Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
32 příspěvků

Šetříme baterii s Androidem

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
Uživatelský avatar
WHITE-CZ
Mobil Beginner
Zařízení:
iPhone 12 mini + Nokia N95 8GB
Příspěvky:
49
Registrován:
28. 09. 2010 19:57
Odesláno:
27. 12. 2012 02:01
Re: Šetříme baterii s Androidem
No já už jsem to všecko nějak vyřešil všechno nechávám zapnuté a večer prostě nabíječka a celý den funguji a večer zase nabíječka.
Takový kolotoč.
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
28. 12. 2012 20:43

Re: Šetříme baterii s Androidem

Mám pro vás několik ODZKOUŠENÝCH tipů

1. jak tak koukám, tak tu panuje kec o tom, že byste měli baterii (resp. akumulátor) jednou za 30 dni úplně vybít a nabít, toto ovšem platí Pouze u NiklMetalHydridových baterií a NiklCadmiových baterií (NiMH, NiCd)
dnes už každý telefon má v sobě moderní Lithium-ion, nebo ještě modernější Lithium-polymer (Li-ion, Li-Poly), tyto baterie Nesmíte vybít!, každý děda, nebo kámoš vám řekne ať si ji vybijete, TO JE KEC!, vím to, chodím na elektrotechnickou průmyslovku, jakmile lithiovou baterii vybijete pod asi 2,6V, je v prdeli (a to v pravém slova smyslu), lithiové baterie jsou velmi citlivé a to jak na podpětí (již zmíněných cca 2,6V), tak na přepětí (přibližně 4,8V), takže pokud dáte na tyhle "chytrolíny", baterku si odděláte ještě dřív, než by vám odešla sama, ne nadarmo se telefony a tablety dodávají s baterií nabitou přesně na 50%, tehdy dosáhnete maximální životnosti
(nikdo si samozřejmě nebude nabíjet baterii na 50%, jen se snažte ji nepřebít :) )

2. někde jsem četl, že vývojář z googlu přišel na to, že Amoled displeje žerou míň, pokud zobrazují více červenou, je to pravda, jelikož červené diody mají napájecí napětí 1,6V, ostatní 2,5-3,5V, takže namísto nereálných návodů (vypnout wifi, nevolat, snížit jas na minimum abyste nic neviděli, žádný widget a běžící aplikace) by bylo lepší, kdybyste preferovali už jen například tapetu a zamykací obrazovku, kde převládá červená (a samozřejmě černá :) )

3. snažte se nejčastěji používané aplikace (skype, facebook, antivir) mít na interní paměti, pokud byste je měli na kartě, telefon musí nepřetržitě napájet kartu kvůli datům, což vás taky něco stojí (v řádu Mikroampér)

návod 1. se snažte dodržovat, díky němu mi 4 roky nepřetržitě používaný smartphone HTC vydrží skoro stejně dlouho jako nový
návody 2. a 3. vám přidají tak maximálně pár minut, někdy ale i minuta znamená hodně :)
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
osobne
Mobil Profi User
Zařízení:
JiaYu G4
Příspěvky:
368
Registrován:
22. 02. 2009 15:28
Odesláno:
31. 12. 2012 12:07

Re: Šetříme baterii s Androidem

Tohleto strašení před vybíjením a přebíjením baterií je fakt zbytečné, baterie v sobě má ochranný obvod, který ji nikdy nedovolí vybít pod určenou mez, vždy se automaticky vypne mobil a nedovolí ji ani přebít nad určenou mez, vždy se nabíječka přepne do udržovacího nabíjení. Tyhle keci si nech příště od cesty, baterie se může využívat v celém tom prostoru, který ji ochranný obvod dává a nic jí přitom nehrozí.
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
02. 01. 2013 18:55

Re: Šetříme baterii s Androidem

vsak jo, ale tady psali aby ji lidi vybijeli, coz je kec, taky levny telefony a tablety tyhle obvody obcas nemaj, normalni mobily uz jo, ale kamos ma tablet, co se musi odpojit rucne, neodpojuje totiz baterku
ale ano, dnes uz to je temer vsude, kdyz jsem nechal samsung na nabijecce den, tak baterka se za cca 3 hodiny odpojila a za den uz mela jen 97% :-)
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
bk2601
Mobil Plus User
Příspěvky:
89
Registrován:
11. 12. 2010 09:34
Odesláno:
03. 01. 2013 10:16

Re: Šetříme baterii s Androidem

jiribekr - k tý 1.

To co jsi napsal odpovídá zhuba od 15% do 95%. Když mám telefon na nabíječce a ukazuje mi status "Nabito" mám tam 4,933V.

Na 20% mám 2,7V přesně, a u 15% je signál pro dobíjení.

Takže nabíjet hned na 15% a vypínat nabíjení v rozmezí 95 - 98% ?.
Phone: Galaxy Note9 128GB
Mobil Plus User
Boos
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung i9000 Galaxy S - Kernel: Semaphore ICS - Rom: SlimICS
Příspěvky:
56
Registrován:
07. 02. 2011 20:35
Odesláno:
04. 01. 2013 12:48

Re: Šetříme baterii s Androidem

Chtěl jsem se jen vyjádřit k několika radám zde.
GPS je zbytečné vypínat, protože pokud ho zrovna nepoužívá žádná aplikace, tak se vypne automaticky.
Ke 2G vs 3G. 2G šetří baterii jen pokud telefon téměř nevyužívá internet. Pokud ale internet používáte, tak ve výsledku spotřebuje více energie než 3G. 2G také neumí telefonování a internet najednou, takže pokud něco stahujete přes 2G a někdo vám zavolá, tak se stahování přeruší.

Odesláno z mého GT-I9000 pomocí Tapatalk 2
Mobil Plus User
papaya007
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung Galaxy S II
Příspěvky:
2
Registrován:
10. 08. 2011 11:32
Odesláno:
04. 01. 2013 15:26

Re: Šetříme baterii s Androidem

Pridam take trochu do mlyna. Mam SGS II a to uz skoro dva roky. Ze zacatku jsem take porad resil bateri, postahoval a nainstaloval ruzne radoby prodluzovace zivtnosti baterie,boostery a jine nesmysly. Doslo to tak daleko, ze jsem z telefonu udelal single core na 800MHz s UV na 975mV a GPU jsem pro jistotu UC na 200 MHz s UV na 900mV. Podsviceni na minimum a bez dat na pozadi.Jenze to jsem nemusel davat za tel 10k ale koupit si Nokii za litr a spokojene se divat, jak za tyden ubude jedna carka. Nakonec jsem se naucil zit s tim, ze tel. davam kazdy becer nabijet. Tim padem si mohu dovolit i CPU OC na 1400MHz. V telefonu mam tri plochy a na kazde jsou v prumeru asi 4 wdg. Pravdou je, ze 3g a data na pozadi vytahnou z tel.,pri horsim signalu, 75% baterie za necelych 12 hodin (+ nejaka hra na zachode,volani a par sms). Pokud mam 2g a bez dat, je to mozna 40%. Dulezite je, ze vydrzim do vecera. Po vyzkouseni ICS a JB jsem se vratil zpet na GB 2.3.7., kde mam nejlepsi vydrz. ICS A JB mi zkratka nenabidnou nic vic, nez potrebuji na GB a to pri polovicni spotrebe RAMky. Zaklad je, kdyz jdu ven, vypnu wifi a vic neresim. Sumasumarum..je nesmysl myslet si, ze vam jakakoliv apka pomuze k lepsi spotrebe. Jedinym efektivnim resenim je dobre odladena custom romka s kernelem, ktery podporuje UV. ( osobne mam dobre zkusenosti se Siyah kernelem). Dalsim resenim, ale krajnim az rekl bych extremnim, je OC respektive UC a UV a to jak CPU tak GPU na hodnoty,kdy se system kesye hyne. Jak jsem ale vzpomenul vyse, je potom nesmysl mit dual nebo quad core, kdyz povolite jen jedno jadro. Stejne tim usetrite jen par desitek minut a to za cenu pomaleho systemu. Vim to, delal jsem to taky. Naucte se davat tel. kazdy vecer do nabijecky a pokud vas vyrobce telefonu dela, kupte si battery pack, ja mam 2000mAh a je to tak akorat. Kecy typu...tel mi vydrzi tri dny a vice mam nejradeji. Pokud ano, pak se na nej asi jenom divate a kdyz se vam podivam na spotrebu a uvidim, ze mate za dva dny display time on v delce 20 min. pak vas uprime polituju, protoze pak je vam vas tel uplne na...
Nevim jak vy ostatni ale ja dal za svuj SGS II nemale penize a nevidim duvod, proc bych z nej mel delat mrzacka. Smart phone se mu nerika jen tak pro nic za nic.

Tapatalk ★ GT-I9100 ★ powered by [MIUI]
Mobil Čumil Plus
Kasr
Mobil Beginner
Zařízení:
xperia x8,xperi mini
Příspěvky:
32
Registrován:
31. 12. 2011 15:03
Odesláno:
05. 01. 2013 21:41

Re: Šetříme baterii s Androidem

Tiez som po dlhodobom pouzivani zistil. ze taskkillery su akurat na h....
A riadenie taktu cpu naopak-nezavrhoval by som-pri spravnom nastaveni je ubytok vykonu minimalny.
Wifi a mobilne siete tiez nezaskodi vypinat-ked zapinam niejaku app, co pouziva net, neni problem spravit este jeden ukon-zapnut wifi,mobilnu siet,gps.
Pri widgetoch co pouzivaju net- tiez max 2 pohyby na zapnutie na obrazovke-prsty nam neodpadnu.
A ked net potrebujem casto-tak nevypinam. Mobil mam v ruke casto-baterka mi vydrzi jeden den. Raz som skusal par dni iba telefonovanie a bezne pouzitie mobilu-baterka vydrzala niekolko dni.
A k li-poly akumulatorom a spravnemu nabijaniu-najviac skodi hlboke vybijanie-je lepsie nabit skôr ako, ked ma 15%.
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
22. 02. 2013 00:09

Re: Šetříme baterii s Androidem

Užírá se vám přes večer větší procento baterie ?
Pokud jste majitelem karty v telefonu, doporučuji si na ni přesunout všechny možné aplikace.
Přes večer stačí jednoduše v nastavení ULOŽIŠTĚ kartu odpojit.
Tím se killnou zapnuté aplikace a zamezí se jejich dalšímu samovolnému spuštění.
Ráno zas kartu přes nastavení zapojíte a frčíte.


Ťuklo mě to do hlavy teprve nedávno a nemohl jsem uvěřit, že tak jednoduchý návod jsem měl pořád před očima :wall:
Opravdu to pomáhá.

-----------------------------------------------------------------------

Zajisté je tu také možnost přepnout na režim letadlo, ale zas nemusíte příjmout důležitý hovor.
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
22. 02. 2013 00:22

Re: Šetříme baterii s Androidem

Myslenka je to mozna logicka, ale jak to mas pak treba s vyzvanenim, ktere mas ulozene na karte?
Z uvedeneho mi vyplyva, ze vyzvaneci tony musis pak bud dat primo do systemu, aby rano budik vyzvanel tebou nastavenou melodii. A to myslim bez ROOTu neudelas.
Taktez si nejsem jisty, zda foun rano poopetovnem pripojeni karty nastavi pak zpet pouzite melodie a upozorneni (paklize je mas na karte).

Spise bych se priklonil k tomu nastaveni pres noc do rezimu "letadlo".

Ale jak uz tu nekdo predtim psal: chytry foun si porizujeme proto, abycho vyuzivali vsechny jeho funkce, ktere nam otevreny system Android nabizi.
A ne proto, abychom tyto vsechny funkce zakazali.
Moderátor
32 příspěvků