Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
38 příspěvků

HTC HD2 co si o něm myslíte?

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
filip.ahoj.dik
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
3
Registrován:
25. 12. 2009 19:12
Odesláno:
25. 12. 2009 21:09
Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?
ehm. také Ho mám.. co se týče toho googlu.. pro chození je to dostačující, ale když jedete v aute nestačí to stahovat podrobnejsi mapa (praha neomezenej t-mobile)
Mobil Čumil Plus
Thompson
Mobil Profi User
Zařízení:
HTC Desire, ROOT
Příspěvky:
258
Registrován:
09. 02. 2008 15:52
Odesláno:
25. 12. 2009 21:28

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Koupit bych 3GS a to jenom kvuli tomu, že je rychlejší, hezčí a líp udělaný na Touch ovládání, ať htc udělá třeba i 10ghz telefon ty wm budou pomalý, ať tam bude symbian či windows mobile či nevim co, tak to furt není dělaný přesně na tenhle HW a iPhone má daleko lepší využití...3mpx stačí AF má taky, aplikací už je tak stejně, systémové úpravy jsou pro všechny jednodušší kvuli cydii...HTC vždycky dělala krámy, nejlepší PDAčka byli Asusy a koupit si Krám Za 15 tisíc a ještě se tam hrát s romkama...nezlobte se na mě, když někdo dá za telefon 15 tisíc, tak musí mít všechno a perfektně pracovat a to HTC neumí.

A to jak HD2 vypadá...fuj velebnosti.
Vytváření certifikátů na Nokie!
SE: Flashing, Hacking, Modding, Unlocking!
iPhone: Modding, Jailbreaking, Flashing!
Android: Rooting, flashing, customizing!
Pomohl jsem ti?Poděkuj mi-Obrázek
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
29. 12. 2009 19:56

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Erm tak predne HTC HD2 jako prvni MA KAPACITNI display. Takze ne Resistivni ok?

Pokud jde o WM, tak to je debata sama o sobe. Neni horsi ani lepsi nez jakykoli jiny OS system. Jak vime tak vsechny mobilni OS jsou dost blbe a maji mnoho chyb.
Mac OS: Uzavreny, bez jailbreaku neudelas nic, s jailbreakem udelas vic
Android: Stoji mezi WM a Mac OS a dela jim pomyslny most. Problem je ze nevynika ani v jednom ze dvou krajnich veci. Je proste prumerny
WM: Jsou stare a pomale. Brzdi pokrok, je ot des. Spoustu veci se ale zmeni s Winmo7
Maemo (to z nokie n900): Pekny maly linux. Ale nema zadnou podporu. Zadne poradne aplikace. Je ot nejmladsi system a bude ho pouzivat jen nokie ktera v PPC sfere je zcela nova.

A pokud jde o HTC HD2, je to skvelej stroj. Zrovna jsem ho dostal a naprosta spokojenost. Uz se tesim na neoficialni ROM ktere ho jen a jen zlepsi(uz se to zacian rozjizdet, mame SSPL). Display je mega presnej a skvelej. Design je Profesionalni jako cely vzhled WM (iPhone design je moc pekny, ale neni vubec profesionalni, je na okrasu a zabavu, kazdemu se libi neco jineho) coz se mi libi. Tlacitka minimalni a Vykon neuveritelnej.

Bezpochyby nejsilnejsi stroj na trhu (Mnohem silnejsi nez jakykoli iPhone. A tim nechci vyvolat flamewar, je to proste tak. Jak jsem rekl, WM ho proste brzdi a WM aplikace nevyuzivaji jeho potencial ani z poloviny, Kdyby udelali hru ktera by vyuzivala stroj na 100% jako hry pro iPhone 3G S, tak by urcite vyhral HTC HD2)

Na zaver: Chapu vsechny co si stezuji na WM, 15k a oni mu daji tak nevyladeny system plny bugu. Nadruhou stranu ja si hrozne rad hraju se systemem a flashuju nove ROM, pro me je vlastne velke plus ze to HTC tak hrozne sere xD
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Uživatelský avatar
Ramirez
Moderátor
Zařízení:
iPhone 12 / Apple Ipad / Samsung Galaxy Tab S4
Příspěvky:
6556
Registrován:
30. 11. 2008 13:25
Odesláno:
29. 12. 2009 22:30

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Ako si povedal,kazdemu je pre nieco ine.Ja facham na WM od jeho zaciatkov,mal som kopu fonov ale dostal ma az MAC.Mal som na vyber medzi iPhonom 3GS a HD2. HD2 som mal v ruke a za tie prachy to vobec nestoji (moj nazor) kupil som iPhone 3GS,a dalsia na rade bude Nokia N900,je to dalsia platforma ktora WM potopy uplne,neviem preco sa spoliehate ze Winmobile 7 prinesie nieco nove,nikdy to tak nebolo a nebude to tak ani teraz.Ako som pisal fungujem na WM uz dlhe roky,tak viem o com pisem.No a nesuhlasim s nazorom ze kazdy OS ma svoje chyby.Kto ma MAC vie o com hovorim,je to system ktory je stabilny a vykonny.Nepocitujem ziadnu nutnost nahravat nove ROM ako je to u WM.Alebo system akokolvek upravovat,okrem JB. Bolo by dobre zalozit nejaku temu v offtopicu kde si mozme kazdy tvrdit svoje :) Taka nekonecna vojna OS a fonov :)
Moderátor
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
29. 12. 2009 22:51

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

jak jsem rekl tak chyba mac os je ocividna. na mobilu za 20k bych si chtel aspon zmenit tapetu pod ikonkama a nebo mit velke hodiny abych na prvni pohled vedel kolik je. navic bych chtel multitask. ale to je jen reakce na ramireze. zpet k tematu. htc hd2 je nejlepsi ppc vubec, a kdyz rikam ppc, myslim ppc. takze sem ted neplette uplne odlisne platformy ktere maji vlastni sekce jako iphone, nokie a androidy =)
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
29. 12. 2009 23:46

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Rozhodně je to zajímavý a dá se říct přelomový počin od firmy HTC, ale nejlepším PPC bych jej asi nenazýval. Už jen z toho důvodu, že vlastní hodnocení zařízení je značně subjektivní záležitost a co vyhovuje jednomu, už nemusí vyhovovat druhému. :)
Osobně bych si nedokázal představit kapesní počítač bez HW klávesnice, opravdu ji už na několikátém zařízení využívám (Vario, Universal, Toshiba G900, Raphael a nyní Rhodium) a je to pro mě jeden z nejpodstatnějších parametrů při výběru vůbec. Takže až jednoho krásného dne výjde pomyslné HD2 s qwerty (snad tedy Touch Pro 3) , tak si jej možná zařadím do hledáčku mého potencionálního budoucího zařízení a pokud si jej koupím, tak se pro mě osobně stane nejlepším PPC, resp. nejlepší možnou alternativou. Tady už můžou argumentovat jiní, že klávesnici nevyužijí a zařízení díky ní jen zesílí a přibere na váze (ti dají logicky přednost HD2, pro které bude toto zařízení nejlepší volbou) ..a tak stále dokola.

Jak říkám, je to značně individuální a rozhodně bych to nepaušalizoval do jediné roviny pohledu.
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
Uživatelský avatar
OndraSter
Mobil Guru
Zařízení:
HTC Touch Pro 2 [WVGA, T-Mobile]
Příspěvky:
110
Registrován:
20. 12. 2009 17:31
Odesláno:
01. 01. 2010 21:57

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Na HD2 mám zálusk. Momentálně vlastním Touch Pro 2 (dovezený z USA... sorry, ale 15k za nový dávat nebudu, z USA to vyjde na < polovinu) a druhý mám na cestě (:D) - potřebuji 2 SIMky. Uvažuji ale, že druhý TP2 prodám a koupím HD2 místo něj.

HD2 je výborný stroj, pro kutily co rádi flashují a nechtějí čekat na ofic. update se nyní dostal ven T-Mobile 2.02 verze ROMky, která má naprosto rychlý XIP :D . L3v5y a kholk na XDA si s ním včera hráli a ... BRUTUS!

Mj. ten telefon přebíjí často v Opeře 9.7 iPhone 3GS co se týče rychlosti renderu. A to má CPU sice papírově 1GHz, ale v reálu má snížený násobič a běží na pouhých 728MHz!! Na 1GHz to je prý opravdu dělo (neměl jsem čest to na 1GHz zkusit :D).

iPhone je telefon (smartphone či ppc to nazvat nelze) který je podobný běžným hloupým telefonům - hry i video musíte nejdříve stáhnout přímo pro daný telefon případně překonvertovat. Na WM vemu díl My Name is Earl, ctrl+c -> ctrl+v rychlostí ~2MB/s, otevřu CorePlayer a video funguje. Okamžitě. Na iPhonu počkám, ale zas na druhou stranu mám jistotu, že to bude přehrávatelné. I když to rozlišení displeje (HVGA) v porovnání s WVGA na Rhodiu/Leu je nic moc.

To, co dřív vytýkali moštáři nám, HTCářům - tloušťka, multitouch, ... (tzn to, co víceméně vůbec nesouvisí neboť my jsmě měli HW klávesnici apod) má nyní HD2 taky - 10mm, multitouch, dokonce i Flash v Opeře (ano, funguje v 9.x, jen musíte vědět, jak na to).

A slova "Ten telefon brzdí WM" není pravda. WM nemůže za to, že Qualcomm není schopen dodat funkční ovladače s funkčnější akcelerací 2D grafiky. WM sám o sobě rychlý je... Sice ne jako iPhone, neboť i aktuální verze WM běží na telefonech z roku 2004 tudíž tam zpětná kompatibilita být musí (jediný MS dokáže v OS udržet tak dlouhou zpětnou kompatibilitu - Apple před 5ti lety byl na PowerPC, Linux zas má starší glibc atd).

Ohledně WM7 mám pár zpráv - sice to jsou další "rumory", ale jsou od zdroje, který je na XDA znán... dobře a všemi, bez něj by žádné XDA nebylo :D. To hodím do jiného threadu. Nezapomeňte ale, že se poběží na CE7 kernelu, tudíž aplikace NEBUDOU zpětně kompatibilní (možná tak maximálně .NET CF aplikace).

PS: Mám blízko k XDA/WM, klidně se ptejte :D.
HTC Touch Pro 2, zvažuju HTC HD2?
Také zvažuji výměnu Lenovo X41 Tabletu za HTC Shift...?

Autor osKitchen @ XDA - Windows Mobile kuchyňka pro spoustu (nejen) HTC zařízení!
Mobil Guru
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
02. 01. 2010 13:36

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Chrono: Mno pokud mas specialni pozadavky jako je napriklad HW klavesnice, kurzorove sipky, prijem digitalni TV atp, tak jsou jina nejlepsi PPC na to dane tema. Chtel jsem rici ze HTC HD2 ma proste nejlepsi obecne PPC parametry vubec (tim ted myslim RAM,Grafiku a Procak.). Ale totalen souhlasim, kazdy ma svuj vlastni "nejlepsi PPC".

OndraSter:
HTC HD2 ti mohu jen vrele doporucit. Je pravda ze HTC totalne zkurvilo vyvoj softwaru (jako vzdy), ale po HW strance je to perla. Pokud jde o omezeni CPU na 728MHz tak to snad uz bude pravda. Kazdopadne Tim ze to pujde az na 1GHz se nezlepsi vykonost ve vsem ne? Tim myslim ze CPU se urcuje automaticky od urcite frekvence az na maximalni. Takze rozdil pozname jen v krizovych situacich (velka zatez). Kazdopadne Zpetna kompabilita by byla dobra. Jde ale o to, ze veci na WM jsou omezovany starymi stroji. sve HTC HD2 vubec nevyuziji, protoze hry ktere na WM jsou jsou delany tak, aby je zvladly i starsi PPC.
Proto vidim WM7 jako urcity dar z nebes. Protoze poskytne jednotnou podporu pro vsechny veci (ted se ani vyrobci nedohodnou na pouzivani jedne knihovny na ovladani G-sensoru, takze ikdyz ho mame, nejde nam treba Xtrakt atp) a programy budou vyuzivat nejnovejsiho HW a vychytavek ktere nabizi.

Pokud jde o problematiku akcelerace 2D grafiky tak to je trochu jinak. Qualcomm by poskytl skvele ovladace, ale za priplatek pro kazdy snapdragon co proda. A to se samozrejme nelibi HTC protoze nechce platit. A tak si udelal vlastni spatne ovladace ktere sice jedou, ale spatne.
Naposledy upravil(a) KowboyBebop dne 02. 01. 2010 14:39, celkem upraveno 1 x.
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
Uživatelský avatar
OndraSter
Mobil Guru
Zařízení:
HTC Touch Pro 2 [WVGA, T-Mobile]
Příspěvky:
110
Registrován:
20. 12. 2009 17:31
Odesláno:
02. 01. 2010 14:26

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

Aha, tak takhle do detailu jsem to s těma ovladačema nezjišťoval. Díky za info


Nesložíme se a nekoupíme od Qualcommu ty ovladače sami? :D

Jinak ten 1GHz je poznat i v Manile a v Opeře při renderování. Ale taky to slušně topí :D (proto to bylo omezeno na 728MHz).
HTC Touch Pro 2, zvažuju HTC HD2?
Také zvažuji výměnu Lenovo X41 Tabletu za HTC Shift...?

Autor osKitchen @ XDA - Windows Mobile kuchyňka pro spoustu (nejen) HTC zařízení!
Mobil Guru
Uživatelský avatar
KowboyBebop
Mobil Member User
Zařízení:
Saumsung Galaxy S II (WVGA)
Příspěvky:
1318
Registrován:
23. 08. 2008 17:12
Odesláno:
02. 01. 2010 14:39

Re: HTC HD2 co si o něm myslíte?

To se musi nechat, HTD HD2 uz ted slusne topi kdyz delas vic veci najednou.
Jinak s tema ovladacema oni blbnou uz hodne dlouho. Je to fakt ubohy. Ja bych si klidne i priplatil kdybych dostal poradny drivery. Nadruhou stranu, stejne nenajdes apliakci ktera by zatizila tenhle stroj aby jsi ty drivery potreboval (az na apliakce pouzivajici technologie na ktere se HTC uplne vykaslal).

Kdyby si slo ty drivery zakoupit. To by byla takova parada. Spis to vidim na ninja akci pri ktere se vplizime do qualcommu a sebereme jim je (je to porad realnejsi nez ze si je koupime) xD
New All-in-1 Pack
Saumsung Galaxy S II / i9100 // 8GB microSD class6 // ROM: GalnetMIUI Stable
FPSeCE Download | FPSeCE Complete How To Guide | FPSeCE Compability list
HolyShit! It's BeefSupreme!

Obrázek
Obrázek
Mobil Member User
38 příspěvků