Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
6 příspěvků •Stránka 1 z 1

ROOT = nutnost nebo jen možnost?

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
Dzordano_Bruno
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson T700 - rád bych nový
Příspěvky:
5
Registrován:
20. 05. 2010 17:56
Odesláno:
01. 06. 2010 16:37
ROOT = nutnost nebo jen možnost?
Dobrý den,
již delší dobu uvažuji o koupi telefonu Desire. Zatím čekám na představení Iphone, abych tyto dva mobily provnal, ale to není předmětem mého dotazu.
V jednom ze zdejších témat, kde si zakladatel neví rady s navigaci mě poměrně zmátlo, že lze navigaci naistallovat na telefon bez rootu. Jsem tedy zmaten k čemu tedy root slouží. Předpokládal jsem, že právě k přístupu do warez aplikací(jejich povelní installace), ale jak jsem se dále dočetl, není tomu tak.

ROOT jsem si představoval jako monožst, která mi dovolí si vše upravit v tlefonu dle svého - tapety, ROMky atd. prostě většá zásahy do systému a také installaci programů. Ale, když to není tedy nutné, tak k čemu je tedy ROOT?

Rád bych si po koupi dal do telefonu nějakou hru, navigaci a tím by pro mne vše haslo. Pokud jsem to pochopil dobře, root netřeba?

Promiňte, pokud jsem natvrdlý, děkuji za odpovědi.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
01. 06. 2010 16:44

Re: ROOT = nutnost nebo jen možnost?

Root potrebujes iba ked chces robit upravy zo systemom (flashovanie ROMiek atd.),samozrejme su aj aplikacie ktore vyzaduju root,ale tych moc neni a pokial ti staci mat vo fone par hier,navigaciu a staci ti vnutorna pamet fonu tak root nepotrebujes.Warez hry a aplikacie root nevyzaduju,takze to co je tu na fore nainstalujes aj bez neho.Takze root neni nutnost ale iba moznost.

Pre blizsie info pozri sem:

Kód: Vybrat vše

http://wiki.androidforum.cz/index.php/%C4%8Casto_kladen%C3%A9_dotazy_%28Opera%C4%8Dn%C3%AD_syst%C3%A9m_Android%29
Moderátor
Dzordano_Bruno
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson T700 - rád bych nový
Příspěvky:
5
Registrován:
20. 05. 2010 17:56
Odesláno:
01. 06. 2010 16:49

Re: ROOT = nutnost nebo jen možnost?

Aha, děkuji:) Taková odpověď mi bohatě stačí:)
Mám, ale ještě jednu menší, snad ani s ničím nesouvisející otázku. U hodně linků kte stažení jsem si všiml bílého obdélníčku s černými obdélnik uvnitř. Takové obdélníčky jsem viděl nejjen zde, ale i na turistických značkách. K čemu slouží?
Mobil Čumil Plus
vasa13
Mobil Plus User
Zařízení:
Palm Pixi Plus
Příspěvky:
58
Registrován:
07. 04. 2009 18:31
Odesláno:
01. 06. 2010 16:52

Re: ROOT = nutnost nebo jen možnost?

Jsou tu QR kódy, jestli budeš mít desire, stáhneš si čtěčku QR kódů, pak na něj jen "namíříš" a ono ti to ukáže nějakej odkaz, nebo ti to vyhledá na marketu.
Jsem Gay a nestydím se za to (:
Mobil Plus User
Dzordano_Bruno
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson T700 - rád bych nový
Příspěvky:
5
Registrován:
20. 05. 2010 17:56
Odesláno:
01. 06. 2010 16:56

Re: ROOT = nutnost nebo jen možnost?

Tak jsem si to myslel dobře:) Díky za odpvoědi ještě jednou:)
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Rampa McKvák
Mobil Guru
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
103
Registrován:
04. 02. 2009 18:09
Odesláno:
26. 02. 2011 14:07

Re: ROOT = nutnost nebo jen možnost?

Rád bych se jen zeptal na doplňující otázku k rootu. V odkazu, co poslal Ramirez, je u "proč chtít root?" pod bodem číslo 3 napsáno "můžeme aktivovat multitouch (není to plnohodnotný jako na iPhone)". Chtěl bych vědět, jestli je to pravda, jestli bych po rootu mohl mít na mojem X10 mini funkční multitouch, nebo aspoň dual touch.
Díky.
Mobil Guru
6 příspěvků •Stránka 1 z 1