Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
tom$oft
Mobil Extra User
Mobil Extra User
Příspěvky: 878
Registrován: 17. 07. 2008 12:31

Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od tom$oft » 01. 04. 2009 22:05

Návod na instalaci IGO8.3 do PDA.

Stažený soubor rozbalíme přímo na SD kartu (nevytváříme žádnou složku). Tímto rozbalením se nám automaticky vytvořily dvě složky na kartě. Jsou to IGO8 a 2577. Ve složce IGO8 je samotná navigace a ve složce 2577 je instalační program. Před spuštěním samotné instalace řádně zkontrolujeme, zda-li v zařízení nezůstaly zbytky strarších verzí nebo samotná starší verze celá. Vše odinstalujeme. Pokud jsme měli v zařízení již nainstalovanou v minulosti nějakou verzi IGO, odinstalujeme ji. To provedem tak, že si spustíme např. Průzkumníka a najdeme v zařízení složku Program Files\IGO8, zde nalezneme "uninstall.exe" spustíme a vyčkáme potvrzovací dialog, že bylo vše odinstalováno. Pokud jsme nepoužívali instalovanou verzi, musíme ji odebrat ručně. To spočívá ve smazání složky "Program Files\IGO8", smazání zástupce v Nabídce Start, která je ve složce Windows\Nabídka Start\Programy (Windows\StartMenu\Programs) a editaci registrů. Bez editace a ručního smazání klíče IGO nelze instalovat novou verzi. Pro editaci registrů použijeme program, který to umí (není součástí OS) např. TotalCommander, PHM Regedit, RescoExplorer.... Klíč v registrech, který musíme odstranit je "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO8]" označíme zde IGO8 a smažeme.
Klíč "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO8]" již tedy neexistuje, můžeme spustit instalaci.

Instalace do zařízení.
Po spuštění souboru z karty SD\2577\autorun.exe se spustí instalace. Řídíme se pokyny instalace. Po dokončení procesu se nám již IGO spustí automaticky. První spuštění bude o kousek déle trvat, aktualizují se datové soubory pro radary. Jakmile se IGO již spustí, můžeme již cestovat a nastavovat. Součástí této instalace jsou již mapy pro CZ a SK. Ostatní lze stáhnout na webu.

Instalace do zařízení s interní pamětí nebo jiným úložištěm.
Postup je zcela stejný jako v předcházejícím odstavci s jedním rozdílem. Před spuštěním autorun.exe, se podíváme na kartu. Je tam ve složce IGO8 mimo jiné také SYS.TXT. SYS.TXT - Slouží pro nastavení standardního rozlišení, ale lze jej použít i pro jakékoli jiné. Jen s tím rozdílem, že budeme muset přepsat jen jeden řádek v SYS.TXT. Otevřeme tedy ten SYS.TXT a najdeme hodnotu app. Zde jsou ukázky nastavení jednotlivých SYS.TXT pro různá zařízení.

HTC Touch Diamond (Touch Pro) - iGO na interní paměti - app="Internal Storage/iGO8"
Samsung Omnia CZ SW - iGO na interní paměti - app="Moje úložiště/iGO8"
Samsung Omnia EN SW - iGO na interní paměti - app="My storage/iGO8"
MIO A501 + 702 (v interní paměti) - app="Mio Recovery/iGO8"
MIO A501 + 702 (na SD kartě) - app="Storage Card/iGO8"
Typická cesta pro iGO8 na SD karte - app="%SDCARD%/iGO8"
Tyto úpravy SYS.TXT provádíme vždy ještě před samotnou instalací.
Tím je úprava pro Instalace do zařízení s interní pamětí nebo jiným úložištěm dokončena a můžeme spustit instalaci (\2577\autorun.exe)
POZOR!
Po nainstalování IGO8, máme již PDA dva soubory SYS.TXT. Jeden je na kartě a ten druhý se vytvořil instalátorem ve složce "Program Files\IGO8" tudíž, veškeré úpravy provádíme právě v tom vytvořeném SYS.TXT v Programu Files\IGO8. Pokud je IGO nainstalované, používá se k načítání SYS.TXT v Program Files\IGO8, ten na SD kartě se nepoužívá. Doporučuji změny provádět v obou SYS.TXT

A teď k úpravě SYS.TXT
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"
toto slouží právě k zadání názvu Vaší SD karty. Místo %SDCARD% vložíme např. Internal Storage nebo MassStorage a podobně. Podle názvu karty nebo interního úložiště. Měl by to být stejný název, jako jej vidíte v průzkumníku. Je třeba si to vyzkoušet.
Otáčení displeje.
Pokud spouštíme IGO na HD zařízení, tak se automaticky spustí v orientaci v jaké je operační systém.
Pokud to budeme chtít změnit, vždy před spuštěním samotného IGO, otočíme v rámci OS (Operační systém Windows Mobile 6.X) orientaci displeje. Nebo upravíme „na tvrdo“ SYS.TXT.
[interface]
resolution_dir="480_800"
screen_x=480
screen_y=800

[rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=800
class="portrait"
nebo
[interface]
resolution_dir="800_480"
screen_x=800
screen_y=480

[rawdisplay]
screen_x=800
screen_y=480
class="landscape"

Možné problémy:
V IGO8 nikdy a nikde v menu nezapínáme animaci čehokoli, způsobuje to pád aplikace nebo chybové hlášení v průběhu navigování nebo při ukončování. Různá zařízení mají různě pojmenovány názvy SD karet, proto je nutné na to myslet a zobrazí se-li v průběhu startu IGO chybové hlášení, že program nemůže najít SD kartu, je to způsobeno nesprávným názvem karty nebo jiného Storage. Tuto úpravu provedeme v SYS.TXT.
a) Zmizí zástupce z ToDay
a. Smazali jsme složku 2577 z SD karty nebo karta není v zařízení
b. Budeme muset vytvořit zástupce do Nabídky Start sami (vytvoření zástupce – viz. níže)
b) Pokud IGO vždy už běží bez problému a my začneme experimentovat, doporučuji si vyvářet zálohu svého nastavení. Tu provedeme v samotném IGO, ale rychlejší a pohodlnější je nespouštět IGO a udělat stejnou věc. Veškeré nastavení celého programu včetně nastavení položek ve skinech, oblíbených, vlastních POI (ne ty KML stažené ze serveru poi.cz), všechno to se ukládá do složky SAVE, která je ve složce IGO8 na SD kartě. Tento adresář doporučuji uchovat v PC nebo i jako kopii někde na jiném místě na SD kartě, samozřejmě ji jinak pojmenujeme. Pokud nastanou nějaké problémy, které před tím nebyly, můžeme celou tuto složku IGO8\SAVE smazat a nahradit ji naší ze zálohy. Nikdy nepoužíváme přepsat soubory, protože můžou tam být navíc ještě jiné, které tam nebyly. Takže přejdeme do IGO8\SAVE a složku SAVE smažeme, pak se podíváme kde jsme si nechali onu zálohu celé složky a vrátíme ji na původní místo. Pokud ani to nepomůže, tak složku SAVE ze složky IGO8 úplně smažeme a spustíme IGO. Najde nám zcela nově a čistě bez žádného nastavení. Je to takový stav nouze, abychom zjistili jestli je problém opravdu někde v nastavení nebo jinde. Pokud ani tohle nepomůže, pak je každá rada drahá ? a zkusíme se zeptat někde na fóru někoho co s tím. Jestli myslíte na mě, tak já to nevím ?. Toto je jen malá rada, jak zjistit kde je problém, jestli v SAVE (to znamená něco je špatně nastaveno) nebo v samotných datech – Data.zip atd….

Drobné úpravy v SYS.TXT
Změna velikosti navigační šipky
[map]
3dcarsizemin=4000
3dcarsizemax=7000
3dcarsizemul=22000
;toto je příklad celkem malé šipky
Změna velikosti fontu pro názvy ulic na mapě ve 3D
[3d_config]
roadsign_lines_per_screen=15
;toto je příklad pro větší písmo - čím větší je číslo, tím jsou fonty menší (ne není to překlep)
Změna velikosti fontu pro názvy ulic na mapě ve 2D
[interface]
mapfontscale=150
;toto je příklad pro větší písmo - čím větší je číslo, tím jsou fonty větší (zase to není překlep)
Změna navigační šipky za zcela jinou (není to klasická šipka, ani 3D auto, je to zcela něco jiného)
[3D]
car_day="car_blaupunkt.mdl"
car_night="car_blaupunkt.mdl"


Vypnutí – zapnutí funkce, kdy při průjezdu kruh. objezdem se oddálí pohled a kamera stojí
[roundaboutcam]
enabled=0 ; nyní bude kamera projíždět s námi i přes kruh. objezd
centery=50
Při problémech na některých zařízeních, kde se zobrazuje po spuštění nebo ukončení IGO nesprávně lišta ve Windows (Nabídka Start)
[debug]
hide_win_taskbar=1 ;vyzkoušet hodnoty 0 nebo 1


NIKDY
neměníme obsah samotného Data.zipu. Když budete chtít používat některý z vylepšení a jejich autor nebo návod na instalaci, Vás bude navádět… ať stažené soubory vložíte např. do DATA.ZIP, zvažte to. DATA.ZIP je připraven pro používání základních funkcí IGO8 a je součástí dané verze. Poškozením nebo nesprávnou konfigurací obsahu archívu DATA.ZIP může dojít k narušení stability samotného programu. Pokud budeme chtít nějak vylepšit IGO a dohrát např. lepší RealGreen (zeleň 3D terénu), který je v data.zip a to ve třech souborech (dayheightcolormap.bmp, nightheightcolormap.bmp a psyheightcolormap.bmp), tak ty nové soubory, které jsem někde stáhli nebudeme cpát do data.zipu. K těmto účelům slouží složka v adresáři UI_IGO8, která má stejnou adresářovou strukturu jako data.zip a IGO z něj načítá obsah, pokud tam nějaké je, přednostně než stejné soubory v data.zipu. Zůstane nám tak data.zip stejný – originální, ale požadovanou změnu jsme provedli. Stejnou funkci má složka GFX, která je taky již obsažena v data.zipu. Jsou v ní naše mráčky, slunce atd… tím, že tam je, IGO nenačítá původní obrázky oblohy z data.zipu, ale právě ze složky GFX. Náš data.zip bude tak ušetřen nějakých nesprávných zásahů, chybách při kompresi atd…
Když Vás omrzí nějaká přidaná grafická úprava, jednoduše ji smažete z UI_IGO8 a program bude opět načítat patřičné soubor z DATA.ZIPu. Ještě se vrátím k samotné složce UI_IGO8 co je v adresáři IGO8.
Obsah této složky je, mimo těch třech zmiňovaných souborů se zelení pro 3D, také ikony a onrázky pro POI. Obrázky jsem některé našel na webu, některé tvořil nebo upravoval ve spolupráci s uživatelem diskusního fóra MIO-TREO – uživatel Lakva. Tyto obrázky jsou pro výběr ikony POI v IGO.
Pokud si všimnete po instalaci IGO a spuštění čisté verze (bez složky SAVE) tak u všech POI, které již v IGO jsou, ikony jsou přiřazené. Kromě ikonek pro POI ve formátu KML. U těchto POI žádné ikony nejsou. Je to uděláno záměrně, aby si každý nastavil svou vlastní ikonu pro KML POI. Samozřejmě lze měnit ikonky i u ostatních poi a je z čeho vybírat. Obrázků je tam cca 3000.

GFX
Složka GFX umístěná v rootu složky IGO8 na SD kartě slouží pro zobrazování denní a noční oblohy počas navigace. Kdo nemá zájem o žádné mráčky ve dne nebo boční oblohu, může tuto složku smazat. Kdo chce používat tyto změny, má v IGO k dispozici 2 barevné schémata pro den a dvě pro noc, kde jsou jen změny typu a denní a noční oblohy. Základ je, složka GFX a v nastavení IGO nastavit denní schéma s názvem "Standard SKY DEN 1 nebo 2" a pro noční schéma "Standard SKY NOC 1 nebo 2".
POZOR:
Pokud budeme chtít použít jinou a IGO už bylo spuštěno a nějaké barevné schéma jsme už vybrali, tak je nutné nejdříve v IGO vybrat obě výchozí barevná schémata a potom můžeme složku GFX smazat a nahrát např. svou, kterou máme odzkoušenou a vyhovuje nám.

Spuštění IGO8 bez instalace
Důvod, proč používat instalovanou verzi nebo neinstalovanou, může být několik. To zde nebudeme rozebírat. Každá má své plus i mínus. osobně do svého PDA vždy IGO instaluji, ale je na každém co mu vyhovuje.
To, co je zde popsáno výše, platí obecně o obou verzích. Samozřejmě vrchní část dokumentu patří jen instalované verzi, ale to snad každý chápe.Pro používání neinstalované verze budeme potřebovat stejný obsah celé verze IGO8. V tom není žádná změna. Obsah staženého ZIPu rozbalíme na SD kartu nebo jiné Strorage.Protože nebudeme instalovat, tak ihned po rozbalení si stažený ZIP dobře schováme v PC, kdyby náhodou….Máme opět na kartě dvě složky – 2577 a IGO8. Složku 2577 můžeme ihned a v klidu smazat.Ve složce IGO8 můžeme také provést čistku a to konkrétně soubory „iGO.bmp, igotoday16.bmp, igotoday32.bmp, igotoday64.bmp, application.dat, Igotoday.dll“ + „BTOnOff.exe, btswitch.exe“ tyto soubor y označeny červeně můžeme smazat, jsou důležité pro samotnou instalaci. Soubory označené zeleně, můžeme smazat ikdyž instalujeme, ale můžou se hodit a to jak pro instalovanou verzi tak pro neinstalovanou verzi. tyto dva EXE soubory slouží k zapínání a vypínání Bluetooth a to přímo z IGO. tyto funkce umí používat skiny Dimka – všechny dostupné verze pro IGO 8.3.X a také skin Gurjon - všechny dostupné verze pro IGO 8.3.X. Takže pokud budu mít zájem tyto funkce využívat nechám EXE soubory tam kde jsou a v případě instalace je po instalačním procesu překopírujeme do složky „Program Files\Igo8\“ odtud si je oba skiny umí spustit. Pokud budeme používat neinstalovanou verzi, necháme je tam kde jsou. Pokud se už v této chvíli rozhodnu, že nebudu tuto funkci nikdy potřebovat a Bluetooth si spouštím sám a jiným způsobem, můžeme je také smazat. No a k samotné přípravě spuštění neinstalované verze je to vše. Důležité je to, a to snad ještě důležitější než při instalované verzti, je, abychom měli 100% jistotu, že v zařízení nejsou žádné stopy po nějaké jiné, starší verzi IGO 6 – 8, protože údaje o skutečnosti IGO8 jsou i v registrech OS.
proto by se nemuselo IGO korektně spustit a hlásilo by chybu. Takže si řádně zkontrolujeme obsah složky \Program Files\ jestli tam není ještě zbytek IGO8 a registry OS. viz. začátek tohoto dokumentu.
Pokud tomu tak není a nikde ani stopa po IGO, můžeme restartovat pro jistotu zařízení. Všechyn tyto úpravy a odstranění souborů je důležité zejména v odstranění složky 2577, která když bude na SD kartě, tak po restartu zařízení by okamžitě najel instalátor. Takže složku 2577 smazat, stále se bavíme o používání neinstalované verze. Po restartu OS spustíme Průzkumníka a přejdeme do složky IGO8 na SD kartě a můžeme spustit soubor igo8.exe – IGO 8 se začne spouštět. Od této chvíle se bude program chovat stejně jako by byl nainstalován. Nenechte se zmást, ale když budeme používat neinstalovanou verzi, údaje v registrech se budou přidávat také. Takže pokud budu v budoucnu chtít použít novou verzi IGO, tak si musím starou verzi odinstalovat manuálně a sám, žádný uninstal nebude. Uninstal není nic jiného než smazání zástupce v Nabídce Start a smazání právě těch registrů "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO8]". Pokud budu tedy používat instalovanou verzi, přesunu se v průzkumníku do složky Program Files\Igo8 kde se nachází uninstall.exe, který se o to postará.
Samozřejmě že instalovaná verze nám vytvoří sama zástupce na ToDay a do Nabídky Start, tak neinstalovaná to samozřejmě neudělá. Musíme si poradit sami. S vytvořením zástupce do Nabídky Start to bude jednoduché. Vytvořit zástupce umí i obyčejný průzkumník. Ti, kteří to zvládají hravě sami, nemusí číst následující odstavec. Spustíme Průzkumníka a přejdeme do složky, kde se nachází igo8.exe. Tam na tento soubor dlouze klikneme, to znamená tapneme stylusem na igo8.exe a držíme stylus tak dlouho, dokud se neobjeví nabídka, kde zvolíme kopírovat.
Teď máme soubor igo8.exe ve schránce a přejdeme zase v průzkumníku do složky v zařízení \Windows\Nabídka Start\Programy (pro majitele anglických Windows, to nemusím překládat) v tomto umístění „\Windows\Nabídka Start\Programy“ zvolíme dole vpravo Nabídka – Upravit – Vložit zástupce
Nyní máme v Nabídce Start již zástupce, odkud již budeme pohodlně spouštět z Nabídky Start. Takto vytvořeného zástupce můžeme potom pomocí SPB Mobile Shell přesunout do místa pro rychlejší přístup nebo pomocí TouchFLO si jej přidat do rychlejší volby. Pokud budeme chtít vytvořit zástupce přímo na ToDay, tak k tomu už budeme potřebovat software, který to umí, např. WisBar a podobné.
Takto vytvořit zástupce doporučuji i těm, kteří používají instalovanou verzi. Instalátor nám ho sice vytvoří a dokonce pojmenuje „Nav N Go 8“ ale při vytažení SD karty u přístroje a znovu zasunutí, se už tento zástupce nevytoří, tak tomu přejdeme tím, že po instalaci smažeme onen vytvořený zástupce instalátorem a vložíme na stejné místo našeho zástupce, samozřejmě postup je stejný jen zástupce budeme vytvářet ze složky Program Files\Igo8 ne z SD karty.
Rozdíl mezi instalovanou a neinstalovanou verzí , co se týče funkčnosti je zcela stejný. Rozdíl je jak jsem již zmiňoval v zástupci, že jej v neinstalované verzi neudělá nikdo za nás. Taky ušetříme v neinstalované verzi cca 8MB na SD kartě a cca 8MB v paměti přístroje. Také zaleží jak rychlou máme SD kartu. Protože skoro žádná SD karta není rychlejší než ROM v paměti přístroje, bude IGO spuštěné z Program Files\Igo8 o něco rychleji spuštěno, rozdíle je ale velmi nepatrný. Zbytek funkcí je potom již využíván z SD karty, takže bude stejný.
Samotný start IGO8 je samozřejmě závislý na množství údajů a dat, které máme v IGO připraveny. Ať už se jedná o soubory s mapovými podklady (.fbl) a soubory s POI s příponou .poi nebo s příponou .kml, čím víc jich tam bude, tím bude start pomalejší. Pro srovnání start na zařízení se procesorem 528MHz a se 128MB RAM bude od kliknutí na zástupce spuštěný z Program Files\Igo8 a se mšemi dostupnými mapovými soubory celé EU trvat cca 35sec. Na stejném zařízení, kde budou ale mapy jen CZ, SK, PL bude start trvat cca 25sec. Samozřejmě také záleží, jak je na tom náš systém přímo ve Windows. Pokud máme problémy s instalací programů, systém je nestabilní a podobně, měli bychom zvážit hardware reset a dát tak systém dohromady.

Který soubor kam patří a jak se vlastně instaluje?

MAPY
• Rozbalený soubor s koncovkou "fbl" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\map
POI
• Rozbalený soubor s koncovkou "poi" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\poi
POI ve formátu KML
• Rozbalený soubor s koncovkou "kml" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\userdata\POI\ (pokud složka nebo celá cesta neexistuje, vytvořte ji)
3D Budovy
• Rozbalený soubor s koncovkou "3dl" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\building
3D TERÉN
• Rozbalený soubor s koncovkou "dem" nakopirujte na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\dem
Hlasy
• Soubory ZIP (nerozablujeme) nakopírujeme do složky na SD kartu, konkrétně do
\iGO8\content\voice\
RADARY
• Berte prosím na vědomí, že použití informací o umístěných radarech je například ve Švýcarsku zakázané
• Ze serveru poi.cz stáhneme TXT soubor, který zkopírujeme na SD kartu, konkrétně do \iGO8\iGO8\content\speedcam (před samotným zkopírováním na SD kartu doporučuji, celý obsah složky \iGO8\iGO8\content\speedcam VYMAZAT a do takto prázdné složky vložit stažený soubor „speedcameras.txt“ a spustit IGO. Po prvním spuštění může start trvat o trochu déle, po úspěšném startu a ukončení programu, smažte TXT soubor.)
NÁZVY ULIC
• Rozbalený soubor s koncovkou „ph“ nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\phoneme
SKINY
• Stažený ZIP soubor (nerozbalujeme) nakopírujeme na SD kartu, konkrétně do \iGO8\content\skin

Existuje mnoho doplňků, které najdete na internetu, které slouží k nějakému tomu vylepšení. Ve většině případů jde o vylepšení vzhledu.

Doufám, že se Vám tyto drobné rady budou hodit. Těch věcí je daleko více, ale s tímto návodem, by si měl poradit i méně zkušený uživatel. Snad jen registry by mohly být problém, ale určitě k tomu požádejte někoho, kdo má více zkušeností nebo se obraťte s dotazem na diskusním fóru. Není nic na tom, když se člověk zeptá. Nikdo nemůže znát všechno :)
Tak šťastnou cestu.
Naposledy upravil(a) tom$oft dne 22. 04. 2009 20:40, celkem upraveno 2 x.
tom$oft
Mobil Extra User
Mobil Extra User
Příspěvky: 878
Registrován: 17. 07. 2008 12:31

Re: Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od tom$oft » 01. 04. 2009 22:05

Návod na instalaci skinů (obecné informace)

Skinů pro IGO8.3 není zas až tak moc. Respektive jsou dva hlavní autoři.
Dimka a Gurjn. Oba z ruských zemí. Nebudeme rozebírat kdo z nich je např. z Litvy a kdo z Ruska.

Obecně
Skin je ZIP soubor, který se NIKAM nerozbaluje, pokud je dodáván pouze skin. Někteří autoři skinů přidávají ještě jeden archív, kde je jak skin, tak např. nějaké další drobnosti jako barevné schéma apd... My potřebujeme pouze skin. ZIP soubor se skinem se kopíruje do složky, která je na kartě - \IGO8\content\skin

Skin poznáme jednoduše.
Když otevřeme skin (ZIP soubor) tak jediné co nás zajímá je INI soubor "info.ini", který tam musí být.
V INI souboru je zapsán název skinu a podporované rozlišení.
Příklad INI souboru skinu Dimka

[theme]
name="diMka v 1.0.13"
needs_restart=1
supported_resolutions="240_320,320_240"


Takže když v INI souboru nebude uvedeno to naše, máme smůlu. Nebo naopak, uvedeno bude, ale náš DATA.ZIP to nepodporuje. V DATA.ZIP musí být také stejná složka jako je složka ve skinu (240_320....)

Skin pro HD zařízení
Z nástupem zařízení jako je HTC Touch HD, přišla také potřeba a možnost používat náš oblíbený skin v tomto HD rozlišení - 800x480 a 480x800. Bohužel v současné době naši známé autoři zatím nic extra v tomto nevytvořili. Gurjon má sice skin podporující 800x480 (takže jen na šířku). Dimka (originál) nic takového nemá, výjimkou je snad úprava skinu by Specter - Dimka Specter, který existuje, ale také pouze v orientaci na šířku. Ny výšku NIC.
Ikdyž jsem zastánce a fanda skinu Dimka, moc nedoporučuji používat Dimka Specter 800x480. Důvody zde nechci rozebírat, můžeme o tom diskutovat. Autor (upravovatel) Specter totiž tuto verzi překonvertoval z menšího rozlišení na 800x480 a bohužel neodladil známé chyby programu pro konverzi skinů. Předpokládám, že to není jeho poslední úprava, takže se snad v budoucnu dočkáme lepší verze. Samozřejmě určitě i tuto možnost skinu Dimka Specter vyzkoušejte, chová se korektně a není problém ji používat, sem tam Vás sice překvapí nějaký ten obrázek, který není úplně zcela zprávně zobrazen nebo úplně chybí. S tím se ale dá žít :)

Poznámka
Pokud se stane, že naší neopatrností nastavíme ve skinu nějakou nesmyslnou věc, nebo nám IGO z ničeho nic začne dělat nějaké psí kusy, můžeme jako první smazat složku SAVE, která je na kartě ve složce IGO8.
Pozor však, ve složce SAVE je veškeré nastavení IGO. Včetně oblíbených, historie atd...
Proto sice píšu smažeme, ale můžeme jen přejmenovat, kdyby náhodou.
Po spuštění IGO bez složky SAVE, opět IGO najede jako když najelo zcela poprvé. Je vhodné to ale čas od času udělat a vše nastavit od začátku.
-------------------------------------------------------------------------------
Naposledy upravil(a) tom$oft dne 01. 04. 2009 22:07, celkem upraveno 1 x.
tom$oft
Mobil Extra User
Mobil Extra User
Příspěvky: 878
Registrován: 17. 07. 2008 12:31

Re: Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od tom$oft » 01. 04. 2009 22:06

Problémy ostatních a jejich řešení - FAQ

IGO zamrzne při startu... na displeji je zobrazeno ... starting
Více informací a řešení zde
______________________________________________________________________________________

Jak donutit IGO, aby se ještě více přiblížil 3D pohled, ikdyž v nastavení je na co nejblíž
Více informací a řešení zde
______________________________________________________________________________________

Problém:
Nelze dojet do cíle, příp. dochází k přepočtu trasy na každé křižovatce, v průjezdním bodu nebo v cíli.

Příčina:
Došlo k úpravě dat přímo v DATA.zip nebo jen k jejich rozbalení a opětovnému zabalení. Bohužel dochází k problémům při používání různých kompresních programů nebo typu komprese archívu, se kterým pak IGO neumí komunikovat.

Ponaučení:
Úpravy souborů provádět jejich vykopírováním z DATA.zip a po úpravě umístit do ROOTU iGO8, samozřejmě do příslušné složky, v žádném případě nic nerozbalovat a opětovně komprimovat přímo v DATA.zip !!!
Jinými slovy nevrtat do DATA.ZIPu. Pro tyto účely, si vytvořte ve složce IGO8 na SD kartě, složku UI_IGO8, do které umístěte ve stejné adresářové struktuře své upravené soubory, nic se nekomprimuje a ušetříte si starosti a problémy.
______________________________________________________________________________________

Jak donutit IGO, aby jsem mohl otáčet orientace displeje volitelně na HD zařízení?
Vše je v nastavení SYS.TXT. Zde jsou tři typy SYS.TXT (odzkoušeno na HTC Touch HD)
SYS.TXT - na výšku

Kód: Vybrat vše

http://www.tomsoftware.net/_ig_/83/dimka/hd/Sys_vyska.zip
SYS.TXT - na šířku

Kód: Vybrat vše

http://www.tomsoftware.net/_ig_/83/dimka/hd/Sys_sirka.zip
SYS.TXT - UNIVERSAL s volitelným nastavením přímo v IGO :)

Kód: Vybrat vše

http://www.tomsoftware.net/_ig_/83/dimka/hd/Sys_universal.zip
______________________________________________________________________________________

Problém:
Po odpojení zdroje napájení se mi IGO stejně chce vypínat, ikdyž mám nastaveno aby to nedělalo.
Nastavení pro NE vypínání navigace po odpojení napětí ze zdroje.
Vše je v nastavení SYS.TXT nebo ve skinu. Bohužel ne všechny skiny s tímto pracují správně a tak ikdyž nastavíme ve skinu požadované parametry, tak po odpojení zdroje napájení se IGO stejně začne vypínat.
Řešení je zde. Přidáme do SYS.TXT toto

[power]
power_off_mode=0
power_off_timeout=0
powermgm_state=0

[interface]
shutdown_time=0

______________________________________________________________________________________

Problém:
Při startu IGO se zobrazí chyba:
Fatal error occurred in main thread.
Address: 0x0038c36c
Exception: 0xc0000005.

Když všechno selže aneb něco o formátování SD karet.
Pokud se dostanete do problémů, které nic co jste až doposud vyzkoušeli nevyřešilo, pokuste se kartu naformátovat, iGO8 nakopírovat na kartu znovu a celou instalaci zopakovat. Předtím pochopitelně odstraňte veškeré zbytky po iGO8 z PDA.
Při formátování dodržujte tento postup:
1. Formátujte v PC (FAT 32) plným formátem
2. Pokud to nepomůže, formátujte v PDA vhodným SW (např. MemMaind - nepoužívejte úplný formát)
3. Jestliže selžou první dvě možnosti, tak vyzkoušené a osvědčené je formátování karty ve foťáku.
Více informací a řešení na str.44

Autor: sy99
______________________________________________________________________________________

Problém:
Při navigaci slyším divné zvuky nebo cvakání.
Divné zvuky nebo cvakání způsobuje zvuk hardware tlačítek. Pokud jsou v nastavení zvuků v samotném Windows, nastaveny zvuky i pro SW a HW tlačítka, jde tento zvuk slyšet i v IGO a je to samozřejmě špatně.
Vypněte si zvuk těchto tlačítek ve Vašem Windows v PDA:
Start - Nastavení - Zvuky a upozornění
______________________________________________________________________________________

Problém:
Nejdou mi napsat do zadání cíle číslo popisné
Čísla popisné jsou záležitost mapových podkladů. Proto se nebudeme těšit na novou verzi samotného IGO, že už třeba bude umět více čísel popisných než starší verze. Je to jen a jen otázka mapových souborů (souborů s příponou .fbl)
IGO8 (mapy) zná čísla popisná jen ve větších městech. Proto tam kde je nezná, nedá ani na výběr při zadávání cíle.
______________________________________________________________________________________

Problém:
GPS je odpojena.
Pokud v IGO v nastavení GPS je "Přijímač GPS nebyl nalezen" zkontrolujeme následující.
V zařízeních, které mají A-GPS (asistovaná GPS) musí být tato VYPNUTA v systému (Operačním systému - Windows). K tomu nám pomůže utilita AdvancedConfig, kde najdeme GPS a zkontrolujeme, zda je AGPS opravdu vypnutá.
Dále se podíváme do SYS.TXT, jestli tam není sekce [GPS] kde je port a baud, pokud ano, sekci [GPS] smažeme. Může tam samozřejmě zůstat, pokud jsem to napsali sami a správně. Každé zařízení má GPS na nějakém portu a nějaké rychlosti (baud), takže pokud vím, že mé zařízení HTC TouchHD má GPS na portu 4 a rychlost např. 9600 tak to tam může zůstat. Pak se podíváme, jestli stejné nebo jiné hodnoty nejsou v souboru ve složce IGO8\SAVE\system.ini, tam to můžeme smazat určitě.
Pak v IGO zaškrtneme v nastavení GPS volbu "GPS Povoleno" a dole vpravo klikneme na "Hledat", musí nám IGO samo najít, na kterém portu běží GPS.
Pak už IGO samo začne hledat satelity. Pokud jsme nikde IGO v zařízení neměli nebo máme novou verzi rídia nebo celou ROM, může vyhledání satelitů a následný fix trvat trochu déle, vždy je to ale nutné provádět venku, ne na stole v obýváku. V panelových bytech někdy ani balkon nepomůže.
______________________________________________________________________________________

Problém:
Navigování je opožděné podle skutečnosti.
Bohužel je to nejslabší a už dlouholetý bod celého IGO8. Při menších rychlostech do 40km/h je to v pořádku, ale čím jedem více, tím jsem pozadu.
Na některých zařízeních je to o opravdu malý kousek i při velké rychlosti, na některých zařízeních je to i 150m při rychlosti 90km/h. Takže se nedá jednoznačně říct, že na tom našem to bude tak nebo tak. Řešení není vždy 100% a platí stejné pravidlo, někomu to výrazně zlepší přesnost, někomu jen trochu, někomu vůbec :(
Úprava spočívá v registrech nebo za pomocí SW SirfTech.
Pomocí SW SirfTech to ale určitě nedoporučuji někomu, kdo neví co bude měnit a způsobem omyl - pokus může dojít k poškození GPS čipu ve Vašem zařízení.
Více informací zde a zde (uživatel "MrCooper")
Co se týče úprav v registrech, je méně bolestivá a dá se vrátit zpět.
Budeme potřebovat něco na registry v PDA (PHMRegEdit) nebo přes ActiveSync z PC (Ceregeditor) oba jsou free.
Nejprve pomocí AdvancedConfig (sekce GPS) upravíme toto
1. Vypnout A-GPS
2. Vypnout logování pro GPS
3. "logfile name" musí být prázdné
4. "old logfile name" musí být prázdné
5. "maximum size of logfile" musí být 0 (nula)
6 smažeme soubory : \windows\GPSLogFile.txt a \windows\GPSLogFileBack.txt
--------------
Registry
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver\
- Drivers\GpsOneDevice\PollInterval -> 100 (výchozí je 1000)
- Drivers\InputBufferSize -> 512 (výchozí je 4096)
- Drivers\OutputBufferSize -> 512 (výchozí je 4096)
- Drivers\SleepOnNoData -> 100 (výchozí je 1000)
- Multiplexer\MaxBufferSize -> 512 (ve výchozím stavu tam tato hodnota není, je třeba ji vytvořit)

V některých zařízeních je také možno trochu urychlit samotný OS. To můžeme provést zase za pomocíé AdvancedConfig. V sekci "Performances"
upravíme tyto hodnoty na zde uvedené
- File sys cache = enabled
- File sys cache size = 8mb
- File sys filter cache = 131072
- Glyph cache = 128KB

Pak samozřejmě restart zařízení.

zdroj pro úpravy registrů:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427888
a

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3157513#post3157513
Pravděpodobně jsou na internetu i další, ale podobné úpravy. Tyto se mi zdáli být ty lepší. Osobně to mám takto nastaveno a na mám HDčku se to značně zlepšilo, není to zcela na 100%, ale rozdíl jsem poznal. V rychlosti nad 120km/h už to moc neřeším.
_____________________________________________________________________________________

Problém:
Aktualizace IGO8.
Pokud máme již zcela funkční verzi IGO a přijde nějaké ta novinka ve tvaru nový EXE soubor, tak jej můžeme stáhnout a vyměnit za stávající. Bohužel, jak jsem zjistil, ne všichni to udělají správně.

1. Instalovaná verze
Ze staženého souboru s novější verzí IGO "igo8.exe" uděláme kopii (v PC CTRL+C a CTRL+V) máme tak, zatím v PC, v jednom adresáři dva soubory "igo8.exe" a kopii, která se nějak jmenuje. Tu kopii přejmenujeme na application.dat a pak oba tyto soubory překopírujeme na SD kartu do složky IGO8 a přepíšeme stávající. Dále samotný EXE soubor s novou verzí ještě překopírujeme do zařízení do složky \Program Files\Igo8\.
Tímto jsme zajistli, že máme aktualizovaný program, který se spouští (Program Files\igo8\igo8.exe) a do budoucna, když budeme např. instalovat IGO znovu, bude se už rovnou instalovat novější verze.

2. NEinstalovaná verze
Je to ychlejší, stačí nový EXE soubor zkopírovat na SD kartu do složky IGO8 a přepsat stávající.

Někdo může říct, k čemu je ještě EXE soubor na SD kartě, když používá instalovanou verzi? Ano, k instaloané verzi nám opravdu stačí jen ten application.dat, exe je na nic, ale nechte si ho jako zálohu, může se hodit. Na SD kartě těch 8MB nijak nepoznáme.

Nezapomeneme na fakt, že některé nové verze vyžadují také nový data.zip.
To, jestli je potřeba i nový data.zip, by měl sdělit autor příspěvku s novým EXE souborem.
______________________________________________________________________________________

Problém:
Změna Loading.bmp (obrázek při startu IGO).
Jarní verze a i další, již obsahují některé BMP obrázky, které se zobrazí při startu.
Soubor, který se vždy zavádí při startu a je zobrazen jako úvodní obrázek se jmenuje "loading.bmp" a je uložen na několika místech, vždy ve složce ui_igo8\xxx_yyy.
Nejvyšší prioritu má vždy loading.bmp, který je umístěn ve skinu.
Dále, pokud není ve skinu načítá se obrázek ze složky UI_IGO8, která, pokud je, je umístěna v rootu složky IGO8. Pokud není ani tam, načítá se z branding.zip a pokud není ani tam, tak jako poslední pokus se ho IGO pokouší najít v data.zip. Když není ani tam, máme smůlu, igo zobrazí chybu a nastavá konec.
Samotný obrázek, ať už je uložen kdekoli, je vždy umístěn ve složce s rozlišením.
Např. ui_igo8\240_320\ nebo ui_igo8\480_800 atd... pro majitelé VGA zařízení se tento obrázek načítá ze složky ui_igo8\vga\240x320 nebo ui_igo8\vga\400_240.
Obrázek musí být ve formátu BMP a mít tu správnou velikost pro naše rozlišení.

______________________________________________________________________________________


Problém:
Nefunkční ikony KML POI ve verzi 8.3.2 80621.
Malý návod jak na serveru poi . cz sloučit již existující body zájmu, které jsou tam k dispozici.
Protože ve verzi IGO8 8.3.2 80621 je zcela jiný formát KML souborů a pokud nejsou jednotlivé POI body (soubory KML) v samostatné kategorii, nelze správně přiřazovat k těmto bodům obrázky. Tak je zde malý návod.
Důležité je být přihlášen.
Po přihlášení se na hlavní straně
Obrázek
podíváme na nabídku "Slučování kategorií" a přesuneme myš doleva na tu první nabídku "Jednotlivé kategorie"
Obrázek
Pak si vybereme z cca 468 kategorií námi požadované POI a označíme a klikneme na tlačítko nakonci řádku - kategorie se přesune do nabídky vpravo.
Obrázek
Můžeme vybírat další a další
Obrázek
... když je vybráno, napíšeme název vlastního KML souboru
Obrázek
a klikneme na tlačítko "G" je v řadě nad vybranými POI.
Obrázek
a pak už jen si někam uložíme soubor s tímto názvem s příponou KML.
Obrázek

Takto vyrobený KML soubor vložíme do "PRÁZDNÉHO" adresáře na SD kartě a sice:
IGO8\CONTENT\USERDATA\POI. Složka POI musí být prázdná.
Pak spustíme IGO a můžeme si hrát s nastavením ikonek v nově přidané kategorii jak jsem si ji pojmenovali.
Toť vše je to vše jen na pár kliknutí.
______________________________________________________________________________________
Naposledy upravil(a) tom$oft dne 23. 04. 2009 15:53, celkem upraveno 2 x.
NovoCZ
Mobil Plus User
Mobil Plus User
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 02. 2009 23:56
Zařízení: HTC HD2

Re: Problém se zobrazováním POI

Příspěvek od NovoCZ » 02. 04. 2009 11:03

Tomsofte, udělal jsem vše podle návodu, vytvořil sloučený *.klm, POI jsou v seznamech v IGO, ale ty přidané se mi nechtějí zobrazovat, píšeš že si mám hrát s ikonkama - ale nikde nic takového nevidím, je tam jen tlačítko upravit, to se mně to ptá na jakou vzdálenost chci viditelnost - vyp., blízká, střední, daleko, satelit - a je zaškrtnuté šedě Stejná viditelnost v podskupinách. Ikony nikde, tak kliknu třeba na střední, jdu do mapy a nic tam není. U dané skupiny mám tečku že se jako má zobrazovat. Když na skupinu tuknu, je tam nula položek. Když dám hledat POI, najde ho to i z těch přidaných, ale ikonu neukáže.
HTC HD2 480x800, iGO 8.3.5.183522, default skin (dříve SE Xperia 1), zkušebně IGO Primo 1.2 v9.2.1.179499 480x800 (na výšku)
TMC přijímač Navilock NL-324BTR Bluetooth
Denso ve Fordu Mondeo 2004 mapy 2011/2012 West Europe
tom$oft
Mobil Extra User
Mobil Extra User
Příspěvky: 878
Registrován: 17. 07. 2008 12:31

Re: Problém se zobrazováním POI

Příspěvek od tom$oft » 02. 04. 2009 12:53

to: NovoCZ
Je to tam jak píšeš, (kde vidíš ty vzálenosti " blízká, střední, daleko, satelit") jen tam není žádný obrázek ani popis, ale tl. funguje.
Nesjem teď doma, budu později. Udělám Ti obrázek :)
NovoCZ
Mobil Plus User
Mobil Plus User
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 02. 2009 23:56
Zařízení: HTC HD2

Re: Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od NovoCZ » 02. 04. 2009 17:44

Tomsofte, tak jsem podle náznaků Tvé odpovědi začal tukat po displeji a NAŠEL, ono je to neoznačené tlačítko! Tak už to kreslit nemusíš - znáček FORDu se u servisů objevil, moc děkuju!
HTC HD2 480x800, iGO 8.3.5.183522, default skin (dříve SE Xperia 1), zkušebně IGO Primo 1.2 v9.2.1.179499 480x800 (na výšku)
TMC přijímač Navilock NL-324BTR Bluetooth
Denso ve Fordu Mondeo 2004 mapy 2011/2012 West Europe
NovoCZ
Mobil Plus User
Mobil Plus User
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 02. 2009 23:56
Zařízení: HTC HD2

Návod na instalaci IGO8.3 do Xperie

Příspěvek od NovoCZ » 02. 04. 2009 18:14

Doplnění pro Xperii - po dohrání češtiny namísto angličtiny se změnil název karty na "Paměťová karta" což znamená upravu sys.txt. Pokud dáte po dohrání češtiny jen obnovení, budete muset smazat i zápis v registru.
Naposledy upravil(a) NovoCZ dne 03. 04. 2009 15:59, celkem upraveno 1 x.
HTC HD2 480x800, iGO 8.3.5.183522, default skin (dříve SE Xperia 1), zkušebně IGO Primo 1.2 v9.2.1.179499 480x800 (na výšku)
TMC přijímač Navilock NL-324BTR Bluetooth
Denso ve Fordu Mondeo 2004 mapy 2011/2012 West Europe
tom$oft
Mobil Extra User
Mobil Extra User
Příspěvky: 878
Registrován: 17. 07. 2008 12:31

Re: Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od tom$oft » 02. 04. 2009 22:20

Tvůj příspěvek nepatří sem.

ZDE je řešení.
xsub
Mobil Plus User
Mobil Plus User
Příspěvky: 59
Registrován: 19. 05. 2007 10:45
Zařízení: Xperia Ray

Re: Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od xsub » 05. 04. 2009 12:16

Upřímně nerozumím tomu Tvůj příspěvek sem nepatří., protože se to týká instalace do PDA a krom toho na odkazu jsem řešení nenašel, ale to jenom na okraj.

Mám taky Xperii a zcela korektně v ní chodí jako poslední verze 8.3.2.73871, která je originál pro PDA. Novější verze jsou předělávky verzí pro PNA a způsobují problém s přenastavením hlasitosti, resp. zapnutí a vypnutí zvuku v systému po vypnutí iGO8.
Pre divákov na slovenskom národnom okruhu - mám zapnutý zvuk ve Windows, spustím iGO8, v něm zvuk ztlumím, potom vypnu iGO8 a ejhle, v systému je zvuk vypnut taky. Tohle dělají verze 8.3.2.79xxx i 8.3.2.80xxx. Verze 8.3.2.73871 se chová korektně a zachovává separátní nastavení zvuku pro systém a navigaci.
Jaxe to chová na jiných zařízeních, např. Touch HD, to nevím.
tom$oft
Mobil Extra User
Mobil Extra User
Příspěvky: 878
Registrován: 17. 07. 2008 12:31

Re: Návod na instalaci IGO8.3 do PDA

Příspěvek od tom$oft » 05. 04. 2009 12:35

To Tvůj příspěvek sem nepatří bylo pro NovoCZ a řešil jsem s ním ikony POI KML viz ZDE.
Nevím tedy co mají společného s instalací. Někdo tady ty příspěvky smazal a nechal tam jen ten můj poslední, takže to vypadá že to píšu někomu jinému, ale to je už jedno.

Ano, nejstabilnější verze pro PDA je skutečně 8.3.2.73871, dlouho jsem s ní jezdil a nemá chybu :) Další novější a bohužel to bude trend asi navždy, jsou už jen předělávky z PNA zařízení, protože společnost NavNGo bude převážně distribuovat nové verze jen a jen pro ty jednoúčelové "krabičky" PNA, viz IGO AMIGO.
Takže nějaká ta super nová verze může ale nemusí, na některých typech PDA působit divně, např. s tou hlasitostí. Na většině PDA to může být zase naopak lepší.
Odpovědět