Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
57 příspěvků

Xperia mini (/pro)

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
jirkahul
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
17. 12. 2010 09:18
Odesláno:
17. 10. 2011 11:28
Re: Xperia mini (/pro)
vôbec sa neviem rozhodnúť, poradte mi, prosím vás! oplatí sa kúpiť telefón s vysúvacou klávesnicou? je oveľa lepší, ako dotykový displej? musím sa priznať, že som doteraz ešte nemala taký mobil, ktorý nemal fyzické tlačidlá, a preto by som si chcela vyskúšať dotykový displej, len neviem, či by som to vedela používať. a na druhej strane v cenách je dosť veľký rozdiel...:S
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
17. 10. 2011 12:10

Re: Xperia mini (/pro)

Vysouvaci klavesnice je samozrejme komfortnejsi - o tom neni pochyb, ale founy byvaji drazssi.
Ale klidne se bez ni obejdes.
Vubec se neboj a bez do toho i bez HW klavesnice.

Ma zkusenost: Jako prvni foun jsem mel Qtek 9100 s HW klavesnici, ale fyzicky jsem ji (mysleno klavesnici) pouzival jen vyjimecne.

Ovsem nazory se mohou lisit.
Nejlepe je si nejaky foun "osahat", treba od kamaradek (kamaradu).
Moderátor
marbury
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
6
Registrován:
01. 12. 2010 09:06
Odesláno:
17. 10. 2011 13:51

Re: Xperia mini (/pro)

Já osobně preferuju spíš HW klávesnici, ale dá se bez ní obejít. Pro mne je xperia mini pro lepší výběr i kvůli tomu, že má i přední kameru k videotelefonování (například skype). Tak se zamysli jestli bys jí využila nebo ne.
Mobil Čumil Plus
mmm273
Mobil Plus User
Zařízení:
Sony Xperia S
Příspěvky:
90
Registrován:
12. 01. 2011 19:17
Odesláno:
18. 10. 2011 14:24

Re: Xperia mini (/pro)

osobne mam bez HW klavesky, ale ked som mal x10 mini pro, tak som klavesku vyuzil len sporadicky ... ona neni na ovladanie telefonu, skor len emaily, sms atd... a to sa da v pohodke zvladnut aj na dotykaci..
SE Xperia x10 mini pro ---> SE Xperia Mini (ST15i) ---> SE Xperia X10i ---> SE Xperia Play ----> Sony Xperia S .......
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Rampa McKvák
Mobil Guru
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
103
Registrován:
04. 02. 2009 18:09
Odesláno:
22. 10. 2011 14:16

Re: Xperia mini (/pro)

Vysouvací kláveska je super, pokud jsi velký pisálek. Já jsem na telefonu furt na ICQ a pořád si s někým píšu - telefon mám zasunutý prakticky jen když je v kapse.
Doporučuju ti ale jít do toho bez klávesnice. Já jsem si totiž kupoval pro verzi především proto, že mě štvala blbá klávesnice na displeji, co měla X10 mini. Neměla totiž qwerty klávesnici, což tento telefon už má, proto si na to zvykneš a budeš v pohodě.
Pokud ale hodně píšeš a ty peníze navíc máš, pro komfort psaní doporučuju pro verzi.
Mobil Guru
emill
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
29. 11. 2010 09:20
Odesláno:
24. 10. 2011 10:01

Re: Xperia mini (/pro)

Já bych se přidal k názoru marbury. Pro mě je přední kamera užitečná věc. Videotelefonovat přes wifi se dá už skoro všude. Před lety jsem to ještě nevyužil. Pamatuju si, že jsem měl tenkrát samsung U700, jestli si na něj pamatujete někdo. A i ten měl už ve předu kamerku. No ale teď už se to podle mě hodí. Záleží na tobě jirkahul.
Mobil Čumil Plus
jirkahul
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
17. 12. 2010 09:18
Odesláno:
24. 10. 2011 14:16

Re: Xperia mini (/pro)

no pravda, záleží odo mňa...diky za odpovede...písali ste aj pozitívne aj menej pozitívne veci, či je lepšia vysúvacia klávesnica alebo ni, no trošku sa ešte rozmýšľam a kúpim ten, ktorý bude pre mňa najlepší :wink:
Mobil Čumil Plus
fuchs
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
1
Registrován:
05. 11. 2011 23:49
Odesláno:
09. 11. 2011 15:32

Re: Xperia mini (/pro)

mám mini pro už mesiac a môžem povedať, že nič lepšie ako vysuvacia qwerty nieje....je to rychle, prakticke a ti co mate qwerty na obrazovke si ani neviete predstavit o kolko je lepsie ked ju mate hardwarovu a nezakryva vam polku displeja ked niekde klikne a pisete, inak pri spravnej konfiguracii je fon rychly a spolahlivy...akurat rozlisenie displeja mohli este trocha podvihnut.....
Mobil Čumil Plus
Tuneri
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson Xperia Mini ST15i
Příspěvky:
1
Registrován:
29. 12. 2011 21:18
Odesláno:
29. 12. 2011 21:50

Re: Xperia mini (/pro)

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Koupil jsem Mini :), ale mám problém, nebo spíš nevím jestli je to normální. Zdá se mi, že čidlo na úpravu jasu displaye si dělá co chce (display začně chaoticky blikat) je to normální? Děkuji za odpověď
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
rafino
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson Xperia ARC S
Příspěvky:
2
Registrován:
11. 02. 2011 21:09
Odesláno:
07. 02. 2012 14:58

Re: Xperia mini (/pro)

Xperia mini pro - co k nej dodat? Kupili sme tento telefon dcere asi pred rokom. Po pociatocnych problemoch, ked som ju upodozrieval z toho, ze laduje fon nezmyselnymi aplikaciami a preto sa jej sam restartuje, som sa rozhodol ho reklamovat. Na moje prekvapenie mi ho vymenili za novy kus, chyba bola v USB konektore, ktory skratoval cely fon. Druhy asi po mesiaci vypovedal sluzbu, znova reklamacia a znova na moje mile prekvapenie ho vymenili a do tretice vsetko dobre, po case sa uvolnili uchyty vysuvacej klavesnice, nasledovala tretia reklamacia a opat vymena za novy kus. Toto vsetko sa stihlo do pol roka. Teraz jej ten posledny funguje /musim si zaklopat na drevo/ k jej spokojnosti. Ono asi zalezi na kazdom jednotlivom kuse. Z pohladu uzivatela si vsak pochvaluje HW klavesnicu, aplikacie bezia normalne, vyskusali sme aj Sygic navigaciu a ine a ani raz sa ten fon nesekol. Zo zaciatku ma vsak ten fon privadzal do zurivosti.
Mobil Čumil Plus
57 příspěvků