Všemožné navi aplikace pro android ;-)
202 příspěvků

iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

Všemožné navi aplikace pro android ;-)
1Rostak
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Asus P750
Příspěvky:
3
Registrován:
26. 02. 2012 11:25
Odesláno:
27. 05. 2016 13:42
Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)
Mám problém se zvukem. Mám galaxy S7. Když spustím navigaci tak po klepnutí na hlas v nastavení vše běží. Pak dám navigovat někdy to ještě něco řekne většinou, ale už je ticho. Pokud vlezu do nastavení hlasu tak je také už ticho. Zkoušel jsem už několik poslech verzí a pokaždé je to stejné. prosím v čem by mohl být problém.
Mobil Čumil Plus
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
27. 05. 2016 17:11

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

@1Rostak:

Pouzivas aj nejaky SKIN ? alebo pouzivas "included" rozhranie z data.zip ?
Problem sa tyka predpokladajme toho iGO Primo 9.6.23.636868 - Israel z prveho prispevku.
Mozes ukazat svoj SYS.TXT ?
Mozes presnejsie opisat tvoj problem ? Tieto problemy moze sposobovat napr. bugnuty "posuvnik" nastavenia hlasitosti v niektorych dodatocnych SKINoch. Moze sa jednat napr. aj o chybu zvuku "navigacneho hlasu" - co vsak tiez blizsie nerozvadzas...

...ono je rozdiel "beep" (pipanie a pouzivanie multimedialnych zvukovych suborov) a je rozdiel "navigacny hlas" ako taky pocas simulacie alebo pocas navigacie v realnom case. Navigacny hlas moze bezat v dvoch rezimoch a to (1) v TTS rezime syntezy ludskeho hlasu (dost problemova funkcia, malo kto TTS funkciu vyuziva, tazko sa nastavuje) (2) tzv. "voice samples" co su vlastne nahovorene vzorky zvukov (cisla, zakruty, vzdialenosti, metricke jednotky, atd. v konktretnom jazyku krajiny) vo forme zvukovych suborov .wav/.ogg

Nuz podla toho co si napisal, ja neviem povedat ani omylom, ze o aku chybu presne sa jedna a potom je tazke poradit. Mozes rovno pozriet nasledujuci zapis v subore "SYS.TXT", ktory ak je tam jednicka tak aktivujes nahovoreny hlas v suboroch .ogg/.wav a ak tuto polozku vynechas alebo ju nastavis na hodnotu 0, tak pouzijes TTS procesor na syntezu ludskeho hlasu co vsak vyzaduje mnoho dalsich nastaveni ci mozno aj doplnkov (pluginov, UX utilit) a jednoducho mnoho doladovania (pre cestinu existuje jak-tak doladene TTS, ale pre slovencinu je to este vzdy nic moc).

Kód: Vybrat vše

[sound]
csv_voice_enabled="1"
Mobil Guru
1Rostak
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Asus P750
Příspěvky:
3
Registrován:
26. 02. 2012 11:25
Odesláno:
27. 05. 2016 18:59

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

Tak už jsem pokročil problém bude někde v mém audio systému pro telefonování ve Škoda Fábia telefon se spojí přes bluetooth a od té doby už není nic slyšet. Zkoušel jsem zvuky v autě upravit, ale nic se nezměnilo stále to nejde.
folders]
has_secondary_root=0
android_secondary_root_pach="/storage/3530-6130/Addons"
content="/storage/3530-6130/Addons/content"

[device]
devtype_fallback_to_model=1

[android]
create_sdcard_dir=0
check_folders_after_rebuild=0
wait_for_closing_igo=1

[project]
name="igo9_android_gpsandmore"

[interface]
;vga=1
extra_settings=1
save_checksum=0
maxzoom2d=6000000
minzoom2d=15
;show_glonass=1


[gps]
location_net=1
location_gps=1
;this should be in android igo9 config:
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"

[3d]
usepolyfarroads=0

[rawdisplay]
force_renderer="RENDER_MOYA"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"


[activation_manager]
activate_google_naviextras = 0
activate_online_speedcam = 0
activate_community_speedcam = 0
activate_http_traffic = 0

[services]
software_download_location="http://www.igomaps.co.il/Jquery_Report.html"

[poi.netlocalsearch.naviextras.gpsmore]
provider_icon_key="igosearch_poi"
friendly_name = "iGO Local Search"
friendly_name_short = "iGO Search"
online=1
cap_flags=5
rest_flags=7
workflow_id="POI_Flat_Con_0"
load_ext_address=0
geocode_address=0
max_cache=500
max_results=15
min_query_len=2
calc_distances=1
create_container=0
container_name="POICATEGORY~iGO Local Search"
;icon_key="GLocalSearchPOI"
icon_labels=20
visible_altitude=50000
send_country_code=0
omitted_text="In accordance with local laws, regulations, and policies, a portion of search results have not been displayed."
search_size=3

;TEMPORARY
[sound]
temp_dir=/data/data/com.nng.igoprimoisr.javaclient

[3d]
Max_loading_time_immediate=200
Road_distance_factor=0.6
;landmark_min_brightness=400 ;(700)

[map]
3d_max_zfar=1000
3d_min_zoomlevel=35
3d_max_zoomlevel=150
3d_max_tiltlevel=5800

[lua]
skippreviewmap=1
rastermaps=1


[tmc-http]
start=1
dt_exp_limit_0=60.0
dt_sleep_on_error=10
servers[0].url="http://tmchttp0.naviextras.com/nng-igo-tmc/0/"

[traffic.settings]
detour_recalc_timeout=5


[sound]
csv_voice_enabled="1"
;temp_dir=/data/data/com.nng.igoprimoisr.javaclient




[sound.announcer]
gps_signal_lost=0

[warning]
speedcam_soundtype_4=0
speedcam_visualtype_4=1
Mobil Čumil Plus
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
27. 05. 2016 20:10

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

@1Rostak:

Tak celkom tomu nerozumiem. Ked zapocnes hovor na telefone, tak vtedy sa ztisi zvuk v iGO alebo v celom telefone ? Alebo sa zvuk straca z telefonu uz pri sparovani zariadenia cez Bluetooth s tvojou auto-navigaciou ? Nuz ved ale potom by mal zvuk (aj iGO zvuk) byt pocutelny z autoradia nie ?!

Hm a neslo by navigaciu iGO nainstalovat do "autoradia" ? Alebo tam nieje taka moznost ? Kup nejake cinske DIN2 s Androidom pripadne s WinCE a donho si das co len chces :P ;) pokojne aj iGO :) .

V novych verziach iGO NextGen pre Androidy som videl pouzit niekoho na nejakom diskunom foru specialny zapis do SYS.TXT, ktory umoznuje zmenu pouzivaneho audiovystupu na zvukovej karte programom iGO (pre Android). Neviem ci by to fungovalo aj v klasickom/starsiom iGO Primo, ale skusit to mozes no. Vidim, ze tam tuto polozku mas, ale zakomentovanu - uz si to s nou skusil ? Vyskusaj to nastavit budto na "hudbu" (music) alebo na "budik" (alarm) a podla toho co si pisal to mas akoze ty teraz na hodnote 0 (voice call). Mam ale obavu, ze to asi nepojde vobec nastavit. Pretoze tvoj smartfon po sparovani ocividne kompletne vsetky zvuky posiela do autoradia skrz Bluetooth spojenie. Co by ale tiez nebolo na skodu, ved ak ma zapnuty zosilnovac tak pocujes iGO Primo z reprakov v aute :). Pripade to skus nastavit na voice call hodnotu 0, kedze podla komentara je defaultna hodnota prave cislo 1 (systemovy zvuk)... a mozno ked tam nastavis manualne "telefonny rozhovor" tak mozno ten uz sa bude automaticky preposielat cez Bluetooth do autoradia z telefonu. Je to cele divne. Funguju ti aspon ostatne zvuky v mobilnom telefone okrem iGO Primo, pokial sa sparuje tvoj telefon s autoradiom cez Bluetooth?

Kód: Vybrat vše

[android]
navigation_audio_stream=3            ; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM (our default), 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
Mobil Guru
1Rostak
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Asus P750
Příspěvky:
3
Registrován:
26. 02. 2012 11:25
Odesláno:
29. 05. 2016 17:25

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

Děkuji už to jde. Musel jsem nastavit (navigation_audio_stream=4).Možná, že fungují i jiná čísla. Já zkoušel jen číslo 3 a to nešlo.
Mobil Čumil Plus
cartmann
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung S7
Příspěvky:
22
Registrován:
13. 05. 2008 13:21
Odesláno:
02. 06. 2016 12:50

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

@s3n0 : diky Ti, uz to funguje dobre, pomohla Tva rada ohledne upravy casti folders v sys.txt
Mobil Čumil Plus
zekon666
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Xiaomi Redmi 2
Příspěvky:
21
Registrován:
12. 08. 2009 19:34
Odesláno:
07. 06. 2016 06:57

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

čau lidi.
Po delší době zapnu iGO a nahlásí mi global_cfg not found. Doteď fungovalo a aniž bych nastavoval syst.txt. Tak jsem mazal, reinstaloval, nastavil sys.txt podle stránek před touto a nic. Hlášku mám pořád. Co bych mohl dělat špatně?
Mobil Čumil Plus
s3n0
Mobil Guru
Příspěvky:
113
Registrován:
30. 01. 2009 13:16
Odesláno:
07. 06. 2016 18:19

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

@zekon666:

Tak určite sa ti s tým niečo porobilo. Máš predpokladám správne iGO_Avic a máš ho nainštalovaný na SD-karte ? Nemenil si SD-kartu ? Niekedy stačí aj jej vypojenie a pokus o štart iGO a on si bude snažiť ukladať a predurčovať novú zložku v internej pamäti a potom to už bude vždy chciet spustiť len z tej internej pamäti (no ty máš pritom iGO na pamäťovej karte).

Pri kompletnej reinštalácii si postupoval ako ? Píšeš, že si mazal, ale čo mazal ? Skús znova odinštalovať iGO z Android zariadenia, ale tak, že vojdeš skrz natavenia Android systému medzi appky a tam si klikneš na appku a vo voľbách najdeš "vymazať cache / dočasnú pamäť" a všetky podobné blbosti a až po týchto výmazoch sa vráť hore a klikni "odinštalovať". Potom zmaž alebo premenuj zložku "save" napr. na zložku "save-----zaloha" a nainštaluj v Android systéme znovu .APK súbor, nakopírovaný vopred do "iGO_Avic" zložky (na SD-kartu).

Môhli by sme vidieť aj tvoj SYS.TXT obsah súboru (ideálne do CODE TAG-u, aby tak objemný text aspoň trochu stlačila webstránka do menšiej podoby) ? Vyzerá to inak na problém nenájdenej alebo nekompletnej zložky "iGO_Avic". Z hlavy žiaľ neviem povedať narýchlo, ktorá hláška presne čomu nasvedčuje, ale nenájdený "global_cfg" súbor by malo znamenať, že nejakú tú zložku "iGO" appka síce nájde, ale žiaľ asi ako nekompletnú - čiže najskôr sa asi iGO pokúša "ošéfovať" súbory v internej pamäti, zatiaľ kým celý obsah a zložka iGO_Avic sú možno nakopírované na SD-karte alebo aj naopak.

Napokon by ešte chyba mohla byť v nastavení sekcii [folders] v konfiguračnom SYS.TXT súbore, ohľadne ciest k zložkám na SD-karte.
Mobil Guru
martan72
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Lenovo TAB4-8
Příspěvky:
9
Registrován:
25. 06. 2016 12:57
Odesláno:
28. 06. 2016 07:52

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

Ahojte. Igo dokážem len používať , prípadne nainštalovať a zápisom v sys.txt prípadne v iných súboroch viac-menej nerozumiem, a mám takýto problém. Pokazil sa mi tablet kde som mal igo asi 2-3 roky. Teraz mám túto verziu na ktorej sa mi síce páči možnosť prepínať mapy, ale chýba mi možnosť výpočtu alternatívnych trás ku ktorej som mal v predchádzajúcej verzii prístup priamo z obrazovky navigácie po stlačení tlačítka rýchlej ponuky vpravo hore, potom prehľad, potom možnosti a potom alternatívne trasy. Vtedy vypočítalo niekoľko rýchlych, niekoľko jednoduchých, krátkych alebo ekonomických trás. V tejto verzii ponúkne po jednej trase z každého druhu pri prvom výpočte po zadaní cieľa a dosť. Keď chcem počas jazdy zmeniť trasu, treba najprv trasu zrušiť, zadať znovu cieľ a pri výpočte trasy zvoliť inú, alebo cez možnosť editovania trasy. Možnosť nastavenia výpočtu alternatívnych trás som nikde v nastaveniach nenašiel. Neviete mi prosím niekto poradiť nejakú z posledných verzií kde ešte je popísaná možnosť volby alternatívnych trás? Najlepšie rovno pre rozlíšenie 1200x800. Ďakujem
Mobil Čumil Plus
martan72
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Lenovo TAB4-8
Příspěvky:
9
Registrován:
25. 06. 2016 12:57
Odesláno:
28. 06. 2016 07:53

Re: iGO_Israel_9.6.29.636868-(3.3.2016)

Ahojte. Igo dokážem len používať , prípadne nainštalovať a zápisom v sys.txt prípadne v iných súboroch viac-menej nerozumiem, a mám takýto problém. Pokazil sa mi tablet kde som mal igo asi 2-3 roky. Teraz mám túto verziu na ktorej sa mi síce páči možnosť prepínať mapy, ale chýba mi možnosť výpočtu alternatívnych trás ku ktorej som mal v predchádzajúcej verzii prístup priamo z obrazovky navigácie po stlačení tlačítka rýchlej ponuky vpravo hore, potom prehľad, potom možnosti a potom alternatívne trasy. Vtedy vypočítalo niekoľko rýchlych, niekoľko jednoduchých, krátkych alebo ekonomických trás. V tejto verzii ponúkne po jednej trase z každého druhu pri prvom výpočte po zadaní cieľa a dosť. Keď chcem počas jazdy zmeniť trasu, treba najprv trasu zrušiť, zadať znovu cieľ a pri výpočte trasy zvoliť inú, alebo cez možnosť editovania trasy. Možnosť nastavenia výpočtu alternatívnych trás som nikde v nastaveniach nenašiel. Neviete mi prosím niekto poradiť nejakú z posledných verzií kde ešte je popísaná možnosť volby alternatívnych trás? Najlepšie rovno pre rozlíšenie 1200x800. Ďakujem
Druhý krát som to poslal omylom, a chcel by som dodať že používam Lenivo Tab2 8-50, 1200x800
Mobil Čumil Plus
202 příspěvků