ale v podstatě všude radí to co já v bodě 1 :wink: .

Jinak je ale dobře, že je tu ten tvůj návod. Komu se to stane, a chce i nadále používat interní aplikace, tomu bych doporučoval nejdřív ten můj druhý jednodušší postup, a když nezabere, tak ten tvůj složitější.
Každým postem do už založeného tématu porušuju zdejší pravidlo 5, ale nic s tím nenadělám, já už jsem prostě takovej :D
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
dragonfatura
Mobil Beginner
Zařízení:
HTC ONE M8 (Android Revolution HD 5.0.1 Sense 6.0)
Příspěvky:
45
Registrován:
07. 11. 2012 19:43
Odesláno:
20. 09. 2013 22:24

Re: [FIX] Nezobrazovanie médií

Ja tiež neviem v čom bol problém lebo keď mi ich neukazalo tak som potom HTC flashol na Stock ROM so Sense 3.6 a tam to tiež neukazalo. :/
Obrázek
Mobil Beginner
5 příspěvků •Stránka 1 z 1