Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
16 příspěvků

Zablokovaný tablet.

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
fines
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Alcatel
Příspěvky:
10
Registrován:
05. 11. 2016 15:51
Odesláno:
09. 12. 2016 11:19
Zablokovaný tablet.
Dobrý den,předesílám,že jsem naprostý lajk a jako takový se vyjadřuju a konám,vlastním tablet Alcatel one touch 3 a z jakéhosi rozmaru jsem se rozhodl,že jej přerootnu,použil jsem k tomu Kingo ROOT.
Celá operace,jak se zdálo,proběhla úspěšně,přístroj naskočil,avšak,dostal se jen k logu Alcatelu,v těchto místech buď vypnul,nebo do nekonečně opakoval úvodní vstup.Musím říci,že k jeho oživení jsem již použil kde co-od tisknutí napájení a hlasitosti + -/zde jsem se dostal do Android systemu,na zvolený "Factory reset" žádná reakce/,přes mnoha další programy,vyjmutí baterie nevyjímaje.Prostě bez úsěchu.Tablet neodpovídá,nebo odpoví na kratičkou chvíli a to je málo na to,aby s ním byla navázaná nějaká komunikace.Začínám propadat malomyslnosti,zda se ještě podaří přístroj zprovoznit.Proto se obracím na vás o pomoc.Za každý podnět budu vděčný.
Mobil Čumil Plus
Bombur
Mobil Guru
Zařízení:
Xiaomi Redmi note 8 Pro
Příspěvky:
178
Registrován:
09. 11. 2008 14:22
Odesláno:
09. 12. 2016 13:34

Re: Zablokovaný tablet.

Podle mého názoru se při rootování po.... zavaděč systému(bootloader) a proto se tablet nenastartuje,lépeřečeno se dostal do bootloopu.Objeví se jen logo a restartuje se stále dokola.Je potřeba,nejčastěji na stránkách výrobce,sehnat správnou ROM pro svůj model a celý tablet flashnout.U značky alcatel se na to používá,alespoň myslím,program "SP Flash Tool".

P.S.:Ještě mě napadlo,pokud se dá dostat do bootloaderu,zkusit "wipe data" a "wipe dalvik cache".
Mobil Guru
fines
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Alcatel
Příspěvky:
10
Registrován:
05. 11. 2016 15:51
Odesláno:
10. 12. 2016 08:10

Re: Zablokovaný tablet.

Ze "System recovery",po zvolení "factory reset" mi naskočila stránka s nabídkou "download" a stisknutí + hlasitosti,nebo odejít,provedl jsem prvou možnost/co také jiného/,naskočila bílá plocha,neskutečně dlouho jsem dále tiskl + hlasitost,ale nic dalšího se nedělo.Mohla by to být cesta k "factory resetu"?Pokud to neni i zde dále blokované.A kombinace stisknutí + - hlasitosti /spuštění = odchod/ je dalším hlavolamem.
Mobil Čumil Plus
fines
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Alcatel
Příspěvky:
10
Registrován:
05. 11. 2016 15:51
Odesláno:
10. 12. 2016 11:23

Re: Zablokovaný tablet.

Po několikerém stisknutí + - hlasitosti naskočil nápis "Mounted/system".Na Googlu jsem se dočet,že by se s tím pohlo přes příkazový řádek.Teď ještě najít příslušný příkaz.
Mobil Čumil Plus
Bombur
Mobil Guru
Zařízení:
Xiaomi Redmi note 8 Pro
Příspěvky:
178
Registrován:
09. 11. 2008 14:22
Odesláno:
10. 12. 2016 22:38

Re: Zablokovaný tablet.

Factory reset přivede telefon(tablet) do továrního nastavení.Vymaže uplně všechna uživatelská data.A pokud je systém v pořádku,tablet normálně nastartuje.To není tento případ.Každý výrobce má trochu jiný styl pro vstoupení do recovery.Ale když už tam člověk je,tak obecně se +- používá pro skrolování v menu.
Vypadá prostředí recovery nějak takto???

Kód: Vybrat vše

http://www.imgup.cz/images/2016/12/10/Beznazvuac599.png
Mobil Guru
fines
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Alcatel
Příspěvky:
10
Registrován:
05. 11. 2016 15:51
Odesláno:
11. 12. 2016 02:42

Re: Zablokovaný tablet.

Ta nabídka přibližně vypadá stejně.Po zadání "factory reset" je prováděno Mazání dat "Data wipe complete".Následně volím opět "factory reset",naskočí asi 6x NO a jedinkrát YES s nabídkou"---delate all user date",po zvolení této možnosti nastává opět mazání dat a sdělení:Date wipe complete.Žádný reset!
Mobil Čumil Plus
Bombur
Mobil Guru
Zařízení:
Xiaomi Redmi note 8 Pro
Příspěvky:
178
Registrován:
09. 11. 2008 14:22
Odesláno:
11. 12. 2016 23:07

Re: Zablokovaný tablet.

Ano,rozumím.To vypadá asi takto.
Obrázek

Potvrzením "yes" dojde k procesu smazání uživatelských dat.Bohužel se očividně,po rootu tabletu,vyskytl problém v samotném systému,ne v datech.A systém je potřeba,jak jsem již psal,přehrát znova.Některé značky to podporují s SD karty přímo v zařízení,některé jen skrze program v počítači.
Mobil Guru
fines
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Alcatel
Příspěvky:
10
Registrován:
05. 11. 2016 15:51
Odesláno:
12. 12. 2016 05:29

Re: Zablokovaný tablet.

Programů je na to dost,ale potíž je zde ta,že PC nemůže s tabletem navázat komunikaci, odezva je minimální,nebo žádná,na tom veškeré pokusy vždy ztroskotají.
Mobil Čumil Plus
Bombur
Mobil Guru
Zařízení:
Xiaomi Redmi note 8 Pro
Příspěvky:
178
Registrován:
09. 11. 2008 14:22
Odesláno:
12. 12. 2016 17:05

Re: Zablokovaný tablet.

Je potřeba mít nejen správné ovladače.Většinou má značka svůj program do PC(nokia pc suite,LG PC Suite,samsung kies atd),pro alcatel ted nevím,který by měl správné ovladače nainstalovat.Někdy stačí nainstalovat ADB driver-universální ovladač pro android.A taky je důležité najít "správný" kabel.Zní to divně,ale s některým to jde,s jiným ne.Taky jsem se u toho vyvztekal.
Mobil Guru
Furdik
Moderátor
Zařízení:
Realme 5
Příspěvky:
1434
Registrován:
25. 05. 2008 11:04
Odesláno:
17. 12. 2016 13:25

Re: Zablokovaný tablet.

Hard reset již nepomůže, jak píše kolega, je potřeba znova flashnout romku.

Pokud si použil Kingoroot předpokládám, že jsi neodemknul bootloader, což nejspíše způsobilo zmiňovaný bootloop.
Edit: Na root One touch 3 existuje návod přes TWRP - Kingo root není doporučován (to jsem zjistil za 5 minut čtení...)

Vše je o čtení... před tím než se do něčeho pustíš, tak si musíš nastudovat návody, na co si dát pozor, co hrozí, jak tomu předejít, popř. jak to opravit...

Nejprve zařiď, aby zařízení komunikovalo s PC

Zkus flashnout ofiko rom

nebo

Pokus se odemknout bootloader
Nainstaluj TWRP (custom recovery) - možná by pomohlo flashnout neofiko rom

Koukám, že jsou 2 verze One touch 3 (4,7" a 5,5") - návody musíš hledat pro svojí verzi...

Jako odrazový můstek by mohly posloužit tyto stránky:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/idol-3
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=702765
Moderátor
16 příspěvků