Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
57 příspěvků

Xperia mini (/pro)

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
Uživatelský avatar
Rampa McKvák
Mobil Guru
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
103
Registrován:
04. 02. 2009 18:09
Odesláno:
01. 10. 2011 15:52
Re: Xperia mini (/pro)
Ahoj všichni.
Už asi 3 týdny používám svoji xperii mini pro. Vidím, že zájemců o tento telefon je vícero, proto vám sdělím svoje poznatky a pokusím se odpovědět na položené dotazy.
Zvyknul jsem si už na ty neduhy které jsem napsal v mojí reakci bezprostředně po koupi, jediný problém co přetrvává je ta dementní krytka USB, která je nehtem prakticky nevyndatelná, proto ji páčím prvním ostrým předmétem co je po ruce, a už podle toho vypadá.
Výdrž baterie mě mile překvapila, jsem často na netu, prakticky nonstop poslouchám hudbu a vydrží v pohodě celý den. Ze začátku se mi sice zdálo že se musela trochu rozhejbat, ale jak říkám, už je v cajku.
Android 2.3.3 běží vskutku rychle, gigahertzový procesor s půl giga RAM maká jako šroub, pravda ale že při zátěži si často dost přitopí, až o něj mám strach. Navíc grafický čip Adreno rozjede i super hry.
Jak je to s Flashem nevím, já ho k ničemu nepoužívám. Ale myslím, že s nějakou aplikací to zvládne.
Klávesnice je qwerty, za těch pár týdnů jsem si na ni dokonale zvyknul, i na PC jsem musel přeřadit na qwerty protože prostě na telefonu na ní píšu furt a jsem už přeučený. Nicméně klávesna se na nic jiného než psaní využít nedá, na hraní je prakticky nepoužitelná, spousta her ji ani nijak. nepodporuje.
Na displei se hrát dá, i když dva palce z takto malého displeje zakryjou fakt dost. Já osobně jsem začal hrát Pocket Legends, a v pohodě. Z nabušenějších her jsem rozjel vše co jsem zkoušel, bohužel jsem ale čerpal zde z fora verze na jiné telefony a hry se tedy nevešly do displeje. Pecky co jsem rozjel a mohu doporučit jsou Dead Space, Earth and Legend, a Reckless Getaway. Tyto jdou v pohodě, i do displeje se vejdou. Rozjel jsem i strategie Starfront Collision a Settlers HD, ale panáčci jsou skutečně malí a hraje se to hůře.
Suma Sumárum, libový telefon, za tu cenu se podle mě lepší sehnat nedá. Podle mě se vlastně lepší sehnat nedá vůbbec, když kámoši vytáhnou jejich SGS2 nebo HTC Sensation, směju se jim že v kapse nosí tablety ne o moc lepší než můj prcek. Rozhodně tedy doporučuju, i verze bez klávesnice by za to stála, pokus oželiíte horší psaní.
Jen dodám jako důkaz že telefon je super a klávesnice taktéž, že celou tuhle zprávu vám píšu právě zze svého prcka během cesty vlakem. Na virtuální klávesbici by mě něco takového ani nenapadlo.
Mobil Guru
blues
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
sony ericsson xperia mini pro
Příspěvky:
4
Registrován:
13. 12. 2010 09:09
Odesláno:
03. 10. 2011 12:29

Re: Xperia mini (/pro)

diky za super recenziu, skoro na všetky moje otázky si odpovedal. mňa by ešte zaujímalo to, či si spokojný s fotoaparátom? dajú sa s ním natočiť kvalitné videá?
Mobil Čumil Plus
zigurat
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
6
Registrován:
10. 11. 2010 16:59
Odesláno:
03. 10. 2011 13:52

Re: Xperia mini (/pro)

Tak klobouk dolů pro ty, kdo po takové recenzi mají ještě nějaká nezodpověděné otázky :D Jsem rád, že si se svým telefonem spokojený. Já si ho běhěm dvou týdnů asi taky pořídim, akorát verzi mini, a ne mini pro. Hardverovou klávesnici nechci, a přední kameru bych stejně nikdy nevyužil.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Rampa McKvák
Mobil Guru
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
103
Registrován:
04. 02. 2009 18:09
Odesláno:
03. 10. 2011 18:53

Re: Xperia mini (/pro)

blues: v tomhle ti neposloužím, promiň. Nefotím vůbec ani foťákem, natož telefonem. Snad můžu jen říct, že před tímhle telefonem jsem měl X10 mini a s jejím foťákem jsem udělal asi 5 fotek a přišly mi super. Tenhle foťák jsem spustil, podíval se jak přes něj vypadá svět a zase ho vypnul, ještě jsem nevyfotil vůbec nic. Nicméně svět se mi přes ten foťák líbil snad ještě o něco víc než přes X10 mini, čočka se mi zdá relativně velká (je to v řadě můj třetí telefon s 5MPx foťákem - první byl SE G900, tam jsem mohl fakt akorát machrovat že mám 5 MPx ale jinak byl ten foťák úplně na nic; pak X10 mini která fotila na můj vkus dobře; tenhle je podle mého laického názoru ještě lepší). Videa jsem taky netočil, snad ti tady odpoví nějaký jiný majitel.
zigurat: pokud jsi zvyklý na virtuální klávesnici, tak je klasická verze jasná volba. Mě prostě ta dotyková klávesnice vůbec nesedla, proto jsem šel do pro verze. A o předním foťáku jsem ani nepřemýšlel, foťáky na telefonech jsou podle mě akorát nutné zlo, které zvyšuje cenu. Popravdě jsem si ani nevšiml že tu přední kameru má, teď jsem na něj kouknul zblízka a máš pravdu, fakt tam je :D

Jo, mimochodem ještě dodatek, pro všechny potenciální kupce. Na začátku tohohle vlákna jsem nechápal ty senzorové tlačítka. Stále je nechápu. Nevím jestli je chyba ve mě nebo ve stroji, tlačítko Back funguje výborně, ale tlačítko menu občas vynechává. Je to dost možná tím, že mačkám o kousek vedle, nebo že mám studené ruce, nebo já nevim, nakonec ho zmáčknu vždycky, přinejhorším musím trošku přitlačit, ale pro mě je to zase malé mínus o kterém vám řeknu.
Taky jsem si stěžoval na hloupou kolébku hlasitosti, tato výtka taky přetrvává, pořád nejsem zvyklý. Tlačítko pro zeslabení je mrňavé a když chcete zesílit/zeslabit telefon v kapse, prostě ho často ani nenahmatáte (to tlačítko, telefon ještě ano :D) Tlačítko pro zesílení je větší a má lepší stisk, ale pořád je to málo. A zmínil jsem už tu debilní (!) krytku USB? Myslím, že ano. :)
Přeju všem budoucím majitelům šťastné užívání, já za sebe ještě jednou řeknu že jsem s telefonem výkonnostně spokojen na 100%, ergonomicky už mnohem méně, hodnocení 75% za celek, víc mu nedám :)
Mobil Guru
zigurat
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
6
Registrován:
10. 11. 2010 16:59
Odesláno:
10. 10. 2011 09:51

Re: Xperia mini (/pro)

Taky si myslím, že je přední foťák na nic, ale co se týče tvého názoru na kamery jako "nutné zlo", tak v tom už se neshodnem :D Já rád fotím mobilem. Jasně, že když jedu na dovolenou, tak beru digitální foťák. Ale ten přece furt netahám sebou po ulici, nebo na menší akce. A minimum jednou za den uvidím něco, co prostě chci vyfotit. Takže u mě je zásadní věc, aby mobil dělal celkem kvalitní fotky. No ale jelikož xperia mini je dělá dobré, nemám už o čem uvažovat. Maximálně o tom, kde ho koupit :P
Mobil Čumil Plus
dobravodicka
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
sony ericsson
Příspěvky:
2
Registrován:
23. 02. 2011 09:18
Odesláno:
10. 10. 2011 12:44

Re: Xperia mini (/pro)

no to je dobrá otázka, aj ja by som chcela taký telefón, ale v tých obchodoch neprdávajú, v ktorých som bola...neviem...inak viete o tom, ako sa dá nainštalovať do mobilu nový operačný systém? nerobila som ešte také :D
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
10. 10. 2011 16:29

Re: Xperia mini (/pro)

Instalace noveho operacniho rystemu (OS) se provadi flashnutim ROM - co z se v zadnem pripade nedoporucuje zacatecnikum, ale jen zkusenym uzivatellum, kteri dobre vi, co delaji.
V opacnem pripade mas z founu malou peknou cihlicku.
Proto je nejlepe vse provadet s nekym, kdo ma zkusenosti, nebo vse predem poradne nastudovat..

Abys mohla flashovat ROM, musis nejdrive provest ROOT = odemceni telefonu.

Po provedeni ROOTu musis nahrat/nakopirovat RECOVERY = prostredi pro vytvareni zaloh, obnovu systemu a take pro instalaci ROM.

Kdyz mas RECOCERY, pak uz jen provedes instalaci/flash ROM, ktere si vyberes.

Tady mas neco ke cteni, jak a co se dela a kde vse potrebne sezenes:

ROOT

Kód: Vybrat vše

http://forum.semania.cz/index.php/topic,27233.0.html
Recovery

Kód: Vybrat vše

http://forum.semania.cz/index.php/topic,27504.0.html
ROM - treba tady, ale je jich mnohem vice

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553
Moderátor
Uživatelský avatar
Rampa McKvák
Mobil Guru
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
103
Registrován:
04. 02. 2009 18:09
Odesláno:
10. 10. 2011 19:02

Re: Xperia mini (/pro)

Kamilos: Třeba se jen ptala na update? :D
dobravodicka: pokud nejsi geek, netřeba se v telefonu rýpat víc než je zdrávo. Konkrétně xperia mini má už po koupi Gingerbread - naprosto dostačující verzi OS. Můžu ti prakticky garantovat, že i kdyby sis telefon rootnula, tak jako laik rozdíl nepoznáš. Pro řadového uživatele je nej nechat v telefonu systém, se kterým telefon koupíš, a až vyjde nový, ono tě to samo upozorní že je nový a umožní ti to udělat prakticky blbuvzdorný upgrade... (konkrétně SE má do PC prográmek PC companion, který to hlídá)
Mobil Guru
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
10. 10. 2011 19:21

Re: Xperia mini (/pro)

2 Rampa McKvák: Treba jo, treba ne. Predpokladal jsem, se na temer automatickou aktualizaci se nepta.
Moderátor
mmm273
Mobil Plus User
Zařízení:
Sony Xperia S
Příspěvky:
90
Registrován:
12. 01. 2011 19:17
Odesláno:
14. 10. 2011 13:34

Re: Xperia mini (/pro)

tak som hrdym vlastnikom novej xperie mini .... premna absolutne dostatocny telefon, vela hier tu bezi svizne, proste pecka ...
SE Xperia x10 mini pro ---> SE Xperia Mini (ST15i) ---> SE Xperia X10i ---> SE Xperia Play ----> Sony Xperia S .......
Mobil Plus User
57 příspěvků