Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
17 příspěvků

HD2 dual sim zablokovaná

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám a my Vám poradíme.
luky73
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
03. 12. 2010 19:04
Odesláno:
03. 12. 2010 19:38
HD2 dual sim zablokovaná
Dobrý den. Našel jsem na aukru telefon HD2 dul sim, který měl být v českém jazyce, proto jsem se rozhodl ho koupit. Telefon přišel v inzerovaném balení i době, ale byl v ruském jazyce. Vše dobře fungovalo a telefon je dobře konstrukčně zpracován. Vzhledem k tomu, že na aukci byl inzerován český jazyk, udělal jsem hardreset, ale výběr jazyků nenaskočil. Proto jsem se pokusil o změnu registrů, kde jsem nastavil kód češtiny, udělal jsem softreset a telefon se zablokoval. Svítí pouze obrazovka s nápisem HTC a nic se neděje. Při hardresetu se ukáže ve čtyřbarevné obrazovce nápis ERROR: Copying file from SD Card failed,system will shut down. Udělal jsem formát SD karty, ale nepomohlo to. Stáhnul jsem si firmware a pokusil jsem se o update z několika SD karet i z počítače, ale na telefonu se rozsvítí obrazovka s nápisem HTC a nic dalšího. Prodávajícímu jsem psal, odepsal, že v telefonu čeština nebyla a zatím mi nedokázal pomoci. Tímto žádám o pomoc kohokoliv, kdo by mi mohl nějak pomoci. Díky
PS : Odpovědi jako " neměl jsi to kupovat" atd nepotřebuji, už jsem si to dostatečně vyslechl od manželky, ta mi umyla hlavu dost. Spíš bych potřeboval pomoc.
Mobil Čumil Plus
vasa13
Mobil Plus User
Zařízení:
Palm Pixi Plus
Příspěvky:
58
Registrován:
07. 04. 2009 18:31
Odesláno:
03. 12. 2010 22:17

Re: HD2 dual sim zablokovaná

Bohužel ten mobil neni určitě originál HTC, takže bych vůbec pochyboval, zda tam bude Windows Mobile...
Jsem Gay a nestydím se za to (:
Mobil Plus User
luky73
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
03. 12. 2010 19:04
Odesláno:
03. 12. 2010 22:46

Re: HD2 dual sim zablokovaná

Není to určitě originál, ale všude píšou, že tam je WM6.5. Musím se přiznat, že bych ani nepoznal co tam je za systém, ale tady je odkaz na forum

Kód: Vybrat vše

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&sl=ru&u=http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php%3Ff%3D22%26t%3D5465%26start%3D0%26sid%3Dcd90927ab56ef325b5e2866700738742&prev=/search%3Fq%3DDUMA.10X.W10.20%26hl%3Dcs%26site%3Dwebhp%26prmd%3Div&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhiq4q7FVfFqi7p4gPW4cDysuJ0wKA,
kde se o telefonu píše a je tam i odkaz na stažení fimware. Pokud by jste se na to podíval a zjistil by jste něco bližšího, co by mi mohlo pomoci, byl bych vděčný. Díky
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
04. 12. 2010 14:47

Re: HD2 dual sim zablokovaná

no,pokud máš čínský klon tak já si naběhl jednou podobným způsobem,něco jsem o tom popsal zde,měl jsem čínský klon HTC Diamond2,ovšem já měl za to,že mi prodávající prodal originál,že je to čína jsem zjistil až posléze

Kód: Vybrat vše

http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=10&t=34886&s=&sbd=&
doporučil bych Ti skutečně tento telefon prodávajícímu vrátit, já to tak po poradě se sdružením na ochranu spotřebitelů udělal a proběhlo to bez problémů, já si od manželky taky vyslechl svoje. Ohledně těch čínských klonů je problém, že se systém na první pohled tváří jako WM 6,5 ale je to jen okopírovaný WM 6,5, takže půlka aplikací pro WM Ti nepoběží, stejně tak nebudeš moct nahrávat nové ROM, ať oficiální nebo neoficiální. Pokud v inzerátu byla čeština uvedena a telefon v češtině není, máš nárok na vrácení peněz, protože inzerované údaje neodpovídaly skutečnosti, tyhle telefony mají problémy právě i s paměťovou kartou, v té diskuzi jak jsem dával na ni odkaz, se to někde řešilo taky.
Já se s tím čínským klonem natrápil taky, tam prostě normální postupy z WM nefungujou, tady je každá rada drahá. Hodně je to popsaný na XDA fóru, zkus zabrousit tam.
Jen se zeptám - nebyl ten prodávající náhodou z Českých Budějovic?
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
luky73
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
03. 12. 2010 19:04
Odesláno:
04. 12. 2010 16:39

Re: HD2 dual sim zablokovaná

ondpet : Díky za podporu. Prodávající je z ruska a tam toho prodal na aukru hodně a vše bylo v pořádku. Nejsem si jistej, jestli by reklamace prošla. Bojím se, že když ho tam pošlu, tak nebudu mít telefon ani peníze. Navíc, sd karta je pod krytem, a když jsem jí vyndaval, tak jsem telefon trochu poškrábal. Hlavně bych telefon rád používal a doufám, že se mi ho podaří rozchodit.
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
04. 12. 2010 20:07

Re: HD2 dual sim zablokovaná

aha, no, tak ono Ti nezbyde asi nic jiného než se pokusit tenhle telefon nějak zprovoznit, ale jak jsem tak pochopil, tak to bude problém, protože tam nedokážeš nahrát ani původní firmware.. Je nutno znovu změnit ten soubor s kódem češtiny na původní kód, aby se telefon aspoň znovu rozběhl, na to, že půjde počeštit, bych moc nespoléhal, myslím že budeš moct být rád když se povede znova rozběhnout. Zkoušel jsi udělat HR s vyjmutou SD kartou i s vyjmutou SIM kartou?Dokážeš to aspoň nějakým způsobem spojit s pc?
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
luky73
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
03. 12. 2010 19:04
Odesláno:
04. 12. 2010 21:06

Re: HD2 dual sim zablokovaná

HR jsem zkoušel s několika různými SD, kam jsem přehrál obsah původní karty i jsem tam nechal jen nově staženou ROM. Zkoušel jsem to i bez SD karty i se sim kartou i bez sim karty. Výsledek je pořád stejný. Připojit k počítači se mi to nepodařilo. Já jsem to totiž neudělal ani před tím, než se mi telefon zablokoval, takže je možný, že v telefonu není připojení k počítači nastaveno.
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
04. 12. 2010 23:37

Re: HD2 dual sim zablokovaná

ajaj, no pokud to nenabootoješ z karty a nespojíš to s pc, tak se obávám, že s tím Ti asi tady nikdo pomoct nedokáže. To že jsi neměl telefon ani předtím spojenej přes AS znamená jedno, že jsi měl v nastavení spojení zaškrtnutou volbu povolit rozšířené síť.funkce, což je jak u tý čínský ROM tak u WM stejný. Zkus se obrátit na XDA, tam občas dokážou zázraky, protože já myslím a nebudu v tom sám, že přesně zázrak teď ten telefon potřebuje. Tady je ten průšvih, že pokud se Ti to povede u origoš systému WM, uděláš HR a jsi z toho venku, tohle bohužel číňan jen jako WM vypadá a chová se jinak, z vlastní zkušenosti musím říct, že dost nevyzpytatelně, o čemž už ses bohužel přesvědčil. Měli by u těch čínských kopií HTC dávat upozornění, že uvedený WM nerovná se WM, že jakýkoliv pokus o zásah do tohoto systému může způsobit smrt telefonu.
Zkus to XDA a dej vědět, jak jsi dopadl, moc Ti přeju, ať se nezařadíš do dlouhé fronty uživatelů, kteří mají z telefonu těžítko.
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
luky73
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
9
Registrován:
03. 12. 2010 19:04
Odesláno:
13. 12. 2010 16:31

Re: HD2 dual sim zablokovaná

ondpet: Nevín jak, ale najednou se po obrazovce s napisem HTC objevila obrazovka s nápisem Windows a když jsem začal mačkat tlačítka pod obrazovkou, tak systém naskočil. Funguje to, jen když se vypne obrazovka, tak se celý mobil vypne a musím vyndat baterii, aby se znovu zapnul. Pokouším se přehrát WM, ale nejde se spojit s počítačem přes AS, takže se teď snažím o tohle. Jak píšeš nahoře není WM jako WM. Já si myslel, že když je tam WM, tak vše bude fungovat, ikdyž se jedná o kopii, ale byl jsem poučen. Takže se pokouším dál to dát do stavu, kdy bych mohl telefon používat a jsem o kousek dál. Díky za ochotu.
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
13. 12. 2010 20:32

Re: HD2 dual sim zablokovaná

Pokud to nejde přes Active sync spojit,tak musíš v nastavení připojení USB-PC když máš volbu Active Sync,nemít zaškrtnutou tu první volbu,pak se to spojí.V jakém to máš jazyce?
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
17 příspěvků