Všemožné navi aplikace pro android ;-)
917 příspěvků

iGO Avicsync

Všemožné navi aplikace pro android ;-)
vf23
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
se neo
Příspěvky:
10
Registrován:
28. 10. 2011 08:05
Odesláno:
01. 06. 2016 11:03
Re: iGO Avicsync
walty píše:Ahojte, prosím vás existuje na pongo skin aj slovenský preklad(Lang.zip) alebo len český?
Ďakujem za odpoveď
Slovenský lang.zip máš na stránke č.21
Mobil Čumil Plus
Ondrej
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Desire HD
Příspěvky:
19
Registrován:
09. 08. 2008 14:12
Odesláno:
01. 06. 2016 14:55

Re: iGO Avicsync

Dají se někde sehnat další mapy? Mám Česko, Slovensko, Rakousko. Dík.
Mobil Čumil Plus
jirka.vyl
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung galaxy Note 4 2560x1440
Příspěvky:
136
Registrován:
28. 01. 2013 19:30
Odesláno:
01. 06. 2016 15:26

Re: iGO Avicsync

Ondrej píše:Dají se někde sehnat další mapy? Mám Česko, Slovensko, Rakousko. Dík.
Třeba tady :
igo-8-mapy/igo8-r3-here-2015-q4-europe-maps-t55623.html
Mobil Guru
Ondrej
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Desire HD
Příspěvky:
19
Registrován:
09. 08. 2008 14:12
Odesláno:
02. 06. 2016 11:53

Re: iGO Avicsync

Díky moc. Takže cokoli 4Q 2015 bude sedět? Nepoptřebuji nějaké další licence?
Mobil Čumil Plus
jirka.vyl
Mobil Guru
Zařízení:
Samsung galaxy Note 4 2560x1440
Příspěvky:
136
Registrován:
28. 01. 2013 19:30
Odesláno:
02. 06. 2016 13:02

Re: iGO Avicsync

U Avicsync potřebuješ vždy nové licence. Ty najdeš když se podíváš v tom tématu, nebo tady:

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xR57hdnT/license-7z
Mobil Guru
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
03. 06. 2016 01:01

Re: iGO Avicsync

tomikb píše:Ahoj, tak jsem taky přešel z iGo na tuto verzi a jsem velmi mile překvapen. Mám poslední verzi skinu Pongo z 11.5 na Galaxy Nexus. A moc prosím o vysvětlení a pomoc s následujícím:
-1- rada, jak zvětšit ty šipky v levé horní části, ukazující další manévry už tady někde myslím byla a najdu si jí. myslím, že to bylo ono
-2- nedokázal jsem přijít na to, co značí to malé zelené nebo červené okno s časovým údajem v sekundách nebo minutách hned pod šipkami s manévry
-3- nejde nějak nastavit, které nabídky budou v hlavní nabídce navigace? Mám tam několik nabídek včetně trasy domů, do práce, nastavení skinu atd. a chtěl bych si to změnit
-4- jaký je nejrychlejší způsob přepnutí navigace do režimu z auta na chůzi? ideálně kdyby to šlo dát do hlavní nabídky (viz. předchozí bod)
-5- nedokázal jsem přijít na to, co je to "Mini manévr". V nastavení skinu taková nabídka je, ale nepovedlo si mi přijít na její význam
-6- v pravých horních navigačních tlačítkách moc nechápu ty informace. Šlo by tam dát něco jiného než satelit a výška? Obě informace mi pro navigaci nepřijdou moc důležité. šel by tam zobrazit třeba jen velký aktuální čas?
-7- na tlačítku pro přepnutí 3D a 2D mapy se mi zobrazuje ikona auta, při oddálení mapy také letadlo a na straně tlačítka jsou tři tečky. jaký to má prosím význam?

Díky za pomoc. Tomáš.
Zdar, robím preklad do slovenčiny pre pongo skin. Niečo už chápem aj ja konečne a poradím - iba s niečím.

1) neviem - ale dá sa zmeniť farba spomedzi 3-4 predvolených farieb
2) toto sa dá vypnúť, nuž ale neviem prečo si to zapol, keď štandardne je to vypnuté
- položka v menu "Arrival time tracking"
- sledovať oneskorenie času príjazdu do cieľa
- dobrá vec pre autobusy s naplánovaným časom príjazdu :-) údaj v červenom poli predstavuje meškanie a údaj v zelenom poli predstavuje predstih teda že máš asi ťažkú nohu na plynovom pedále tvojho auta :-)
3) "nabídka" je čo ? myslíš tlačidlá (ikonky) alebo položky ponuky (v riadkoch s textom) ?
- ak myslíš ikony, tak jedny su nemenné a tie druhé v "priesvitnej" časti (na prázdnej ploche obdlžníkového tvaru) sú tie ikony, ktoré si si pridal aj do panelu rýchlej ponuky + nejaké iné neviem odkiaľ
- ak máš na mysli ikony alebo položky/riadky z menu, tak to zmeníš asi len v kóde skinu - možné to je, avšak potrebuješ určité skúsenosti s programovaním (LUA scripty resp. aj XML jazyk) a iba tak na hodinu to asi nebude .-)
- inak si môžeš povoliť "Grid_menu_layout.zip" (premenovať súbor tak, aby plnil svoj účel v zložke "UX" s utilitami). Je to potom priehľadnejšie, aspon podľa mňa .-)
4) marí sa mi - to prepínanie tam niekde je, ale už sa nepamätám kde... bolo to max. tak na 2-3 kliknutia... nemusíš ísť až do základov nastavenia profilu šoféra a tam meniť typ vozidla...
5) mini-manéver už existuje aj v starších verziách iGO Primo napr. v SKINE Doupas a jedná sa o minimalistickú ikonu manévru... doslova mini-manéver... je to na spôsob režimu vzdialeného prehľadu "z lietadla" na diaľnici, kedy nepotrebuješ čumieť na obrovskú ikonu počas 10km dlhého úseku... čiže sa ti zmenší ikona manévru (druhá sa myslím celkom skryje a prvá šípka sa rapídne zmenší - tak to bolo aspon u starších verzií Primo) a nezavadzia na displeji za ten čas dlhého voľného diaľničného úseku trasy :-) v nastavení môžeš upraviť vzdialenosť do manévru, kedy sa pri väčšiej vzdialenosti bude ikona manévru zobrazovať zmenšená (minimalistická) a inak uvidíš tú klasickú ikonu manévru
6) nové verzie pongo skinu používajú rozbalovací panel "rýchlej ponuky" po kliknutí na tlačidlo vpravo hore... tento panel si môžeš nechať "schovať" po uplynutí nastaveného času... nemusíš ho nechávať vždy viditeľný...
- neviem tiež aká verzia SKINu je tá tvoja, no ja mám verziu "skin_Avicsync_by_pongo+ux_plugins_11.05.2016" a ja vidím aktuálny čas v tlačidle rýchlej ponuky (vpravo hore) trvalo zobrazený, na hornej strane tlačidla, kým na spodnej strane tlačidla sa nastavuje údaj a to buď počet satelitov alebo buď údaj nadmor. výšky
- v tzv. panely rýchlej ponuky sú prevažne len tlačidlá a nemajú veľmi čo za údaje už zobrazovať :-) napr. taká POI-tabuľka (symbol maličkej čiernej šípky a akýchsi čierných malých bublín resp. POI symbolov zároveň) tlačidlá zobrazíš alebo nastavíš údaj na nich ak to umožňujú, predovšetkým v nastavení Skinu > Kokpitu (napr. tlačidlo na prepínanie režimu 2D/3D mapy, ikona repráčika resp. tlačidlo zvuku, atď.)
- potom sú nejaké experimentálne dodatočné údaje zobrazené na tlačidle vľavo dole myslím že v ExtendedMenu čo je vlastne pôvodné MENU: UI Labs (symbol skúmavky)
- pokiaľ by si chcel nastavovať iné údaje do tlačidiel, musel by si upraviť kód scriptu... a to chce kopec času a pevné nervy :-P
7) ak toto tlačidlo podržíš dlhšie stlačené - prepínaš tieto 3 bodky, ktoré predstavujú výšku prednastaveného rozhľadu, ktorý si si ty prepol pre kokpit (sú tam 3 a to: nízky, stredný, vysoký) a symbol auta predstavuje že si v kokpite, kým ikonka lietadla je samozrejme režim tzv. "lietadla" alebo tzv. "vzdialeného prehľadu" napríklad na dialľnici - da sa to vypnúť resp. nastavovať... ale to je na dlho tiež... to by sme tu boli do rána :)

...aj ja som sa dal na túto verziu... v rámci testovania... no aj keď vyzerá po stránke dizajnu suprovo, tak ovládanie je nič-moc... možno sa časom SKIN od ponga vylepší. Ďalšie skiny sú celkom naprd a originálny NextGen totálne nepoužiteľný - aj keď pravdou je že vlastne neexistuje "originál" a že NextGen sa vývija pre rôzných "branded" kefírov :-D (AvicSync Pioneer, Basarsoft, Indo, Szulin).
Naposledy upravil(a) s3n0 dne 05. 06. 2016 15:10, celkem upraveno 5 x.
Mobil Guru
johny.h
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung S8+
Příspěvky:
7
Registrován:
03. 05. 2009 08:15
Odesláno:
03. 06. 2016 09:54

Re: iGO Avicsync

Ahoj lidi.

Nakopíroval jsem adresář iGO_Avic do rootu telefonu, nainstaloval jsem apku, dodal mapy Czech republic z Europa_HERE_2015.Q4, doplnil poslední zde uvedené licence, spustím aplikaci a nic. Mobil něco dělá, ale obrazovka tmavá. Pomůže jen násilné ukončení aplikace.
Nevíte co dělám špatně?

Mám LG G3, upravenou romku Fulmics 5.3 Android 6.0.1 Marshmallow.

Zkusil jsem i nakopírovat na kartu, ale taky nic. Karta je teda pod jiným názvem než SD Card, ale 9016-4EF8.

Nemůže být jiný data.zip? Nebo v něm přepsat umístění složek, ale jak?

Díky za rady.

edit:

Tak si odpovím sám a předám zkušenost dál.
Odinstaloval a odstranil jsem iGO z karty i rootu telefonu a nakopíroval pouze základní verzi bez map a dalších úprav, nainstaloval apku a vše funguje.
Aktivně jsem totiž přidal ještě hlasy z původní verze iGO Jitku, která se mi pozdávala nejvíc, ale ty v této verzi způsobily onen konflikt.
Takže původní hlasy nepřidávat!
Zkusím ji najít někde na netu. Kdyby někdo věděl, hoďte prosím link.
Mobil Čumil Plus
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
03. 06. 2016 15:32

Re: iGO Avicsync

Tak už nič, keď to máš hotovo poriešené. V mapách to byť určite nemohlo :-). Skôr si zabudol nakopírovať SYS.TXT alebo niečo podobného, alebo si neodstránil dostatočne detajlne pôvodné iGO zo smartfónu (vymazať údaje/cache programu v Android > nastavení > aplikácií - ešte pred odinštalovaním).

Tá zložka SD-karty, to som už tiež na fórkach sem-a-tam zazrel. Užívatelia si to nevedia nastaviť v prípade nutnosti... hlavne v prípade NextGen novšiej verzie, keď je to naozaj nutné, tak sú s tým potom problémy s týmto especially názvom pamäťovej karty (cesta ku zložkám iGO resp. ku "data" v sekcii [folders] súboru SYS.TXT sa zle nastavuje). Riešením je napr. stiahnúť povestný Total Commander pre Android a pozrieť sa aká je cesta ku SD karte práve tam. Užívateľ by mal uvidieť cestu aj v prípade, že v telefóne nieje urobený unroot (teda cesta nebude smerovaná z root zložky \mnt\..... ale priamo z logického umiestnenia napr. \4512-454\iGO\ ).
Mobil Guru
Andulika
Mobil Beginner
Příspěvky:
31
Registrován:
16. 12. 2008 08:15
Odesláno:
05. 06. 2016 12:10

Re: iGO Avicsync

Potreboval by som poradit nainstaloval som apku do mobilu LG 4G LTE doplnil mapy spustil navi po spusteny mi vyhodi hlasku "MISING OR INCOMPLETE FOLDER:/STORGE/EXTERNAL SD/IGO AVIC/LICENSE.ZIP:/STORAGE/EXTERNAL SD/IGO AVIC/LICENSE.ZIP:OPEN FAILED:EACCES PERMISION DENIED AVICSYNC" potom sa navi zapne ukaze mi aktualnu polohu ale akonahle zmenym z 2d na 3d alebo ak priblizim mapu navi padne.mam to na sd karte.
Mobil Beginner
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
05. 06. 2016 14:26

Re: iGO Avicsync

@Andulika:
Máš najskôr asi nesprávne nastavené cesty k iGO programu v konfiguračnom súbore "SYS.TXT". Skús vymazať zložku s nastaveniami celého iGO programu "iGO/save/" a reštartuj program. Ak nepomôže, nastav si do sekcie [folders] v súbore SYS.TXT patričné cesty k zložke tvojho programu na SD-karte.

Správnu cestu k adresáru zistíš napr. aj jeho nalistovaním v súborovom manažéri Total Commander pre Android. Možno zistíš, že v LG 4G LTE má byť nastavená celkom iná cesta k zložke pamäťovej karty - a potom by zápis vyzeral ináč, ako napr. niečo v zmysle:

Kód: Vybrat vše

[folders]
data_folder_name="iGO_Avic"
linked_root_list="/storage/3339-6663"
Podľa toho čo píšeš, by to malo vyzerať následujúco:
- všetko ostatné v konfiguračnej sekcii [folders] zatiaľ vymaž alebo zakomentuj bodkočiarkou na začiatkoch riadkov
- dodržuj veľkosť písmen a nepoužívaj aspoň v ROOT zložke pamäťovej karty medzery a nahradzuj ich radšej podtržníkmi (Android nemá veľmi v láske medzery v adresároch a cestách, ha ha, i keď sa jedná vždy dnes už o FAT32 formát na SD-kartách, čo by podporované malo byť na sto pro)
- ak používaš zápis pre sekundárnu zložku, zatiaľ ho zakomentuj a nepoužívaj ho

Kód: Vybrat vše

[folders]
data_folder_name="iGO_Avic"
linked_root_list="/storage/external_sd /mnt/storage/external_sd"        ; for LG 4G LTE only
; has_secondary_root=1
; android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"
Mobil Guru
917 příspěvků