Nevíte si s něčím rady ohledně iGO8? Tak to zkuste tady.
10 příspěvků •Stránka 1 z 1

iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe ERROR

Nevíte si s něčím rady ohledně iGO8? Tak to zkuste tady.
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
11. 09. 2014 20:08
iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe ERROR
Zdravim,

dostal sa mi do ruk palubny pocitac do auta NX501E. Je v nom firmware Windows CE 6. V pristroji (resp. na microSD karte) je momentalne IGO PRIMO 1.2 - ver.8.5.11.198629 a funguje v poriadku.

Snazim sa vsak do toho narvat iGO 9.6.13.267029, Primo 2.4.0, 2012-Nov-06, no nedari sa mi to. :-) Po upraveni SYS.TXT suboru samozrejme, s overenim spravnosti ciest k suborom a zlozkam, s nahratim spravneho DATA.ZIP (palubny pocitac ma display o rozliseni 800x480 pixelov), atd. sa mi to stale nedari. Stale je v tom ta ista chyba. IGO Primo 2.4.0 sa zastavi hned pri pokuse o jeho spustenie a zobrazi sa systemova chyba aplikacie (procesu) "Server.exe".

Nevie niekto co s tym ? Skusil som hladat aj na Google, no nic som nenasiel okolo tejto chyby.

Dik vopred za vsetky rady a tipy :-)


//// EDIT (doplnenie):

Tak na napadlo skusit starsiu verziu IGO Primo 2.0 a ta sa kupodivu zacala startovat uz bez chyby "Server.exe" aplikacie. Problem vsak nastal aj tu a to ten, ze nebol najdeny SKIN alebo ze zariadenie podporujuce mnou nastavene rozlisenie displaju. To som vsak nastavil spravne a viac krat overil (je to 800x480) ba dokonca som overoval spravnost pouziteho DATA.ZIP suboru s podporou rozlisenia 800x480. Skusim este kolaborovat chvilu s tym Primo 2.0 a dam vediet, ak by sa to podarilo rozbehnut. Len je to dost otravne, nakolko musim vzdy vytiahnut microSD kartu z palubneho pocitaca v aute, hodit ju doma do stoloveho PC, vykonat upravy a zase ju vlozit nazad do palubneho pocitaca v aute. Budem rad, ak dakto pozna odpoved a odpise, aj na moj druhy problem v pripade IGO Primo 2.0 ;-)
Mobil Guru
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
12. 09. 2014 12:10

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

data.zip musí "pasovat" i pro danou verzi Primo. Chybová hláška může znamenat, že je špatný data.zip ( z jiné verze Primo ), špatná cesta k .exe souboru v sys.txt. Hodně záleží na konkrétní hlášce - může jen chybět nějaký obrázek v data.zip.
PPC Moderátor
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
12. 09. 2014 18:44

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

no tak ale ja som mal stiahnutu verziu IGO Primo 2.4 z tohto diskusneho fora ! ;-) cize som sa mylne domnieval, ze asi mam stahnutu 100% funkcnu verziu a tiez blizku verziu k tej originalnej :-)

kazdopadne uz sa mi to KONECNE podarilo rozbehat...

na diskusnom foru navitotal.com (z dovodu zakazov uvadzania linkov na ine diskusne fora nenapisem presny odkaz... bohuzial...) sa pise konkretne tiez o pristroji (palubnom pocitaci) NX501E a donho sa tiez istemu typkovi nedarilo narvat IGO Primo 2.4... typek nakoniec stiahol nejaky torrent (opat pokial viem, tak pravidla tohto portalu nedovoluju vkladat sem linky na stiahnutie torrent-oveho suboru), co som si samozrejme stiahol, ze to hned otestujem... nuz a cuduj sa svete ono to zafungovalo, este bol na forku pridany poupraveny SYS.TXT, ktory si onen typek upravil podla povodneho SYS.TXT (v povodnom IGO Primo 1.1 co uz bol v palubnom pocitaci nainstalovany), co ale asi nebolo nutne podla mna... koniec-koncov mohol to byt aj onen DATA.ZIP ako pises ty baron_cz, nakolko ten druhy IGO Primo 2.4 stahnut z torrentu obsahoval v DATA.ZIP skoro vsetky najpouzivanejsie rozlisenia a nie len 800x480, ktory som vlastne potreboval ja a ktory sa nachazal ako jeden jediny v tom mojom prvom testovanom IGO Primo 2.4 (stiahnuteho niekde tu z tohto forka)

takze diky aj tak za cas a za pomoc a za precitanie, snad to niekomu niekedy pomoze :-)


//// EDIT:

stale mi nefunguje zvuk... absolutne hluche IGO Primo 2.4, ktore tam teraz testujem, neraguju posuvniky hlasitosti zvuku, klikanie na display, ani prehravac zabudovany do IGO Primo... niekde som cital, ze to je problem novych IGO Primo 2.x v NX501 a ze ten zvuk je problem hardwaru, ze ak pustim mp3 hudbu z pripojeneho USB kluca v palubnom pocitaci, tak sa ativuje zvukovy vystup aj pre aplikaciu IGO.EXE a uz to potom funguje... zaujimave tiez je, ze v starej verzii Primo 1.1 urcenej pre Clarion NX501 konkretne, ziaden problem so zvukom nieje... nech robim co robim, skusil som uz vsetky mozne zapisy do SYS.TXT (napriklad by mal ujdane pomoct zapis do [sound] s hodnotou - use_method=1 ale nepomoze to), dokonca som skusil prebrat nejake tie konfiguracie ci teda zapisy do SYS.TXT z povodneho IGO Primo 1.1 (najdene v starom DATA.ZIP), ktore bolo predtym v palubnom pocitaci nahrane (mam ho zalohovane pochopitelne)

//// EDIT 2:

takze som zistil, ze IGO Primo 2.4 sice bude fungovat, ale furt bez zvukov, nakolko pre Clarion NX501 bola upravena specialna verzia IGO Primo s tym, ze ma vo svojom IGO.EXE subore zakomponovany kod, pre aktivaciu resp. ovladanie vystupov zvukovej karty (ovladanie systemoveho mixeru, prepinanie vystupov na zvukovu kartu, a podobne)... cize bud tam bude original v1.1 pre Clarion alebo tam bude nejaka ina verzia ktora nieje primarne urcena pre Clarion NX501 a bohuzial to pojde furt bez zvukov... vraj sa to da aj debuggovat a prerobit (cracknut) aby aj ine verzie IGO Primo boli pouzitelne v Clarion NX501 s fungujucim zvukovym vystupom, ale to je beh na dlhe trate... to by trevalo dlho... najprv debugovat kod originalny, potom spravit "liecivo" pre kod alternativny... urcite to maju aj v dohodach medzi Clarion a IGO, ze sa tam nesmie pouzivat ine IGO, nez len toto konkretne OEM vyvinute pre konkretny Clarion
Mobil Guru
Cico76
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
SKSE K550i
Příspěvky:
23
Registrován:
12. 02. 2011 12:32
Odesláno:
26. 03. 2015 10:03

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Podarilo sa ti nieco vymysliet ??? Tiez mam CLARION NX 501 a chcem tam aspon novsie mapy ... ale nic mi neberie.... viete mi poradit KTORE presne mapy mam stiahnut do toho Clarionu aby aspon boli novsie ??? Dakujem
Mobil Čumil Plus
baron_cz
PPC Moderátor
Zařízení:
HTC Touch Cruise WM6
Příspěvky:
4207
Registrován:
10. 01. 2009 22:33
Odesláno:
26. 03. 2015 10:53

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Pokud tam máš originál software, tak ti tam žádné stažené mapy fungovat nebudou. Na to musíš mít poléčené Primo.
PPC Moderátor
Bruca
Mobil Member User
Zařízení:
PNA YC 6" 800x480, HTC Artemis, Wildfire, HTC Sensation, Lenovo Yoga Tablet B8080-F Rootnuty
Příspěvky:
3082
Registrován:
14. 06. 2008 18:18
Odesláno:
30. 03. 2015 13:57

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Podle seznamu verzi budou tyhle verze funkcni.
9.6.5.240968 - Clarion NX 502E 14.06.2012
9.6.5.299162 - Clarion 7 May 2013

Kód: Vybrat vše

https://onedrive.live.com/redir?resid=E1DBE1978B38B8DC!107&authkey=!APSlJdi2N7R9mVo&ithint=file%2crar
YC 6" PNA 800x480 - Primo 2.4
HTC Wildfire - root - MiniCMod 2.3.7
HTC Sensation - root - CyanogenMod 11
Huawei Ascend G620s-L01
Huawei P8 lite-ALE L21
Mobil Member User
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
16. 06. 2016 17:13

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Doplnam, ze tu druhu zmienovanu verziu 9.6.05.299162 - Primo 2.x (nx702e) som pred cca 1 rokom testoval, ale nefungoval v nej zase ten nestastny zvuk ako by spravne mal. Sice az s odstupom casu sa opat vraciam k tejto starej teme... no prestal som ju vtedy sledovat, nakolko zvuk sa mi nepodarilo rozbehat nijak.

Ine verzie iGO Primo jednoducho fungovat nebudu kvoli hore zmienovanym dovodom - vo verziach programu pre Clarion specialne pre kazdy typ Clarion inaksie... je obsiahnuty kod pre ovladanie zvukovej karty v Clarion zariadeni alebo minimalne kod, ktory predurcuje iba jeden zvukovy vystup a neda sa nijako prepnut tent audiovystup pre iGO.

Teoreticky by mal v Clarion zariadeniach fungovat uz novy iGO Nextgen (verzia pre WinCE), v ktorom by malo byt mozne popripadne nastavit aj v SYS.TXT audiovystup zvukovej karty vyuzivany programom iGO:

Kód: Vybrat vše

[android]
navigation_audio_stream=4                 ; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM, 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
Jedinym riesenim v pripade stareho iGO Primo je potom jedine nahravat licencie k najnovsim mapam a nechat uz nafurt v Clarion povodnu verziu iGO. K licenciam sa vsak clovek nedostane lahko. Bolo to zaroven jedine mozne riesenie pre Clariony na istom nemenovanom zahranicnom diskusnom foru.

Snad to niekomu este pomoze :-).
Mobil Guru
Uživatelský avatar
sotrava
Mobil Beginner
Zařízení:
Motorola Atrix
Příspěvky:
30
Registrován:
02. 12. 2011 19:30
Odesláno:
18. 06. 2016 23:22

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Náhodou typ na rádia od Zenec nemá někdo?
Mobil Beginner
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
18. 06. 2016 23:47

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Aký typ... veď si prečítaj vyššie zmieňované :-). Skúšal si už aspoň niečo ? Teoreticky by malo každé iGO normálne hneď zafungovať... až na pár výnimiek, akým je napr. zmieňovaný Clarion. Napíš aspoň aký tam je systém - WinCE/Android.
Mobil Guru
vlado
Mobil Guru
Zařízení:
SAMSUNG DUOS GT-S7562
Příspěvky:
134
Registrován:
05. 02. 2009 19:14
Odesláno:
14. 08. 2016 16:12

Re: iGO Primo 2.4 do palubneho pocitaca NX501E, Server.exe E

Takto sú zablokované aj autorádia Macrom so systémom wince..
Mobil Guru
10 příspěvků •Stránka 1 z 1