Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
31 příspěvků

Policajti vs Software z netu...

Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
Uživatelský avatar
Rusnak-COBRA
Mobil Member User
Zařízení:
N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + 700 kusov zbierka ;)
Příspěvky:
1810
Registrován:
18. 05. 2009 22:29
Odesláno:
26. 04. 2010 20:06
Re: Policajti vs Software z netu...
(zatial este) nie
Obrázek
Rusnak-COBRA (***vytvaram certifikaty na poziadanie***)
Ak potrebujete pomoc, ozvite sa kdekolvek ma najdete :D

4x MOD, 3x VIP, 2xHLP. Symbian: GPS, certifikaty, (FLASH)hack

.:ZBIERAM MOBILY - vsetky stare, rozbite a pokazene (akykolvek stav). PROSIM PRISPEJTE:.
zbierka 9.8/09: http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg

Obrázek
Mobil Member User
jelko
Mobil Plus User
Zařízení:
HP iPAQ hx2790(240x320 pixels)
Příspěvky:
66
Registrován:
08. 06. 2010 20:30
Odesláno:
12. 06. 2010 19:12

Re: Policajti vs Software z netu...

Ahojte,
ako to vlastne je s funkciou "radar" ja to mam zaskrknute a tiez ma to upozornilo ze je to trestne v niektor. krajinach tiez by som nerad sa dostal do problemov. Na akom principe to pracuje? Mam to chapat ze je to nieco ako antiradar? V pripade ze ma namerali alebo xxx km pred ma vude GPS informovat o meranom useku? Absolutne nerozumiem o com to je. A speed cam to ma aky suvis co tu pisete.
Rad by som dostal vysvetlenie.
dakujem
Mobil Plus User
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
12. 06. 2010 19:34

Re: Policajti vs Software z netu...

"radar" - předpokládám, že máš zaškrtlé upozorňování na radary = soubory speedcam co najdeš v iGO8\content\speedcam.

Pracuje to víceméně na principu .poi bodů. Když si stáhneš např. z poi.cz soubor .txt z radary a podíváš se do něj, tak uvidíš, že tam jsou zaznamenány GPS souřadnice jednotlivých radarů a konkrétně u těchto i místa častých policejních hlídek.

GPSka tě upozorňuje předem o měreném úseku.
PPC Moderátor
Uživatelský avatar
adamis
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
14. 12. 2008 13:54
Odesláno:
30. 06. 2010 19:10

Re: Policajti vs Software z netu...

TrueFriend píše:Je to tak. Byl jsem na dovolene autem v CH a opravdu to dělají. Jel jsem tam s autem, co má integrovanou navigaci v palubní desce (+rádio, ovladač posilovačů řízení, atd, atd). Samozřejmě s odblokovanými radary.
Zastavili mne a měl jsem pocit, že pokud bych někoho zabil tak by to byl oproti tomuto přestupek.
Kucííí, já bych do debilního Švýcarska nejel na dovolenou ani za zlatý prase. Jezdil jsem tam několik let jako muzikant a tak kokotský stát a jeho policajty jsem nezažil v celý Evropě... Před válkou nejchudší země Evropy, která zbohatla pouze ukradením židovského zlata, které si bláhoví Židé uložili do švýcarských bank a věřili, že po válce si ho vyzvednou. Bohužel, udělal to za ně někdo jiný, komu se jejich smrt výrazně hodila. Dnes se ty šmejdi nosí, jako kdyby byli kdovíco. Já je nemůžu ani cítit a nikdo by mě tam už nedostal ani heverem. Švýcarům - fuj, fuj a 3x fuj!!!
Milano
... nikdy neříkej, že něco nejde, protože vždycky se najde nějakej blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Mobil Čumil Plus
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
30. 08. 2010 21:09

Re: Policajti vs Software z netu...

Slovensky (aj Cesky) pravny system je nastaveny tak, ze tam kde niet zalobcu, tam niet ani potencialneho (teoretickeho) vinnika

kym v Amerike je to opacne, tam ti zaklope na dvere policajt zo slovami, ze aha tu je zatykac, mame podozrenie na prechovavanie drog v byte, pojdete s nami :-) a musis dokazat, ze ty tie drogy ale naozaj neprechovavas a neprechovaval si a este ti urobia o tom aj zaznam ze ta dakto udal :-D no ale inak zostavas minimalne podozrivym stale :-D

takze kde niet zalobcu, tam teda neni ani dovod na sudny spor... preto zacina zo strany buduceho zalobcu ziskavanie dokazov, aby sa vobec sudny spor a prekazovanie viny mohol zacat... inak sa nezacne a ostavas stale nevinny, dokonca aj keby sa zacal spor tak ho musi onen zalobca (pravnik) este vyhrat aby si bol oznaceny sudcom za "VINNY !" ;-) a to je na dlho... kvoli takej kravine sa s tebou sudit nikto nebude... ani ten policajt, ani stat... zaujem na tom by mal asi len tvorca toho programu (firmwaru pre GPS)... lenze aj ten sa na to vykasle, mal by cestovat na Slovensko (na Cechy) kvoli nejakemu Jankovi Hraskovi a kvoli nejakej jednej blbej zakonnej alebo licencnej pokute, ktora sa nevyrovna mozno ani platu toho pravnika .-)

tu sa treba spytat, ze preco by mal policajt teraz ziadat preverenie GPS pristroja, na zaklade coho... kde na to prisiel ze by si teoreticky mal mat ilegalny firmware v tom GPS ?! proste blbost... a preco vobec by sa trapil s takouto blbostou, ked je to "dopravny policajt" a nie "softwarovy policajt" - ja viem, taki "softwarovi" zial zatial nejestvuju, este stale teda... to som tam napisal len z recesie :-) oni sa totiz casto spajaju zakony o ochrane autorskych prav diela ako napr. obrazu, sochy a podobne s autorskymi pravami pre tvorcu programu, co je maximalna blbost... ked ono to je v skutku ovela zlozitejsie a je treba na to v policii specialne zvlastne oddelenie... obzvlast na internetovu kriminalitu... ale az to ludstvu dojde, bude davno neskoro

ale tak ci onak ak by ruplo policajtovi a povedal by, ze chce preverit legalnost tvojho SW v tvojom GPS pristroji (i ked neviem kde by na to prisiel) a ze ti ho zhabe a zapecati na testy ku ich odbornikom, tak je to asi taka nahoda, ako ked ti spadne tehla na hlavu (t.j. nikdy alebo raz za uhorsky rok a aj to len nejakemu jednemu cloveku z tej miliardy zijucich na nasej maticke Zemi)
Mobil Guru
happy66
Mobil Profi User
Příspěvky:
254
Registrován:
15. 09. 2010 13:01
Odesláno:
26. 09. 2010 14:01

Re: Policajti vs Software z netu...

Nevím jak u navigací,ale od pár lidí(šoféři kamionů) vím,že jim venku policajti kontrolovali legálnost operačního systému v notebooku. :negative:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I Premier 16gb class 10
SD Kingston 2gb(servisní)
Here + TopMap


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Mobil Profi User
SHAKAL007
Mobil Beginner
Zařízení:
Zopo ZP990+
Příspěvky:
36
Registrován:
29. 03. 2008 07:11
Odesláno:
07. 11. 2010 21:09

Re: Policajti vs Software z netu...

jestli se mohu připojit do diskuse tak o legálnosti softwaru navigace a její kontrole jsem slyšel taky v Polsku, tam kluci s sebou dokonce museli vozit i doklad o nabytí ( zaplacení) navigace a samozřejmě muselo sedět i SN tedy seriové číslo, dokonce jsen slyšel že kdosi nebyl schopen doložit původ navigace a tak ho to stálo výmaz SD karty + samozřejmě mastné pokuta
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Deane7
Mobil Beginner
Příspěvky:
37
Registrován:
08. 12. 2009 09:19
Odesláno:
12. 12. 2010 14:28

Re: Policajti vs Software z netu...

Síce nemám osobnú skúsenosť, ale kamoš z Pl mi povedal že u nich za nelegálny soft v navi dostanem pokutu, že to vraj kontrolujú.
Nokia E52

Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to
Mobil Beginner
xtractorek
Mobil Beginner
Zařízení:
iPhone X
Příspěvky:
33
Registrován:
30. 12. 2006 21:22
Odesláno:
27. 01. 2011 18:36

Re: Policajti vs Software z netu...

sorry ale to je fakt trochu ujety, jako svycari kontroluji radary, o tom jsem uz slysel, ale ze polaci chteji kontrolovat i puvod a legalnost cele navigace, to je trosku moc..
kdyz mam mio stare 6 roku tak si mysli ze mam jeste nekde od toho uctenku?
a kdyz ji nebudu mit tak ji mam vzit odkud, to ji mam vycarovat??
to je podobny jakobychom jeli s kamosema 4 v aute, vsichni bychom meli mobily a kontrolovali by kazdemu sw aplikaci nainstalovanych v mobilu, jestli nahodou nema neco nelegalni... tzn nechat si i uctenky od toho vseho, a uctenky od meho obleceni ze jsem ho nekde neukrad ve ksefte nechcou???

no, jeste ze do polska vubec nejezdim, polaky ani nijak v lasce nemam, takze asi tak, ale jsou fakt padli tim padem na hlavicku :o
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
David_TO
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Xperia L
Příspěvky:
11
Registrován:
09. 06. 2011 17:21
Odesláno:
12. 06. 2011 11:35

Re: Policajti vs Software z netu...

To mi moze niekto skontrolovat aj navigaciu ked ju mam v mobile?? Ved staci aby som len stlacil jedno tlacitko a navigacia sa mi hned vypne tak ako ju mozu skontrolovat ked im poviem ze som ju nemal ani zapnutu?
Sony Xperia L
Android 4.2.2
O2-SK
Starý mobil: LG Optimus One P500 [320x480]
Mobil Čumil Plus
31 příspěvků