Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
57 příspěvků

Xperia mini (/pro)

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
ha147
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
SE Xperia Mini
Příspěvky:
1
Registrován:
21. 01. 2012 21:12
Odesláno:
10. 02. 2012 22:39
Re: Xperia mini (/pro)
Tento mobil se prodává asi půl roku, jestli ho má dcera rok, tak to je asi Xperia X10 mini pro.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Christina Aguilera
Mobil Beginner
Příspěvky:
32
Registrován:
03. 12. 2011 10:57
Odesláno:
15. 03. 2012 08:27

Re: Xperia mini (/pro)


Android 4.0 Ice Cream Sandwich - Asi na přelomu Dubna/Května se dočkáme aktualizace na novou verzi Androida, těšíte se na ni?

Co je nového ve verzi Ice Cream Sandwich?

● Obměnou prošly widgety, především pak jejich přidávání, které je nově více pohodlné a opět z části podobné tomu u Honeycombu. I na telefonech si tak budete moci zvolit velikost vybraného widgetu. Snadněji se také vytvářejí složky a následně do nich začleňují zástupci.

● Přepracována je nabídka nedávno spuštěných aplikací. Zapomeňte na malé ikonky. V novém Androidu uvidíte velké náhledy, opět ve stylu Honeycombu, mezi kterými bude možné vertikálně rolovat. Pokud se rozhodnete, že některou aplikaci již využívat nebudete, tahem do stran ji snadno ukončíte.

● Inovováno bylo hlasové ovládání, respektive zadávání textu za pomoci hlasu. Nově již nemusíte hledat nějaké speciální tlačítko, ale prostě jen začnete na svůj Android mluvit a on váš text zaznamená. Přímo na konferenci bylo vidět, že telefon porozumí i „otazníku“ nebo „smajlíku“.

● Bez povšimnutí nezůstala ani nejzákladnější funkce telefonu – volání. Při příchozím hovoru máte tahem prstu tři volby. Samozřejmost představuje přijmutí či odmítnutí hovoru. Třetí volba představuje rychlé poslání textové zprávy, například že zavoláte později.

● Naprostou novinkou je aplikace People. V ní se budou shromažďovat všechny vaše kontakty. U každého kontaktu najdete všechny informace, které zadáte, nebo kterým povolíte synchronizaci. Propojení se službami Google+, LinkedIn nebo Twitter je samozřejmostí.

● Vylepšení se dočkal také internetový prohlížeč, fotoaparát a mnoho dalšího..

Screenshoty
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek

Více informací můžete najít zde:

Kód: Vybrat vše

http://mobilenet.cz/clanky/android-40-ics-pro-sony-ericssony-z-roku-2011-bude-v-breznu-8084
http://mobilenet.cz/clanky/novy-android-40-ice-cream-sandwich-prehled-novinek-7821
[/color]
Mobil Beginner
Pan Kaplan
Mobil Beginner
Zařízení:
Samsung Galaxy S2 xperia mini pro
Příspěvky:
34
Registrován:
30. 01. 2012 16:13
Odesláno:
15. 04. 2012 21:03

Re: Xperia mini (/pro)

chci jen dodat že jak si tu dál ty screeny tak vůbec xperia mini pro po aktualizací vypadat nebude. screeny jsou z čistě verze androidu a to sony nemá.
Mobil Beginner
AKcko
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
2x SEX peria Mini, 2x Huawei G300, 2x Sony Xperia Z
Příspěvky:
10
Registrován:
22. 01. 2012 15:31
Odesláno:
12. 05. 2012 12:40

Re: Xperia mini (/pro)

Rad bych dodal ze xperia mini neni spolehlivy mobil. Neustale zaseky, vyjizdeni nabdky atd. Nejcasteji to dela kdyz se telefon ohreje nad cca 30°C byl jsem rad ze jsem se ho zbavil. Byl dvakrat na reklamaci, pak mi vratili penize. Problem je asi v HW casti-prehrati romky nepomaha. A nejsem vyjimkou na youtube i na ofiko webu SE je plno videii a dohadů o tom jak to blbne. Problem se tyka jen xperie mini, né vsak uz xperie mini pro.

Co se tyce vykonu tak jsem rozjel asi vse, co se zaplo to fungovalo. Nejvetsi prekazkou byl displej s malym rozlisenim
mthrfck
Mobil Čumil Plus
jomiset
Mobil Guru
Zařízení:
iPhone 4S 16GB
Příspěvky:
161
Registrován:
15. 01. 2009 11:22
Odesláno:
12. 05. 2012 14:04

Re: Xperia mini (/pro)

Já osobně si na Xperii Mini stěžovat nemohu, mam jí od vánoc.
Cokoliv jsem potřeboval a cokoliv jsem chtěl, to mi tam fungovalo.
Mobil se nezasekává, pouze třeba po dlouhodobém běhu (3 tejdny), tak resetnu a jede zase v pohodě.

Já si na něj nemůžu stěžovat.
Alcatel One Touch>Nokia 3310>Sagem ???>Sharp GX 13>Siemens C60>Siemens C65>Sony Ericsson T630>Motorola L6>Samsung SGH-X680>Sony Ericsson K800i>Nokia N73>Samsung S5230>HTC Kaiser (TyTN II)>Sony Ericsson Xperia Mini>iPhone 4S 16GB
iPhone 4S 16GB iOS 6.1.3
Mobil Guru
Kasr
Mobil Beginner
Zařízení:
xperia x8,xperi mini
Příspěvky:
32
Registrován:
31. 12. 2011 15:03
Odesláno:
17. 05. 2012 09:18

Re: Xperia mini (/pro)

Akcko-neoblbuj ludi-problem jednoducho riesitelny. Mne blbol nenormalne(po 3 mesiacoch bezproblemovej funkcie) pouzit sa dal iba v chlade-napr v prievane alebo vecer vonku a po aplikacii scriptu je ok(na zaruku kaslem,pripadne je to vratny proces).
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Christina Aguilera
Mobil Beginner
Příspěvky:
32
Registrován:
03. 12. 2011 10:57
Odesláno:
18. 05. 2012 10:17

Re: Xperia mini (/pro)

No Xperie Mini Pro je bezproblémů, nemůžu si stěžovat :no: Bohužel jsem ji ztratil, ale už mám na cestě novou, za tu cenu si myslím že hodně dobrý mobil :good (Mám ji za 3,5k)
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Rampa McKvák
Mobil Guru
Zařízení:
SE Xperia mini pro
Příspěvky:
103
Registrován:
04. 02. 2009 18:09
Odesláno:
20. 05. 2012 15:03

Re: Xperia mini (/pro)

Jak je to s tou novou verzí Androidu? Už oficiálně vyšla? Bude pro mini pro? Zatím mi žádnou aktualizaci nehlásí ani mobil ani PC companion.
Mobil Guru
Pan Kaplan
Mobil Beginner
Zařízení:
Samsung Galaxy S2 xperia mini pro
Příspěvky:
34
Registrován:
30. 01. 2012 16:13
Odesláno:
21. 05. 2012 07:41

Re: Xperia mini (/pro)

aktualizace by měla vyjít na přelomu května a června nikdo neví kdy to tu bude. a aktualizací dostanou všechny sony ericsson mobily z roků 2011 co je i xperia mini pro
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Christina Aguilera
Mobil Beginner
Příspěvky:
32
Registrován:
03. 12. 2011 10:57
Odesláno:
21. 05. 2012 21:12

Re: Xperia mini (/pro)

Už se to blíží :) Aktualizace by mobil ukazovat neměl..
viz.
Update tentokrát nebude šířen OTA cestou (tj. bezdrátově), ale přes počítačový program PC Companion nebo Bridge for Mac. Sony zároveň nepošle uživatelům na jejich telefony žádné upozornění o dostupné aktualizaci. Důvodem je, že „zmrzlinový“ Android přináší ve srovnání s Androidem 2.3 Gingerbread velké množství změn a nových funkcí, výrobce se tedy chce ujistit, že si aktualizaci stáhnou jen uživatelé, kteří si jsou těchto změn vědomi. Navíc může údajně nová verze operačního systému způsobit na některých telefonech problémy s výkonem. Veškeré technické rozdíly mezi verzemi Ice Cream Sandwich a Gingerbread popisuje Sony ve svém článku na oficiálním vývojářském blogu (anglicky).


Zmiňovaný článek je zde:

Kód: Vybrat vše

http://developer.sonymobile.com/wp/2012/03/30/learn-about-the-technical-differences-between-gingerbread-and-ics/
[/color]
Mobil Beginner
57 příspěvků