Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
5 příspěvků •Stránka 1 z 1

Problém z ulozistem Samsung Xcower2 original

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
Onbots
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung S7710 Galaxy XCover 2
Příspěvky:
4
Registrován:
06. 07. 2013 22:33
Odesláno:
21. 11. 2014 13:04
Problém z ulozistem Samsung Xcower2 original
Dobrý den,mam prozbu,přítelkyni jsem zakoupil novy tel samsung xcower2,stroj slape pekne ale stale ma problemy z ulozistem.Zakoupil jsem proto i kartu 16g samsung ale bohuzel jsme tam kde jsme byli. Nijak jsem neprisel nato jak docilit aby aplikace napr,hry,programy stahnute prez google play se stahovali na kartu a nikoli do tel ktery je plny.. Je nejaka moznost jak vse opravit ?

Moc dekuji za vas cas a pripadnou pomoc.
Mobil Čumil Plus
pivas5
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
samsung xcover2
Příspěvky:
20
Registrován:
09. 08. 2013 11:57
Odesláno:
21. 11. 2014 14:23

Re: Problém z ulozistem Samsung Xcower2 original

jdi na aplikace-moje soubory-levý tlačítko-dole nastavení-nastavit domovský...-a tam dáš extSDCard....a je to :?
Naposledy upravil(a) Ramirez dne 21. 11. 2014 16:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Predchadzajuci prispevok je zakazane citovat,precitaj si pravidla fora.
samsung galaxy Xcover 2
Mobil Čumil Plus
Onbots
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung S7710 Galaxy XCover 2
Příspěvky:
4
Registrován:
06. 07. 2013 22:33
Odesláno:
21. 11. 2014 22:51

Re: Problém z ulozistem Samsung Xcower2 original

Moc děkuji za snahu pomoci,jen ale nevim kam mam jit na ten prvni krok APLIKACE v nastaveni nebo tak ? Muzete mi prosim popsat celou cestu ? Moc se omlouvam za nepochopeni. :(


---------------

Tak sem to asi nasel pokud je to anstaveni adresare ??
Bohuzel mi domovsky adresar ale nejde nastavit na sd kartu mam to zasedle .. Jde to nejak jinka ?
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Jirka Krokodýl
Moderátor
Zařízení:
Huawei P20 lite, android 8
Příspěvky:
1406
Registrován:
25. 03. 2008 21:18
Odesláno:
22. 11. 2014 00:03

Re: Problém z ulozistem Samsung Xcower2 original

Tak tohle u Xcover 2 opravdu nepomůže, je nutný root, aplikace na přesun a rozdělení SD karty. Dělal jsem to v servsu již mnohokrát na tomto modelu , tady je návod

Upravený návod na přesun aplikací na SD kartu

Oprotí původnímu se velmi zjednodušil krok 1 root. Za poslední měsíc jsem otetoval na 3 Xcover 2. Postup je bez ztraty dat. Přesto odporučuji zálohovat!!


1 - udělat root telefonu (získání systémových práv) - použít KingoAndroid root android-tipy-triky/kingo-android-root-j ... 49074.html
2 - rozdělit paměťovou kartu na na dva primární oddíly FAT32. První oddíl bude dále sloužit tak jako doposud pro fotky, data atd. a druhý oddíl pro linkování aplikací. Na to použij v PC třeba aplikaci MiniTool Partition Wizard Home Edition

3 - no a jsme u fáze nastavení přesouvání. Zapni telefon s vloženou kartou, přihlaš se na gmail a z obchodu stáhni aplikaci Link2SD

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD
Nainstaluj, spust a vyber jako úložiště FAT32 a telefon restartuj , znovu spustit Link2SD a nastav v aplikaci
- Menu - Nastavení
- Automaticky odkazovat - zaškrtnout
- Nastavení automatického odkazování - mám zaškrtnuto odkazování všech součástí
Nově instalované aplikace se budou linkovat na kartru již automaticky.

4. Jelikož nedochází ke smazání dat, bude ještě nutné ručně v aplikaci Link2SD přesunout stávající nainstalované aplikace na SD kartu.
Spustit Link2SD, kliknout na aplikaci kterou chci přesunout a zvolit odkázat
Moderátor
Onbots
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung S7710 Galaxy XCover 2
Příspěvky:
4
Registrován:
06. 07. 2013 22:33
Odesláno:
22. 11. 2014 02:05

Re: Problém z ulozistem Samsung Xcower2 original

Zase se omlouvam dokoncil jsem prvni krok ROOT vse probehlo bezvadne ikdyz to celkem trvalo(coz vubec nevadi) Ale mohl bych jeste poprosit o pomoc stim rozdelenim kartzy ? Program sem stahl ale neumim vubec ang (ucil sem se DE) muzes mi tedy jeste jednou pomoci s nastavenim te karty nejaka postup nebo tak ? moc prosim,a zase moc dekuji a omlouvam se za potize..



Tak jsem to zkusil sam ale asi spatne...

Kartu me program MiniTool Partition nasel , oznacil sem kartu a klikl na Move/Resize a rozdelil aby obe strany meli stejne mb
ulozil a naformatoval oba sektory na fat32
oba jsou jako primarni
ulozil

Pote vlozil do tel. a stahl a nainstaloval prog. link. Spustil a v nastaveni sem dal vybrat uloziste na extcard (zde je asi prvni problem vidi to jen jednu primarni pulku karty druhou ne.
Dalsi problem je asi ten ze kdyz sem restartoval tel a znovu pustil prigram link a dal nastaveni kde sem mel povolit automaticke odkazovani na kartu mam to sede a nejde na to kliknout jaka je prosim pomoc ? :(


---------------------
Oprava
---------------------
Tak mi to nedalo a zkusil jsem to dnes rano opet. chyba byla u me asi jsem nepotvrdil upravu karty nini jede vse jak ma. Dodrzel jsem cely postup vise vypsany i programy z tel. jsem dal odkazat na sdkartu (u programu jiz mam i misto kde jsou SDkard) ale kdyz jsem zkusil stahnout hru (pro test z googl play ktera ma 1,5giga) opet mi to napsalo ze v externim ulozisti neni dopstatek mista pritom tam je 8 giga co delam spatne ?

Koukam zeaplikace ktere jsem dal vytvorit odkaz jsou psany ze jsou na sd karte a v popiscich je ze jsou stale na interni pameti a kdyz dam jednotlive aplikace vyslovene presunout na sdkartu vypise se mi chyba ze FUNKCE App2SD nejsou podporovany a ze me zarizeni ma primarni eterni uloziste , ktere je vytvoreno z interni pameti :(
Mobil Čumil Plus
5 příspěvků •Stránka 1 z 1