Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
3 příspěvky •Stránka 1 z 1

Novy telefon - dobrá volba?

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
Misacek
Mobil Plus User
Zařízení:
N78,evo3d
Příspěvky:
91
Registrován:
15. 06. 2009 13:00
Odesláno:
26. 05. 2013 15:45
Novy telefon - dobrá volba?
Caute, přemýšlel jsem, že bych si koupil nový telefon, tak jsem se koukl, co by mi tak vyhovovalo. Nové vlajkové lodě jsou pro mě dost drahé.. 15tisíc za telefon si jako student dovolit fakt nemužu. Tak jsem se koukl po vlajkových lodích z minulého roku. Samsung galaxy S3 mě přišel moc "mainstream" tak ten jsem rovnou vyloučil. HTC one X mě zaujal jako první, nakonec jsem si řekl, že bych vyzkoušel něco jiného, protože HTC mám ted a osobně se mi HTC sense moc nelíbí(i když jsem měl prostředi upravene tak, aby to jako sense nevypadalo) Tak jsem se rozhodl, že si pořídím LG 4x hd. Co myslíte? Je to dobrá volba? Dík za názory.
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
pilarius
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
H7500+
Příspěvky:
12
Registrován:
16. 03. 2008 10:24
Odesláno:
27. 05. 2013 19:55

Re: Novy telefon - dobrá volba?

Chtěl jsem něco podobného, kromě tohohle LG mi do úvah spadal ještě Huawei Honor 2. Můj cenový strop byl asi 10000 Kč. Nakonec jsem se rozhodl pro mobil z Číny a koupil jsem na Etotalku Caesar H7500+, který mě vyšel na 4700 Kč i s dopravou. Nedokážu si představit, že bych byl s telefonem do 10000 Kč spokojen více, až na pár detailů je perfektní.

Zápory:
- Záruka jen rok a těžká uplatnitelnost kvůli dopravě, jazykové bariéře apod.
- Prozatím nefunkční světelný senzor => nefunkční automatická regulace jasu. Jedná se o SW/FW problém a existují nějaké neoficiální opravné balíčky. Nezkoušel jsem je, protože tuhle funkci nijak zvlášť nepotřebuju.
- Nízká výdrž. (Komparativně je ta výdrž však docela dobrá, navíc je v balení druhá baterie zdarma.)
- Nemá Gorilla Glass ani jiný druh odolného skla. (Komparativně je to ale opět fuk - stejně na to každej druhej dává fólii.)
- Malá kapacita interní paměti (4 GB, z toho pro uživatele 1,2-2,5 GB paměti podle použité ROM). V případě poslouchání MP3, hraní áčkových 3D her nebo užívání GPS navigace v podstatě nutnost přikoupit paměťovou kartu.
- Při nabíjení některými nabíječkami mu přeskakuje nebo nereaguje dotyková vrstva. Jedná se o nějakou konstrukční chybu ve stínění. Ze 3 nabíječek, které jsem zkoušel, 2 fungují naprosto korektně, problém je pouze s nabíječkou od Kindlu - Samsung nabíječka i originální dodávaná nabíječka fungují dobře, taktéž nabíjení z USB portů všech počítačů přes libovolný microUSB kabel.

Klady (namátkou):
- Cena.
- Druhá baterie v balení.
- Dual SIM (nastupují nám tu virtuální operátoři, tahle funkce se určitě hodí).
- Telefon plně počeštěn, alespoň od Etotalku.
- Pevné šasi s dobře lícujícími plasty.
- Velmi dobrý fotoaparát.
- Nový mainstreamový čipset => kompatibilita do budoucna, skvělý výkon vzhledem k současnosti.
- Komunita a podpora výrobce (i když ne tohohle, ale firmy Zopo - Zopo 810 má totiž společně s Caesarem a několika dalšími naprosto totožná střeva a rozdíly jsou maximálně v kapacitě baterie, obsahu balení, případně kosmetické typu jiná povrchová úprava zadního krytu). Chce to ale umět nejlépe alespoň německy nebo rusky, nebo si počkat na překlady návodů do češtiny či angličtiny.
- Téměř naprostá plynulost systému (po nainstalování asi 50 aplikací a her se chvíli po studeném bootu menu lehce seká, potom je až do restartu vše naprosto plynulé).

Téma o tomto telefonu je kdyžtak zde:

Kód: Vybrat vše

http://androidforum.cz/hero-h7500-5-hd-quadcore-t39402.html
Samozřejmě existují i jiné čínské telefony. Já si ale vybral tenhle, protože je podle mě z nich nejlepší a připlácet například za full HD displej nemá smysl. Zároveň se podle mě nákup z Číny vyplácí, protože člověk dostane stejně dobrou věc za polovinu peněz.

Toť konec mého spamu. Co se týče toho tvého LG, tak až na problém s prachem, který se dostává pod sklíčko displeje (pár uživatelů to hlásilo), cenu a fakt, že se jedná o LG (pár LG jsem v ruce před delší dobou měl a vytvořil jsem si díky mnoha detailům svědčícím o nekvalitě k této značce averzi), se jedná podle mě o dobrý stroj, kterého bych se nebál.
Ptala se tě mladá dívka: Co je poézie?
Chtěl jsi jí říci: Také to, že jsi, ach ano, to že jsi,
a že ve strachu a úžasu,
které jsou svědectvím zázraku,
bolestně žárlím na plnost tvé krásy,
a že tě nesmím líbat a že s tebou nesmím spát,
a že nic nemám, a že ten, kdo nemá, co by daroval,
musí zpívat...

Ale neřekl jsi jí to, mlčel jsi
a ona ten zpěv neslyšela...
Mobil Čumil Plus
B3!CrAZy
Mobil Extra User
Zařízení:
HTC EVO 3D, root, mwakious3Drom® (M3DR®) 5.1.3
Příspěvky:
588
Registrován:
21. 10. 2010 19:57
Odesláno:
24. 06. 2013 10:05

Re: Novy telefon - dobrá volba?

Spousta lidí si vychvaluje Xiaomi MI2S. Je to teď prakticky (hardwarově) nejlepší telefon na světe za cenu 9 000 Kč (32 gb) i s dopravou z Číny.
Mobil Extra User
3 příspěvky •Stránka 1 z 1