Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
6 příspěvků •Stránka 1 z 1

Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pruhy

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
03. 01. 2014 20:04
Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pruhy
zdravím s naléhavou prosbou o radu,
mám už skoro rok a půl SGS3, v opravě byl jen jednou (ruplo sklo) a teď jsem přišel na závažný problém:
byl jsem dnes venku, telefon byl docela chladný (asi 13°c)a chtěl jsem odfotit jeskyni s bleskem, zaostřil jsem kliknutím na displej, obraz byl až na ten šum dobrý, po stisku spouště se objevil jasnější blesk (jako obykle), ale na displeji mi problikly pruhy, otevřel jsem tedy fotku a na ní jsou horizontálně (foceno na šířku) barevné pruhy - červená, modrá a semtam fialová, u některých fotek jsou pruhy dole, u některých je pruh každý 10. pixel atp.
udávaná provozní teplota je -20°c až +60°c, takže OK
přišel jsem domů a nedělal to (teplo), dal jsem ho na chvíli do mražáku a testoval focením temné garáže, přišel jsem na toto:
fotil jsem s jinými aplikacemi - u všech pruhy, změnil jsem úložiště - zase - zjistil jsem tedy, že jde o problém v HW/firmware foťáku
zvláštní je že to začal dělat až nedávno (prohlížel jsem staré tmavší fotky focené s bleskem), jen při blesku, při nízké teplotě a když je fotka tmavá, zároveň jsou pruhy vždy souběžně s delší stranou displeje (osa X když fotím na šířku, osa Y když na výšku), pruhy mají tloušťku více Px (asi 2-3, těžko určit s tou ztrátovou kompresí)
nesetkal se s tímto problémem někdo?
každopádně půjde na reklamaci
díky za odpovědi
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
bmb
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
samsung s 3
Příspěvky:
3
Registrován:
22. 05. 2014 08:53
Odesláno:
22. 05. 2014 08:55

Re: Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pru

Ahoj,
vypada to , ze mam uplne stejny problem co ty....posledni hezkou fotku jsem udelal v jeskyni, od te doby pruhy.... mam je tam ovsem uz porad, na kazde fotce!!!
jak jsi to prosim te vyresil???
diky za odpoved...
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
27. 05. 2014 17:27

Re: Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pru

já jsem to dá se říct nevyřešil :(
dělal jsem pokusy (vybitá baterka/nabitá baterka, blesk/bez blesku, mráz (mrazák)/chladno(sklep)/notmál teplota/horko) a přišel jsem na následující:
dělá to hlavně když: telefon je chladný (pod 14°c) + je vybitá baterka (<60%) a dost to zhoršuje blesk (o dost pruhů víc)
kámoš to prý měl na kompaktu, ale myslím si, že jestliže ti to dělá furt, tak to rozhodně dej opravit, telefon má provozní teploty (koukal jsem se) tuším od -20°c do + 60°c (teď si nejsem jistý). ale je mi jasné, že už v -5°c to bude odmítat vyfotit tak, aby tam bylo něco vidět, asi se jedná o výrobní vadu podobně jako ty fleky na displeji, kdyz displej zobrazuje černou.
tak přeju hodně štěstí s reklamací (pokud ti to neprošlo, mně ještě ne)
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
bmb
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
samsung s 3
Příspěvky:
3
Registrován:
22. 05. 2014 08:53
Odesláno:
28. 05. 2014 08:26

Re: Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pru

no jo reklamace, to zas bude proces na 1/2 roku, to se na to asi vy....
jinak me to blesk naopak zlepsuje, bez blesku sileny, s bleskem a za bileho dne to skoro ani neni videt...cerny fleky mam taky, uz jsem myslel ze jsem je tam nejak vytlacil :)
tak jo diky za info, preju hezky den.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
28. 05. 2014 16:59

Re: Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pru

Dle zákona má reklamace trvat maximálně 30 dní, přičemž se nesmí doba reklamace protahovat, není-li to nutné a je-li reklamace vyřešena (takže by měli poslat telefon zpět hned jak to budou mít, ale to samozřejmě neudělají, oni si ten měsíc počkaj, jen aby tě otrávili čekáním abys příště nic nereklamoval). Ale jestli to fakt dělá pořád, nevidím důvod proč nereklamovat. S3 sice fotí příšerně (to je tím FW a částečně optikou samozřejmě), ale foťák se mnohkdy opravdu hodí.
Jo ty černý fleky, to nemá jen S3, ale u S3 jsou nejvíc vidět. Několik lidí se to pokoušelo vyreklamovat, ale vzhledem k tomu, že těma flekama disponují všechny displeje pro S3, tak se jim na to vyprdli, že není co reklamovat (přitom by to správně uznat měli, v noci to je dost znát a dá se to brát jako chyba displeje).
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
bmb
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
samsung s 3
Příspěvky:
3
Registrován:
22. 05. 2014 08:53
Odesláno:
23. 06. 2014 08:55

Re: Samsung galaxy S3 blbne fotoaparát - na fotkách jsou pru

zdravim, tak fotak uz opet funguje jak ma, nic jsem s tim nedelal !!!
Mobil Čumil Plus
6 příspěvků •Stránka 1 z 1