Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
4 příspěvky •Stránka 1 z 1

Android a MMS

Všeobecný pokec tykající se Androidu :)
catty
Mobil Guru
Zařízení:
LG G3
Příspěvky:
121
Registrován:
30. 08. 2012 13:29
Odesláno:
25. 12. 2014 22:57
Android a MMS
Máte s tímhle někdo nějakou zkušenost?

Přijímat od kohokoliv MMS je bez problémů, ale dlouhodobě odesílání nefungovalo. Nějak mě to nebolelo, ale nedávno jsem potřeboval něco odeslat.
X krát a opakovaně jsem kontroloval nastavení, vymazal a znovu zapsal, pokaždé restart telefonu a nic.
U operátora (Vodafone, tarif bez internetu)) nebyly zablokované datové přenosy. V telefonu mobilní síť nepovolena.
Takto MMS přišla, ale neodešla. Při odesílání to hlásilo generická porucha sítě.
Pokud jsem povolil mobilní data, v tom okamžiku se aktivoval internet na den, ale MMS stejně neodešla.
Byl jsem vícekrát na prodejnách, kde se dívali na nastavení a na nic nepřišli, stejně tak jako při hovorech na infolince.
Nakonec jsem si nechal zablokovat možnost internetu, ale i po povolení mobilních dat v mobilu žádná změna s odesíláním.
Někde na netu jsem se dočetl, že se má změnit název APN pro nastavení internetu (nastavení pro MMS beze změny) na nějaký nesmysl.
A ono to pomohlo. Po povolení mobilních dat to sice hlásí "nesprávný název APN", ale MMS už odcházejí.

To je sice všechno pěkné, ale pokud by "hořelo" a já nebyl v dosahu nějaké přístupné Wi-Fi a potřeboval bych zapnout internet, nemám šanci.
A pokud bych internet nastavil jak mám a znovu ho aktivoval, jsem tam kde jsem byl.
Nebo ho mít aktivovaný ale pokud nebude třeba, mít název APN chybný a jakmile by byl potřeba, přepsat na správný?
A je vůbec normální, aby takhle MMS fungovaly na Androidu?

HTC EVO, AND 4.0.3, bez rootu. Zkoušeno jak z vestavěné aplikace, tak z GO SMS.
Mobil Guru
luciferus89
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
XPERIA P
Příspěvky:
9
Registrován:
22. 06. 2012 09:02
Odesláno:
26. 12. 2014 11:41

Re: Android a MMS

Mám stejný problém na Samsungu Galaxy S4 operátor Vodafone.
Několikrát nastavované MMS v prodejnách příjme jednu MMS,ale odeslat nelze.
Na fórech jsem zjistil,že více lidí má stejný problém.
Zajímavý je,že když vyměním kartu SIM od stejného operátora od svého telefonu jde vše, jak odeslat tak příjmout bez nějakého nastavování.
Vrátím svoji SIM nejde nic.
Nechal jsem si vyměnit SIM kartu za nejnovější SIM LTE ,MMS nejdou odeslat ani příjmout.
Nejdou ani přes internet v mobilu stáhnout ze stránek Vodafonu.
Už si začínám zvykat,že to chodit nebude.Čekám na nový Android,že to snad půjde.
Mobil Čumil Plus
Spectr meen
Mobil Plus User
Zařízení:
Huawei G6 LTE
Příspěvky:
96
Registrován:
04. 12. 2011 16:49
Odesláno:
26. 12. 2014 12:45

Re: Android a MMS

Zkoušeli jste nějaké alternativní aplikace na sms a mms ??
Mobil Plus User
catty
Mobil Guru
Zařízení:
LG G3
Příspěvky:
121
Registrován:
30. 08. 2012 13:29
Odesláno:
26. 12. 2014 14:05

Re: Android a MMS

Psal jsem, že ani z origo Zprávy, ani z GoSMS, předtím i Chomp SMS. Tím to není.
Že se aktivoval internet na den mohlo být i tím, že jiné aplikace chtěli synchronizaci...ale ta MMS stejně neodcházela.
Dnes jsem odeslal znovu MMS a v pohodě, takže ta změna názvu, jak jsem psal, funguje, ale proč se to musí takhle blbě nastavit, aby to fungovalo?
Mobil Guru
4 příspěvky •Stránka 1 z 1