Podělte se s ostatnímy o důležité návody. Pokud chcete pomoct nedávejte to sem ale do pomoc!
21 příspěvků

Baterie

Podělte se s ostatnímy o důležité návody. Pokud chcete pomoct nedávejte to sem ale do pomoc!
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
26. 05. 2009 14:17
Baterie
Li-ion Baterie
O Baterii
Baterie nam vsem dobre zname, sidli v nasich pristroji a napajeji nas PPC svet. Je to typ nabijeci baterie ve krete se lithium ion prenasi mezi anodou a katodou. Pri pouzivani na anodu z katody, pri nabijeni na katodu z anody. Diky vysoke hustote energie vuci objemu se hodi na prenosnych zarizeni. Ale tohle nikoho nezajima (ty ktere to zajima = > Li-ion Batteri na wiki)

Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lithium-iontov%C3%BD_akumul%C3%A1tor
Zivotnost (Baterie, ne nabiti)
- Caste nabijeni je pro tento druh bateri PRINOSNE (naopak caste vybijeni az na pokrac sil tuto baterii nici!!).
- Baterie by mela byt v chladu (nemyslim teploty -40C, to vam zamrzne a to se ji take nelibi). Takze dlouhe nabijeni ktere zahreje vas mobil je pro zivotnost baterie spatne.
- Pokud mate nejakou nahradni Li-ion baterii, skladujte ji v zime (viz predchozi bod). Starnuti baterie se znatelne zpomaly.
Myty/pravdy o Li-ion bateriich (EN)

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=517961
Vydrz
Pokud mate jakekoliv tipy, napiste je prosim do diskuze, ty lepsi z nich pridam do tohoto postu.
- 3G = Start > settings > personal > phone > Band > Nastavte GSM jako Typ a GSM (900+1800) jako Band.
- GPRS = Stahnete si program Advanced Config > Data connections > Dissable GPRS auto attach.
- Bluetooth = Start > settings > connection > Bluetooth > Mode > Odskrtnete "Turn on Bluetooth". (Jde vypnout lehce pomoci Comm manageru)
- Wifi = Lehce vypnete pomoci Comm Manager (Nebo nekde v Settings, to kazdy najde)
- Beam = Start > settings > connections > Beam (vypnete)
- Light Senzor a Podsviceni = start > serrings > System > Power setting > Backlight > Odskrtnete policko "Auto adjust Backlight" nebo/a snizte podsviceni na co nejmensi honotu. (Pokud se vam libi Light senzor, stahnete si alternativni program napr: Lumos)
- Volume Control = Ano, pokud hrajete na plne pecky, cuca to baterku.
- Drzeni = To ste necekali ze? Pokud drzite mobil v miste kde je antena, rusite signal, mobil se snazi chytat cim dal tim vic a cuca baterku.
- Spustene programy = Cim vic RAM pouzivate, tim vice energie na udrzeni informace. Vypinejte aplikace, ktere nepouzivate.
- SD karta = Pristup na SD kartu potrebuje vice energie jak na Interni pamet telefonu. Proto je dobre dat programy, ktere casto vyuzivate, prave do Interni pameti.

Poznamky:
- Po flashovani ROM/RADIO je mozne (a caste) ze vam prvnich par dni bude delat baterka psi kusy (Rychle vybijeni). Je to normalni a ROM/RADIO za to nemuze. Po par dnech se to samo srovna. V techto pripadech se doporucuje plne Vybiti/Nabiti.
- Na vydrz baterie ma vliv jak ROM (tweaky, registry, optimalizace) tak RADIO (komunikace se siti). Problem je, ze nektere ROM s nekterymi RADIemi spatne komunikuji. Proto je nutne vybral spravnou kombinaci ROM/RADIO.
- Na vydrz baterky (komunikace ROM/RADIO) ma take vliv RADIO Rilphone.dll. Je dobre stahnout si to prave RilPhone.dll ke spravnemu RADIU.

Odkazy:
Advanced Config

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=418151
Lumos

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=450318
Vypnuti MS Exchange

Kód: Vybrat vše

http://www.ce4you.cz/chats/view_topic.asp?t=19345

Zdroje:
Wikipedia
XDAdev.com
4allMforum.eu


Par slov nakonec: Kazda baterrie/PPC je jine a proto se lisi ve vydrzi/zivotnosti/spolehlivosti. To co zabere na baterku vasemu znamemu, nemusi zafungovat tak dobre vam. Zaroven bych vas chtel povzbudit k zasilani dalsich tipu do teto diskuze, kazdy vitan.
Naposledy upravil(a) KowboyBebop dne 01. 07. 2009 17:21, celkem upraveno 1 x.
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Jackal
Mobil Extra User
Zařízení:
HTC HD2, HTC Desire HD
Příspěvky:
676
Registrován:
28. 06. 2008 08:31
Odesláno:
26. 05. 2009 14:21

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Pěkně sepsané a hlavně přínosné. THX. Už sice pár věcí provádím na úsporu energie, ale ty jsi tomu dal rovinu. :-)
HTC HD2 16GB - HTC Desire HD 8GB
Mobil Extra User
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
26. 05. 2009 14:26

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Mam ted misto skoly praxi a ma pritelkyne odjela se skolou na nejaky vylet, takze se dost nudim a hledal sem nejake tema co napsat. Chtel sem o flashovani, ale to uz tu +/- je. Zatimco slova Baterie/vydrz/triky se sklonuji snad na kazdej strance o PPC, ale nikde to neni poradne hezky pohromade. Ja osobne tyhle triky pouzivam a sam sem prekvapeny jak mi baterka pekne vydrzi i pri castem pouzivani PPC.
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Jackal
Mobil Extra User
Zařízení:
HTC HD2, HTC Desire HD
Příspěvky:
676
Registrován:
28. 06. 2008 08:31
Odesláno:
26. 05. 2009 14:34

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Souhlasím s tebou. Jsou to určitě užitečné triky, co spousta lidí nezná a přitom pomáhají. Sám využívám spoustu z nich a to mám 1340mAh a držím se při provozu na dvou, někdy třech dnech a to mám telefon v celku dost zatěžovaný, bez úspor jsem na jednom dni a to je hrůza. :wink:
HTC HD2 16GB - HTC Desire HD 8GB
Mobil Extra User
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
26. 05. 2009 14:40

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Hlavne se tesim na vase tipy, rad je zkusim (^^,) cim vic dobrych tipu, tim lip. A souhlasim mam 1340mAh a pri plnem vyuzivani (4h mp3, 0.5h her, cca 39sms za den) my to vydrzi az 2dny. (Stejne to nabijim kazdou noc, baterce se to libi)
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
26. 05. 2009 14:49

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Tiez pouzivam 1340mAh bateriu.Pokial s fonom nic nerobim baterka mi vydrzi tak zhruba 4dni.Ale zase napr. ked som ale dve hodinky na skype tak klesne o dobru polovicu.A pri starej ROM sa mi fon dokonca prehrieval (ale myslim ze to bolo CPU).Inak podobne ako ty mam fon stale na nabke alebo v USB.Veru aj tomu mojmu sa to paci :)
Moderátor
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
26. 05. 2009 14:53

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Na USB ale pozor. Nabijeni prez Pocitac se mi zda pomalejsi a PPC se mi pri tom zahriva, coz se naopak baterce nelibi (^^,)
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Jackal
Mobil Extra User
Zařízení:
HTC HD2, HTC Desire HD
Příspěvky:
676
Registrován:
28. 06. 2008 08:31
Odesláno:
26. 05. 2009 15:40

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Opět souhlasím, nabíjení přes USB není to pravé ořechové, ale ...... Zahřívá se pokud máš telefon ze sychronizovaný s PC a máš zapnuté podsvícení, pokud telefon vypneš displejově a telefon se odhlásí, tak nabíjení je v pohodě a tepla je také méně. Jinak je to pomalejší. :wink: Mimochodem nabíjím přes USB asi ze 70% mého nabíjení. :D

Edit: sakra, jsem ze severu čech a začíná tu mela, leje a buřina to tady palí jedna radost, vypínám PC. :-(
Naposledy upravil(a) Jackal dne 26. 05. 2009 15:44, celkem upraveno 2 x.
HTC HD2 16GB - HTC Desire HD 8GB
Mobil Extra User
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
26. 05. 2009 15:41

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

Ano,nabijanie cez USB je ovela pomalsie ako cez nabku,jednu dobu som to mal dokonca aj vypnute (nabijanie cez USB).Mne osobne sa Rafael nezohrieva pri nabijani.
Moderátor
Uživatelský avatar
John2y
Mobil Member User
Zařízení:
Samsung Galaxy Note 4
Příspěvky:
1162
Registrován:
29. 12. 2006 21:44
Odesláno:
30. 05. 2009 22:46

Re: Li-ion Baterie - Tipy pro delsi zivotnost/vydrz

mohl by mi nekdo upnout ten advance config nejak mi to nejde stahnou :(
ObrázekObrázek John2y1...Follow me on Twitter
ObrázekObrázek
Mobil Member User
21 příspěvků