Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
10 příspěvků •Stránka 1 z 1

HTC 3D microSDHC 32gb - problem

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
Uživatelský avatar
Usak
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
15
Registrován:
19. 12. 2010 16:28
Odesláno:
10. 10. 2013 17:23
HTC 3D microSDHC 32gb - problem
Zdravicko panove,
Koupil jsem si misto primarni 8gb, kartu od samsung 32gb class 10 (micro SDHC), obsah ze stare jsem si dal do pc a novou jsem seknul do telefonu, puvodni soubory z 8gb karty jsem kopnul na 32gb a odpojil tel. samozrejme klasicky odebrat a bla bla, zadna prasarna bez ukonceni, nicmene polovina veci v telefonu chybi, i kdyz ted si stahnu neco z marketu treba subway surfers tak data co to stahne se okamzite smazou a hra se nerozebehne, kde je problem? Delam neco spatne? Po zakoupeni 32gb jsem ji zformatoval a pak az teprve kopiroval data. Pekne me to se*e, takze se vas moudrych ptam, nez ji budu chtet vratit a oni ze me udelaji dementa, ze funguje... Je nejake reseni? Seknu sem fotky at vite o jakou kartu se jedna..
Tohle je obal od nove:
Obrázek
Tohle je ta puvodni ale nova vypada uplne stejne (rikal jsem si tahle 8gb od samsungu jde tak pujde i jeji teta 32gb..) samozrejme myslim pismo modre 32gb s tim rozdilem ze je class 10:
Obrázek
tak tedy jeste prilozim origo foto ty 32gb..
Obrázek

Predem diky za nejake tipy.
Naposledy upravil(a) Ramirez dne 10. 10. 2013 19:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Zla sekcia,presunute!
HTC 3D
Operační systém Android 4.0.3
Rozlišení 4.3 inch qHD
1Gb Paměť
Dual core 1.2 Ghz
Typ paměťové karty microSDHC 32GB
By Us@k
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Jirka Krokodýl
Moderátor
Zařízení:
Huawei P20 lite, android 8
Příspěvky:
1406
Registrován:
25. 03. 2008 21:18
Odesláno:
11. 10. 2013 15:39

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

A máš v PC povoleno zobrazení skrytých a systémových souborů? Podel toho co píšeš tak ne. Mnoho věcí se ukládá právě do těchto skrytých složek na kartě. Jsou to složky které mají před názvem "tečku".
A nebo nemáš root a rozdělenou tu původní kartu?
Moderátor
Uživatelský avatar
Usak
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
15
Registrován:
19. 12. 2010 16:28
Odesláno:
11. 10. 2013 17:24

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

Skryte souvbory jsem mel povolene a zobrazene, ale jak pises, root nemam, mam official tel. jak jsme ho koupil, to jako bez rootu to nevezme 32gb nebo co?
Takze kdyz tam dam 32gb, tel. dam do tovarniho nastaveni, a pojedu od znova tak si to tu kartu sblajzne?
Veci co tam mam postahuju na novo, a fotky a hudba snad nemohou vadit ne?
Takhle jsem to zkopiroval na tu 32gb kartu kterou jsem pred tim naformatoval fat 32..
Obrázek
HTC 3D
Operační systém Android 4.0.3
Rozlišení 4.3 inch qHD
1Gb Paměť
Dual core 1.2 Ghz
Typ paměťové karty microSDHC 32GB
By Us@k
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
hlemejzd99
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Sensation , Samsung Galaxy Note II , Android 4.3
Příspěvky:
20
Registrován:
13. 10. 2011 20:29
Odesláno:
11. 10. 2013 18:35

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

ja mel dotedka teda HTC Sensation , ale to by melo bejt nemlich to same ...dal sem tam 32GB normalne , ale predtim , nez jsem tam nakopiroval ty soubory , ktere jsem zalohoval v PC , tak jsem ji vlozil nejdriv do telefonu , tam zformatoval a pak na ni z PC nakopiroval obsah z te 8Gb co k tomu byla puvodne .
nemel jsem v PC povolene zobrazovani zadne skryte soubory a slozky a chodilo to normalne . Oni i kdyz neni povolene zobrazeni skrytyvh slozek , tak se tam presto skopiruji taky , jen nejsou videt , v tom by problem nemel byt .
jak rikam - napred jsem ji cistou koupenou novou sformatoval naprde v telefonu a pak na ni pretah zalohu z te 8Gb v PC a slo to .
Obrázek
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Usak
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
15
Registrován:
19. 12. 2010 16:28
Odesláno:
11. 10. 2013 20:33

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

Tak jo, diky to zkusim ;-)
HTC 3D
Operační systém Android 4.0.3
Rozlišení 4.3 inch qHD
1Gb Paměť
Dual core 1.2 Ghz
Typ paměťové karty microSDHC 32GB
By Us@k
Mobil Čumil Plus
c3cilka
Mobil Guru
Zařízení:
HTC HD2 [800x480], WP7.8/NativeSD ICS [] Archos Gamepad [1024x600], JB
Příspěvky:
133
Registrován:
28. 12. 2008 21:35
Odesláno:
12. 10. 2013 00:16

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

hlemejzd99 píše:... Oni i kdyz neni povolene zobrazeni skrytyvh slozek , tak se tam presto skopiruji taky , jen nejsou videt , v tom by problem nemel byt .
Nesmysl. Jestli nějaké byly(jakože asi nebyly) pak se nezkopírují pokud to děláš stylem "drag & drop". :wink:

Pro autora:
Naformátování v telefonu můžeš zkusit, ale nepřiděloval bych tomu moc velkou váhu.(maximálně se ti vytvoří některé složky/soubory, které mohly chybět...)

Spíše bych se podíval přes nějaký chytrý prográmek typu MiniTool Partition Wizard jestli na původní kartě nebyl ještě nějaký partition.
Mobil Guru
Uživatelský avatar
Jirka Krokodýl
Moderátor
Zařízení:
Huawei P20 lite, android 8
Příspěvky:
1406
Registrován:
25. 03. 2008 21:18
Odesláno:
12. 10. 2013 09:23

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

to c3ceilka: souhlas s kopírováním. A s tou partition - proto jsem se ptal zda neměl na telefonu root což by zavánělo právě nějakým dalším oddílem. Jinak pokud je karta od výroby neměl by být problém kopie 1:1.
Ještě mě napadá jediná možnost, zda si nějaý program nehlídá ID karty (například u aplikace Smartmaps je možno aktivovat mapy na ID SIM nebo ID SD karty), ale to už je extrém.
Chtělo by to vědět co přesně "chybí" - data aplikací ? - fotky? - hudba? - aplikace? ....
Moderátor
catty
Mobil Guru
Zařízení:
LG G3
Příspěvky:
121
Registrován:
30. 08. 2012 13:29
Odesláno:
12. 10. 2013 11:10

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

To: Usak
Mám taky EVO bez Root, dával jsem tam 32GB, ale Lexar. V PC jsem obsah nové karty, co tam byl, vymazal, pak dal do telefonu, zformátoval, připojil telefon přes USB s PC a zálohu ze staré karty zkopíroval.
Dělal jsem to v Total Commanderu, skryté soubory zobrazeny. Na kartě SD to jsou ty, co začínají tečkou. Žádné problémy nevznikly.
Může být, že ta nová karta mu nějak nevoní, byť to je Samsung, který býval kvalitní.
Mobil Guru
Uživatelský avatar
Usak
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
15
Registrován:
19. 12. 2010 16:28
Odesláno:
12. 10. 2013 15:27

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

Dekuji za reakce panove, vyzkousim vase rady, ale az v pondeli zitra opet jedu na druhy konec republiky a potrebuji navigaci, snad jen bych dodal pro jirku krokodyla: ze se mi smazou nektere fotky, nektere hodi jako ze nejdou otevrit, a nektere normalne jdou, pak hudba se smaze cela, a data aplikaci kterej sou ulozene na karte, treba angry birds v klidku jde, aplikace jako takove se nesmazou ale tim ze nemaji data tak se tvari mrtve alias fotka zeleneho androidu.
Catty: prave ze jsem si nejdrive cetl na netu co tel. podporuje abych nekoupil neco co neprelouska.. a proto ted nechapu tenhle problem, nicmene ja kartu formatoval v pc, a soubory i kdyz jsme mel vyditelne skryte jsem kopiroval klasicky z plochy do ,,vymeniho disku" tak jak je micro SDHC klasicky pojmenovana..
jeste me napadlo jestli to treba nedela velikost alokacni jednotky.. myslim ze pri prvnim formatovani jsme tam mel 16, a u toho druhyho jsme zkousel 32 nicmene vysledek byl stejny tak jsem to neresil..
HTC 3D
Operační systém Android 4.0.3
Rozlišení 4.3 inch qHD
1Gb Paměť
Dual core 1.2 Ghz
Typ paměťové karty microSDHC 32GB
By Us@k
Mobil Čumil Plus
robo
Mobil Profi User
Zařízení:
HTC Evo3D, origos rom, Tablet Ferguson S3
Příspěvky:
333
Registrován:
01. 01. 2008 07:10
Odesláno:
29. 10. 2013 10:24

Re: HTC 3D microSDHC 32gb - problem

Mel jsem nerootnute Evo3D a 16GB po case zamenenou za 32GB Transced class4. Dal jsem zobrazit skryte soubory, moznosti slozky-zobrazeni. Prekopiroval jsem vse na novou kartu, pres notas. A bez potizi. nekde jsem cetl ze class 10 muze delat problemy.
Mobil Profi User
10 příspěvků •Stránka 1 z 1