Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
8 příspěvků •Stránka 1 z 1

Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
pitrsonek
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
25. 08. 2008 13:55
Odesláno:
26. 08. 2008 00:17
Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)
Ahoj,
mohli byste mi pomoc snazil jsem se nahrat do Cingular 8125 (qtek 9100) novy ROM s WM6 ale pri 99% to hodilo chybu tedy kdyz zapnu mobil tak mam jen tri pruhy horizontalni a napsane IPL: 2.25.0001 a SPL: 2.25.0001.

Lze nejak mobil vratit do puvodniho stavu. Dekuji za rady mam Smartmobil poprve.

To je vidno ze si tu prvy krat, lebo ty mas Pocket PC a hned ti to presuvam do spravnej temy
erik.aragorn
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
erik.aragorn
exMód
Zařízení:
HTC Desire X, HTC One V, GoClever Tab 7500, Palm Pré 2
Příspěvky:
882
Registrován:
01. 08. 2007 13:44
Odesláno:
26. 08. 2008 08:36

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Skus spustit MTTY na flashovanie a napis tam format BINFS, a potom znova skus flashnut telefon. Alebo skus nanovo urobit flash bez MTTY
Pokial ti nabieha stale bootloader tak z telefonu nemas este stylove tazitko. A teda mas stale sancu na zachranu.
Technik mobilných telefónov v autorizovnom servise - Nokia, Samsung, Apple, Prestigio...
HTC Desire X - Android 4.1.1. + 32GB uSD
HTC One V - Android 4.0.3 - 16GB uSD
Palm Pré 2 - Palm WebOS 2.2.4 - 16GB internal memory
HTC 7 Mozart - Windows Phone 7.8 + 16GB internal memory
HP Veer - WebOS 2.1.2 + 8GB internal memory
GoClever Tab 7500 - Android ICS 4.0.4 + 16GB uSD
exMód
pitrsonek
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
25. 08. 2008 13:55
Odesláno:
26. 08. 2008 14:26

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Bohuzel je to muj prvni SmartPhone a nevyznam se v tom nevim co je MTTY a nebo jak se dela flash bez MTTY. Dekuji

Zkousel jsem hard reset pomoci horniho leveho a praveho tlacitka + reset pomoci styluse a potom botloader pomoci resetu a levehohorniho tlacitka jak jsem nasel v manualu a nic. Jeste jsem se nekde docetl ze zkusit nabootovat z flash disku ROM.

Ale nevim jak na to porad, prosim poradil bys mi lepe. Dekuju

------- Odpoved -------------------------

Skus spustit MTTY na flashovanie a napis tam format BINFS, a potom znova skus flashnut telefon. Alebo skus nanovo urobit flash bez MTTY
Pokial ti nabieha stale bootloader tak z telefonu nemas este stylove tazitko. A teda mas stale sancu na zachranu.
Mobil Čumil Plus
pitrsonek
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
25. 08. 2008 13:55
Odesláno:
26. 08. 2008 15:21

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Pri zapnutí mobilu se mi zobrazi bootloader neco jako na tomto, akorat tam mam IPL 2.25.0001 a SPL 2.25.0001.
Obrázek

Jak je nyni mozne obnovit ROM nebo tak neco. Kdyz pripojim usb tak k mobilu tak se mi vlevo dole na displaji zobrazi USB zkousel jsem mtty.exe a pripojit se na mobil. Vybral jsem tam port usb OK a hodilo to chybu. Nejaky baud atd. jsem nechal defaultni.

Moc dekuji za rady, rad i poslu potom prispevek pomoci paypal kdyz mi pomuzete rozchodit mobil.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
erik.aragorn
exMód
Zařízení:
HTC Desire X, HTC One V, GoClever Tab 7500, Palm Pré 2
Příspěvky:
882
Registrován:
01. 08. 2007 13:44
Odesláno:
26. 08. 2008 18:04

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Urobil HardSPL??
Dal si superCID?
Ked si sa ale dostal tak daleko ako pises...tak to mas.
Toto som prehnal cez prekladac:
Tam to zalezi od procesora a asi to vyzera tak ze si pouzil asi nejak nespravny program.

0. Nejprve zjistěte, zda máte G3 nebo G4 zařízení. Když si zapnout vaše zařízení od mohou je vidět jste IPL a SPL verze na obrazovce. Pokud máte IPL / SPL 1.xx a 2.xx máte G3 zařízení. Je-li IPL / SPL ukazuje 2.xx.xxx1 máte G4. Přejděte na krok G3.1 pokud máte G3 a G4, pokud G4.1.

G3.1 Má jste přístroj začít normálně (ano) nebo je přilepená na tří-barevné obrazovky zavaděče (ne)? ANO ... přejděte na krok G3.5, NO přejděte ke kroku G3.2

G3.2 Vypnout jste zařízení totaly. Vyjměte SD kartu a odpojit USB kabel od jste zařízení. Zapnutí přístroje při držení fotoaparátu tlačítko. Dostanete do režimu zavaděče (3 barevné obrazovky). Připojte kabel USB k počítači a uvidíte USB ve spodní části obrazovky nad levé softwarové (ActiveSync nebude připojení v zavaděč režimu, ale můžete si flash z této obrazovky!). Pokud máte IPL / SPL 1.xx jít do G3.3. Pokud máte 2.xx jít do G3.4

G3.3 tlačítko Stáhnout flash ROM a je na vašem zařízení. Tento přístroj by měl po spuštění znovu dělat. Přejít na G3.5.

G3.4 Stáhnout wizard_love flash ROM a je na vašem zařízení. Tento přístroj by měl po spuštění znovu dělat. Přejít na G3.5.

G3.5 Je vaše zařízení CID-odemknout (poznámka: to není stejné jako SIM-uvolnit!)? ANO ... přejděte na krok G3.7, NO nebo nevíte, jděte na krok G3.6.

G3.6 Tento velký závit Dr. Puttingham: The Definitive příručka k uvolnění & Rom Upgrade G3 Wizards. Nenechte si přeskočte krok 17! Flash T-Mobile 2,26 Rom! Přejděte na krok G3.8 pokud máte T-Mobile ROM s IPL / SPL 2,26 na vaše zařízení poté, co děláš.

Poznámka: Někteří lidé se zdají mít problém s blikající tlačítko rom v tomto kroku (zastaví na 98% s chybou 302). Nahradit button_rom s Xda_MiniS_LaunchROM_v154102 a sledovat zbytek kroky, obvykle, když se to stane!

G3.7 Stáhnout T-Mobile 2,26 flash ROM a je na vašem zařízení! Hotovo? Přejděte na krok G3.8.

G3.8 Jste reade flash na AKU2, AKU3, WM6 rom jste na výběr! Nebylo to těžké, že? Pokud jste ještě starší verze OS po přerušované pak si nejste CID-uvolnit! Jdi zpět na start!

------------------------------------

G4.1 Má jste přístroj začít normálně (ano) nebo je přilepená na tří-barevné obrazovky zavaděče (ne)? ANO ... přejděte na krok G4.4, NO přejděte ke kroku G4.2

G4.2 Vypnout jste zařízení totaly. Vyjměte SD kartu a odpojit USB kabel od jste zařízení. Zapnutí přístroje při držení fotoaparátu tlačítko. Dostanete do režimu zavaděče (3 barevné obrazovky). Připojte kabel USB k počítači a uvidíte USB ve spodní části obrazovky nad levé softwarové (ActiveSync nebude připojení v zavaděč režimu, ale můžete si flash z této obrazovky!). jít k G4.3

G4.3 Stáhnout wizard_love flash ROM a je na vašem zařízení. Tento přístroj by měl po spuštění znovu dělat. Přejít na G4.4.

G4.4 Je vaše zařízení CID-odemknout (poznámka: to není stejné jako SIM-uvolnit!)? ANO ... přejděte na krok G4.7, NO nebo nevíte, jděte na krok G4.5. (poznámka: CID-uvolnění a G4 je možný pouze v případě, že zaplatí za to na IMEI-check!)

G4.5 Stáhnout enable-rapi.zip. Převod Cert_SPCS.cab a EnableRapi.cab do telefonu. Spustit Cert_SPCS.cab FIRST a EnableRapi.cab sekundy. Zase vaše zařízení vypnuto a nebo počkat 5 minut před měkké resetování. Hotovo? Přejít na G4.6.

G4.6 Tento velký závit do-equinoxe: [řešení] G4 SoftSPL Flash ROM na CID žádné zamčené G4 [UPDATED] a nahrát softSPL na vaše zařízení pomocí jeho metody. Zkontrolujte, zda jste se G4 bezpečné rom (viz závit pro podrobnosti). Po krocích budete mít rom na vaše volba na vašem zařízení!

G4.7 Jste reade flash na AKU2, AKU3, WM6 rom na výběr máte-li rom neobsahuje IPL / SPL. AKU3 a WM6 ROM obvykle neobsahují IPL / SPL. Máte-li zájem o flash ROM AKU2, ujistěte se, že si najdete G4 verze. Pokud se vyskytne chyba 300 (neplatné aktualizace nástroje) při pokusu o flash vaše zařízení podívejte se na tomto vlákně!

POZNÁMKA: Pokud jste se snažil blýsknout G3 ROM s IPL / SPL v ROM na G4 vám pravděpodobně bude mít bricked zařízení! Nekopírujte flash nových 3,08 a 3,09 IPL / SPL na vaše G4!

NOTE2: Pokud máte problémy s blikající softSPL: Tento velký závit o mun_rus: Solutuion zjištěno: jak na flash ROM pro jakékoli CIDLOCKED zařízení. Pokud vaše zařízení nelze spustit po přerušované můžete použít krok G4.2 a G4.3 a zkuste to znovu. Také se podívejte na tuhle nit o eddieitman: Faria G4 Krok po kroku instalátor s návodem, jak se ujistit, že jste všechny nezbytné kroky!

Original textu:

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=298613
_______________________________________________________________________
Hadam budes z toho mudrejsi
A mas Pocket PC a nie smartphone. To je dolezite vediet. A ked sa toto stane Hard Reset nepomoze.
Hm MTTY ani nemohlo vlastne pomoct kedze sa pouziva len na smartphony, len som ti to poradil ze mozno to pomoze zmazat povodnu ROM a pripravit fon na nahratie novej.
Skus to urobit podla tych krokov, teda asi budes musiet stiahnut original ROM na wizarda. hadam uz bude fungovat ppcwarez.org pripadne skus o nu poziadat na xda-developers fore. Urcite ju tam najdes alebo ti ju niekto uploadne.
Tak vela zdaru a hadam som ti aspon trochu pomohol
Technik mobilných telefónov v autorizovnom servise - Nokia, Samsung, Apple, Prestigio...
HTC Desire X - Android 4.1.1. + 32GB uSD
HTC One V - Android 4.0.3 - 16GB uSD
Palm Pré 2 - Palm WebOS 2.2.4 - 16GB internal memory
HTC 7 Mozart - Windows Phone 7.8 + 16GB internal memory
HP Veer - WebOS 2.1.2 + 8GB internal memory
GoClever Tab 7500 - Android ICS 4.0.4 + 16GB uSD
exMód
pitrsonek
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
5
Registrován:
25. 08. 2008 13:55
Odesláno:
26. 08. 2008 18:30

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Ajajaj ze ja se vul do toho poustel, ted mam mobil v pip a tomuto moc nerozumim .-(
Ale dekuju zkusim to nejak vymyslet.
_________________________________________________

Dekuju moc za navod mobil uz je funkcni povedlo se to diky tvemu tutorialu. Mej se a moc dekuji.

\\Příště edituj. Rosa
Mobil Čumil Plus
Shevy
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
1
Registrován:
09. 11. 2009 19:15
Odesláno:
09. 11. 2009 20:17

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Cau mam stejný problem. Zkousel jsem to aji podle toho navodu a bezuspěšně nemohl by si mi prosim napsat tvuj postup na ICQ: 211729097. Předem děkuji.
Mobil Čumil Plus
Ljukee
Mobil Beginner
Zařízení:
LG P500 Optimus One [320x480]
Příspěvky:
25
Registrován:
14. 10. 2009 09:30
Odesláno:
12. 11. 2009 17:31

Re: Pomoc s Cingular 8125 (qtek 9100)

Shevy píše:Cau mam stejný problem. Zkousel jsem to aji podle toho navodu a bezuspěšně nemohl by si mi prosim napsat tvuj postup na ICQ: 211729097. Předem děkuji.
Blba otazka asi ale zkouseli jste flashnout znovu ? alei jinou ROMku treba ?... Nemusite hned panikarit ...
Htc Wizard (Cingular 8125) WM 6.1
E-TEN X600 WM 6.1
Mobil Beginner
8 příspěvků •Stránka 1 z 1