Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
32 příspěvků

Šetříme baterii s Androidem

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
16. 12. 2012 22:23
Šetříme baterii s Androidem
Zdravim,
jelikož jsem člověk, který miluje techniku, tak už mám nějakek ten rok místo hloupého telefonu,
telefon chytrý (přesněji Xperii Neo) se kterým jsem moc spokojený.
Chtě-nechtě vyplnily se všechny ty recenze a komentáře, které upozorňují na slabší vydrž baterie
(tak jako je to už s každým chytrým telefonkem).
Takže bych byl rád kdyby jste mi pomohly v tomto topicu, rozebrat právě výdrž baterie.
Jak co nejvíce šetřit a vyhnout se nabíjení co den.


Obrázek

Prosím všechny co mají nějakou zkušenost a radu na toto téma, aby se nebáli a vyjádřili se. :good
Veškeré rady pak budu sepisovat, budou sloužit pro všechny čtenáře jako pomoc.
RADY JAK ŠETŘIT BATERII

Kód: Vybrat vše

- Vypínat WIFI, když jej nepotřebujeme, i když není připojeno k žádné síti
- Tak samo GPS a Bluetooth
- Co nejméně využívaných aplikací, vymazat nepotřebné!
- Jakákoliv spuštěná aplikace, hra taktéž užírá baterii, ale i při hraní se dá šetřit vypnutím zvuku
- Upravit nastavení JASu na nižší hodnotu
- Snížit interval vypnutí obrazovky na nejmenší 
- Vypnout animaci oken
- Vypnout zvukovou a vibrační odezvu při stisku tlačítek
- ROOT, náhrada kernelu, ROMky
- Co nejméně widgetů na domácích obrazovkách
- 
Další ještě doplním...

Nikde není psáno, že musíte aplikovat veškeré změny.
Je na každém, jaké změny si připustí a jak si telefon upraví, aby si zvýšil výdrž.
Naposledy upravil(a) ExBee dne 22. 12. 2012 17:03, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
16. 12. 2012 22:29

Re: Šetříme baterii s Androidem

Tak a teď se chci obecně zeptat.

Jak je to s teplotama. Ovlivňuje teplo nebo zima výdrž baterie?

Někde jsem četl že se má jako prevence cca po 30 dnech vybít baterka úplně do nuly a nabít úplně do sta.
Je to tak?

Téme Killer aplikací, už se párkrát řešilo, je výhoda v tom, že aktivní aplikace na pozadí ukončí, teda alespoň nějaké,
ale na druhou stranu vznikaly i ohlasy o tom že právě tyto killer aplikace hodně zabíjí baterii.

2G nebo 3G síť / WCDMA nebo GSM?
Která volba je lepší na ušetření? 3G je rychlejší ale s 2G ušetříte.
Jak je to?
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
16. 12. 2012 22:32

Re: Šetříme baterii s Androidem

Ja bych rekl, ze:

1) v chladnem prostredi baterie vydrzi mene
2) 2G je mene narocnejsi na baterii

(No odbornik vsak nejsem.)
Moderátor
noirut64
Mobil Profi User
Zařízení:
Honor 6 (1080x1920)
Příspěvky:
299
Registrován:
30. 12. 2011 10:05
Odesláno:
17. 12. 2012 13:06

Re: Šetříme baterii s Androidem

- Chladné prostředí obecně snižuje výkon akumulátoru, samozřejmě vysoké teploty zase představují riziko rozpínání směsi (samozřejmě to jsou teploty mimo běžné hodnoty, ale nechávat telefon na horkém egyptském slunci by mohlo mít až fatální následky ;-) )

- 2G připojení je energeticky méně náročné než 3G, prostě zpracování náročnějších dat zabere více energie, možná je tam i potřeba silnější výkon přijímače/vysílače, protože udržet rychlejší spoj je náročnější. Já doma 3G nechytím, takže používám pouze 2G. Zas tolik to výdrž neproudlouží, ale zbytečné si ji zkracovat.

ad 1.příspěvek - Tyhle blbosti jsou úplně nanic. Ano, ušetří se pár mA, jenže mít telefon věčně odpojený od internetu, nemít widgety na obrazovce, nezapínat aplikace....to jsou rady úplně na hovno. Kdo chce dělat takový kraviny, tak ať si nekupuje chytrý telefon. Takovýmu doporučím sehnat si z bazaru 3310, tam ho žádný žravý widgety, Wi-Fi, hry trápit nebudou. Kdo má chytrý telefon, tak má prostě smůlu, může se dělat co chce, ale stejně bude pořád viset na nabíječce. Už mne dost nebaví jak furt někdo řeší různé aplikace na prodloužení výdrže apod. Stejně je rozdíl každého zásahu tak maximálně v řádu minut. Žádná aplikace neprodlouží výdrž telefonu o další den, to jedině, že na něj nebudete vůbec sahat, nebude se volat... Nejvíc energie beztak sežere obrazovka, vysílací část a hlavní jádro systému. A s tím těžko něco uděláte. Jediné co ušetří dost energie je vypnutí internetu přes GPRS/3G, protože neustále aktivní (rozuměj přenášející data pro různé aplikace v celém průběhu aktivního stavu telefonu) vysílací část má velkou spotřebu energie. Je to obdobné, jako byste všechny ty minuty přenosu dat provolali. Ale stejně, když má někdo chytrý telefon a neustálé připojení na internet, tak proč by to měl furt vypnuté? To pak není smartphone.

A hry seberou hodně energie, to ví každý, ale takový rady jako hry nehrát, případně vypnutý zvuk...čemu to pomůže, to ví každej. Jsou to prostě hovadiny. Kdo něco takového řeší, tak by se měl fakt ohlédnout po jiném typu telefonu.
Honor 6 (5" FHD 1080x1920, Kirin octa-core 1,7Ghz, MALI T628MP4, 3GB RAM dual channel, 13Mpix foto, 3100mAh battery, 16GB internal + 32GB mSD, Android 4.4.2 + EMUI 3.0)

(Alcatel OT302>Nokia 3510i>Sony Ericsson k700i>Nokia 6600>Nokia 6131>N5800XM>Google Nexus S>Huawei G700>Honor 6)
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
17. 12. 2012 15:26

Re: Šetříme baterii s Androidem

Ok díky za informace

noirut64:
Ten komentář sis mohl nechat! Přímo pro tebe a ostatní takové jsem tam rovnoul psal:
Nikde není psáno, že musíte aplikovat veškeré změny.
Je na každém, jaké změny si připustí a jak si telefon upraví, aby si zvýšil výdrž.


Čekal si tu snad zázračnou aplikaci, která ti bude dobíjet telefon, nebo solární panely na miniUSB?
:punish:
-------------------------------------------------------

Baterie?

Jak je to s dnešními bateriemi, už nemají tu aku paměť, která jim snižovala životnost,
ale existuje něco na měření vitality baterie, životnosti, atd...
Jde o to, že vše má svoji životnost a je zbytečné pokoušet se šetřit s baterii,
která by potřebovala vyměnit.

Killer apk?
Stávající otázka na ty Killer aplikace,
které ukončují aplikace na pozadí telefonu.
Zachraňují nebo škodí?

30 dnů na úplné vybití/nabití?
Ovlivní to nějak baterii, četl jsem, že to napomáhá baterii k plné akumulaci.
Bůh, nebo někdo z vás ví, zda je to pravda.

Aplikace?
Vím, že existuje pár aplikací (potřebný root) které zabraňují dalším aplikacím samovolné připojování na internet
nebo zablokuje nevyžádaná přenesená data.
Zajímalo by mne jestli existuje i apk, která by zabraňovala samotnému spouštění ostatních aplikací na pozadí telefonu?
Přeci jen je lepší, když bude na pozadí běžet jedna aplikace, která bude druhým bránit v samovolném spouštění,
než aby na pozadí běželo aplikací hned několik.
Obrázek
Mobil Plus User
bk2601
Mobil Plus User
Příspěvky:
89
Registrován:
11. 12. 2010 09:34
Odesláno:
17. 12. 2012 20:44

Re: Šetříme baterii s Androidem

ExBee - TaskKillery určitě ne.

Větší svinstvo bych do telefonu nenahrál, a proč?

Android je na bázi linuxu, tzn. že většinu aplikací si řídí sám a ukládá si je do mezipaměti. Při druhém, opětovném načtení jsou aplikace načteny bleskově. (Nemusí se znovu spouštět, načítat apod). Ovšem na úkor paměti RAM, a asi i nějaké výdrže baterie.
TK v podstatě dělá jen to, že danou aplikaci zastaví ale systém nato reaguje tak, že si ji za pár sekund zase spustí. To samé dělá memorybooster. Vyčistí ram stylem takovým, že ty né zrovna běžící aplikace vypne. Při opětovném zapnutí oné aplikace vám bude trvat start déle, ale po zavření ji máte zase v mezipaměti. Prašt jak uhod.

Mě Xperia mini vydrží rekordní dobu 5 dní, za předpokladu že pouze volám, a odepisuji na SMS. Občas rožnu display na hodiny. To je ovšem krizový stav. Používám ADW s 4mi plochy a na každé mám minimálně 3 widgety (Pokud tam není jeden na celou obrazovku /PowerAMP/). HD Ikony + HD Widgety (pokud jsou dostupné)

Při normálním používání mi telefon v pohodě vydrží 3 dny. Pokud ho využívám fakt hodně, wifi, kamery, hry apod. tak dva dny, s tím že druhý den večer musí jít na nabíječku.

Fígly na baterii žádné nejsou, vše je logické. Čím větší zátěž, tím menší výdrž. Zde můžete vycházet z toho co napsal autor článku do "code".

Jediné co je efektivní, je nechávat baterii vybít na cca 5% a poté ji jedním nabítím nabít na 100%. Veškeré jiné, ostatní metody nabíjení pouze škodí a ubírají na životnosti (např. začít nabíjet s 30% do 80%).

JEN PRO INFO. URČITĚ NEVYPÍNEJTE TELEFON PŘES NOC, NEBO KDY HO BUDETE MÉNĚ POUŽÍVAT. JE TO NESMYSL. ZA TU NOC VÁM TO SEŽERE MÉNĚ BATERIE, NEŽ PŘI OPĚTOVNÉM ZAPNUTÍ TELEFONU. A TO NEMLUVÍM O TOM CO TO UDĚLÁ SE SW.

Mě za noc (chodím spát okolo 11, stávám v 7) sežere telefon někdy 1 někdy 2 procenta. Pokud bych vypl a zapl telefon, těch procent by odešlo víc. (za předpokladu že bych to dělal častěji.
Phone: Galaxy Note9 128GB
Mobil Plus User
noirut64
Mobil Profi User
Zařízení:
Honor 6 (1080x1920)
Příspěvky:
299
Registrován:
30. 12. 2011 10:05
Odesláno:
17. 12. 2012 23:49

Re: Šetříme baterii s Androidem

ExBee: A já říkám, že většina těch rad jsou hovadiny, nehledě na to, že takovejch rad je plnej celej internet, navíc jsou některé zastaralé, či se netýkají Android platformy (viz otázka aplikací, které jsou u Androidu řízeny jádrem jinak než na jiných platformách). Nemají význam a každého dementa to musí napadnout, že vypnutím NEPOUŽÍVANÝCH FUNKCÍ SE ŠETŘÍ ENERGIE, jestli ne, tak to je jeho mobil chytřejší. Suma sumárum, tohle jsou rady prostě nanic.

Až tu uvedeš alternativní ROM, kernel apod., které mají dobré využívaní a šetření energie (v mezích co lze), pak se lze o něčem bavit. Tohle jsou nicneříkající stokrát omílané žvásty.
Honor 6 (5" FHD 1080x1920, Kirin octa-core 1,7Ghz, MALI T628MP4, 3GB RAM dual channel, 13Mpix foto, 3100mAh battery, 16GB internal + 32GB mSD, Android 4.4.2 + EMUI 3.0)

(Alcatel OT302>Nokia 3510i>Sony Ericsson k700i>Nokia 6600>Nokia 6131>N5800XM>Google Nexus S>Huawei G700>Honor 6)
Mobil Profi User
rajs
Mobil Guru
Zařízení:
HUAWEI MATE 10
Příspěvky:
165
Registrován:
29. 12. 2011 09:25
Odesláno:
18. 12. 2012 10:51

Re: Šetříme baterii s Androidem

Co se týká šetření baterky mohu jen říci jedno používat pokud možno vestavěné aplikace vypnout sít 3g a zbytečné widgety a plochy vymazat prodlouží to spotřebu o dost.Ostatní věci které se zde píší jsou zbytečné.
Mobil Guru
Uživatelský avatar
ExBee
Mobil Plus User
Zařízení:
SE Xperia Neo - (854x480) Super Jelly Bean 7, Fusion Kernel 5.4, Android 4.1.2
Příspěvky:
64
Registrován:
27. 12. 2011 23:24
Odesláno:
19. 12. 2012 00:59

Re: Šetříme baterii s Androidem

bk2601:
Tak s tím vypínáním jsi mě dostal. Nikdy se mi nestalo, že by mi zapnutý telefon přes noc sežral jen cca 1-5 %, u mě se to orientovalo spíš v desítkách. Některou noc si to přesně odměřím. Start telefonu si taky odměřím, ale pochybuju že to sežere víc.

noirut64:
Neřešil bych téma žvásty, abych tě náhodou neurazil, ale né každý člověk tohle ví.
Nevím ve které světě inteligentů žiješ? Ano těhle rad je plnej internet, tak naco si pak tady?
Každý používá smartphone na něco jiného, někdo všechny funkce nevyužívá (denně).
Každého dementa může napadnout plno jiných věcí, co pro ně příjdou logické a ty je třeba vůbec nepochopíš.
Samotné přepnutí z 3G na 2G ti ušetří dostatek.
Není třeba to rozvádět, radši už neodpovídej, ať z toho nejsou tisickrát omílané žvásty oděkuji. :suicide:

rajs:
Ok, zmíňovaný root, rom , kernel ti ušetří dost. Není to zbytečné. :no:
A i kdyby ty ostatní věci ušetřily 1-2% baterie za den, tak je to stejně dost.


Člověk tu chce dopodrobna probrat veškeré věci ohledně šetření, ale hned vám vadí i sebemenší maličkosti.
Je plno věcí co některým příjde jako snadné, logické ale je to i naopak.
Obrázek
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
Germanicus
Mobil Member User
Zařízení:
One M8 /One M7 / HOX / Note 10.1
Příspěvky:
6021
Registrován:
23. 11. 2010 20:47
Odesláno:
19. 12. 2012 12:34

Re: Šetříme baterii s Androidem

@ExBee+noirut64
Pánové, zkuste ubrat a nesnižujte příspěvky na úroveň některých internetových diskuzí.
Téma na diskuzi není zvoleno špatně, ale na druhou stranu každá rada drahá. Souhlasím s noirut64, že nemá cenu vlastnit chytrý telefon a kvůli šetření baterie ho celý povypínat.
Já osobně v noci telefon nevypínám, jen vypnu datové přenosy. Za noc zmizí opravdu jen cca 1 - 2%, ráno zapnu datové přenosy a běží celý den. Ale tímhle stylem jsem druhý den v poledne na nule, takže je to od zásuvky k zásuvce, nebo nosit náhradní zdroj.
Vyřešil jsem to záložním zdrojem Belkin 4000mAh, má dvě USB, tak lze zároveň dobíjet 2 zařízení.
Obrázek

Obrázek
Mobil Member User
32 příspěvků