Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
35 příspěvků

Windows Mobile v zapomnění.

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
Škopi
Administrátor
Zařízení:
Galaxy S20+
Příspěvky:
3572
Registrován:
01. 01. 2007 20:54
Odesláno:
20. 02. 2012 14:10
Re: Windows Mobile v zapomnění.
to jiribekr: ani to neni uplne pravda, staci mit foun kerej ma normalne pristupnej slot na pametovky ;-)
Alcatel OT EasyPhilips SavvySiemens C35nokia 5110Motorola MPx220 +Nokia 2600HTC TyTN N6120cMotorola Milestone LG optimus 2xLG optimus 7Huawei Ideos X5sony ericsson xperia playHTC HD2iPhone 4sLumia 620Motorola Razr xt910Galaxy S III -» BlackBerry Z10 -» BlackBerry Q10 -» HTC One M7 -» iPhone 5 -» Xperia Z1 Compact -» Desire 500 -» Galaxy s4 mini VE -» Galaxy S4Huawei P8 Lite -» G S7
Administrátor
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
20. 02. 2012 21:13

Re: Windows Mobile v zapomnění.

ja vim, ale drtiva vetsina telefonu to nema lehce pristupny (coz i chapu, protoze kdyz tu pametovku ztratite tak je WP7 na prd)
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
lukas1234567890
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson Xperia X1, HTC Touch pro 2 Rhodium, HTC HD2 Leo
Příspěvky:
16
Registrován:
08. 05. 2009 07:13
Odesláno:
30. 08. 2012 21:00

Re: Windows Mobile v zapomnění.

Mně je úplně jedno, že je WM mrtvý systém (ale pořád se najdou např. na XDA nadšenci, kteří ho nezavrhli), pro mě je to prostě nejlepší, nostalgický systém, který má svoje kouzlo. Android jsem zkoušel a děkuji, nechci. Každou chvíli nová verze a o upgrade třeba jen pár měsíců starého telefonu si může nechat uživatel oficiálně jen zdát - to mi vadí. WP7 je takový návrat k JAVA telefonu, to nemusím mít systém. S WM se Microsoft snažil nacpat počítač do telefonu, a to se mi právě líbí. Bohužel většina lidí to neocenila, bylo to na ně moc složité. Teď konkrétně se zase Microsoft svým Windows 8 snaží nacpat telefon do počítače, a to se mi naopak nelíbí. Zůstávám u starých dobrých WIN XP, co se týká počítače, a u starého dobrého WM, co se týká telefonu:-)
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
30. 08. 2012 21:28

Re: Windows Mobile v zapomnění.

Ja osobne jsem prechod z WM 6.1 na Android zvazoval asi pul roku, nez jsem se odhodlal toto uskutecnit.
Po prechodu na Android jsem v tom lital uplne znova jako v zacatcich s WM - proste jsem neumel nic.
Ale ted ..... ted uz bych se nikdy k WM NEVRATIL.

Moznosti Androidu, coby otevreneho OS a navic ve spojeni s odemcenim systemu (ROOT), jsou nepreberne.
Samozrejme bez internet. pripojeni je vyuziti polovicni, ale i tak je stale vetsi, nez jsem vyuzival vsechny aplikace na WM.

A pokud chces nostalgii, mohu ti poskytnout nejakou Nokii 6110, ktera se mi jeste vali nekde ve sklepe v krabici. :D
Moderátor
lukas1234567890
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Ericsson Xperia X1, HTC Touch pro 2 Rhodium, HTC HD2 Leo
Příspěvky:
16
Registrován:
08. 05. 2009 07:13
Odesláno:
31. 08. 2012 09:26

Re: Windows Mobile v zapomnění.

Klidně bych tu Nokii 6110 nebo jiný stejně starý telefon používal, ale přece jen chci využívat věci jako je internet nebo synchronizaci e-mailů, takže na to mi ta Nokie nestačí. Mně právě naprosto vyhovují WM :-) Já mám rád starou, zapomenutou elektroniku (jako třeba 30 let staré digitálky, rádia atd.) a nebo staré hry, software, systémy - což je právě už i WM :-)
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
jiribekr
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S3 (Android 5.0.2 CM unofficial, HD), dříve HTC Touch Pro(WM 6.1, VGA)
Příspěvky:
93
Registrován:
17. 02. 2012 14:47
Odesláno:
17. 09. 2012 16:46

Re: Windows Mobile v zapomnění.

tak ted uz i ja prechazim z Windows Mobile na Androida (Samsung galaxy S3 je paradni), android je fakt dobry system, fura praktickych veci, ale chybi mu kouzlo Windows mobile a sice nacpat PC do mobilu (to už tu myslím někde padlo), vlastním ješte naprosto funkční HTC Touch pro (jsou mu jen 4 roky a už je nepodporované, zastaralé a nevýkonné) a jedno WinCE zařízení everex (WinCE 2.0, dostal jsem ho od známého, chtěl ho vyhodit, děkuju), občas se zapne, občas i ne:D
k windows mobile bych se klidně vrátil, ale má už na dnešní dobu zastalé user interface a je bez podpory, pokud jste chtěli něco odinstalovat, museli jste se probírat nepřeberným seznamem softwaru atp.
své doby bylo WM opravdu špica, ale dnes bohužel microsoft trochec zaostal a zkopíroval nevýhody iPhonů a tak to dopadlo (WP)
microsoftu se dnes ujala nokie a alespoň už neklesá tak rychle, jako se symbianem, chvíli ještě padala, ale teď se zase snaží zaujmout své dávno ztracené místo mezi smartphonovou špičkou, vyrábí nové a výkonnější modely, jestli takhle půjde nokie dál, přejdu zas k WM (resp. WP)
Cyanogenmod !
Mobil Plus User
Danosk
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
4
Registrován:
12. 02. 2012 16:16
Odesláno:
21. 12. 2012 20:45

Re: Windows Mobile v zapomnění.

Už ten prechod asi čaká aj mňa...Zatial tak že Android pôjde do HD2.WM by som nemenil (sila zvyku,stále plno funkčných vecí,mám tam skutočne veľa užitočných aplikácií a poznám ho ako vlastné boty,hneď viem všetko nájsť a nastaviť),ale začínajú chýbať programy.Posledne vypadol výborny soft na Evernote poznámky - Peoples Note.Snáď tvorca ešte niečo s tým urobí,ale už sa toho asi nedočkám a oficiálny program ktorý stále funguje má veľmi slabé funkcie,skoro žiadne editovanie a žiadne offline poznámky.Ďalej mi chýba niečo na Skydrive,mám tam 25 GB a rád by som ich využil (zatiaľ na cloud mám len Cloudfiles a Droppedbox pre Dropbox).Viber alebo Whatsapp by sa tiez zisiel (ešte že Skype funguje lepšie ako na WP 7.x ...).Škoda tohoto operačného systému lebo kto chcel a vedel tak naladil skvelý telefon.Niektoré veci by som musel oželieť aj pri prechode na Android.Rýchlosť je poslabšia,ale keby tam bol HW aký dávajú teraz tak aj tá by bola...A hlavná funkcia je skvelý Multitaksing kde naozaj viem čo beži na pozadí (čo som si ja nechal bežať) a čo som vypol... A to ešte keď sa teraz tie telefóny dajú zohnať za skvelé ceny (Touch pro 1 za 50 Eur) je skutočne paráda.
Používam SPB mobile Schell + S2U2 a v tejto kombinácii je ovládanie veľmi príjemné a funkčné.
Mojou srdcovkou boli HW klávesnice - mal som MDA Vario3,Touch pro1 a 2,a stále mám aktívnu Xperiu Pro.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
21. 12. 2012 21:04

Re: Windows Mobile v zapomnění.

Ja myslim, ze po prechodu na Android budes velmi mile prekvapen.
A tech aplikaci ....... spousty ......... a funkcnich a neustale aktualizovanych!!!

Kdyz jsem prechazel z WM 6.1, myslel jsem, ze Android nepochopim v zivote, ale za tyden to uz bylo vpohode a ted bych uz nikdy nesel zpatky na WM, ktery je uz vlastne mrtvy.

A treba SBB SHELL? Takovych launcheru si na Androidu uzijesm ze ani nebudes vedet, ktery pouzivat.

Niceho se neboj a bez do toho.
Android je otevreny system, takze pokud mas doma wifinu a data od operatora, foun v podstate nepustis z ruky.
Moderátor
Uživatelský avatar
erik.aragorn
exMód
Zařízení:
HTC Desire X, HTC One V, GoClever Tab 7500, Palm Pré 2
Příspěvky:
882
Registrován:
01. 08. 2007 13:44
Odesláno:
21. 12. 2012 21:43

Re: Windows Mobile v zapomnění.

Pouzival som dost dlho WM, stale sa mi ten system paci, hlavne kvoli pravemu multitaskingu. Co androidu chyba, len uspi aplikacie a len par ich bezi na pozadi. webOS to ma zatial naj vyriesene, pravy multitasking, ziadne problemy so softom, stabilne, rychle spolahlive, len hp to dosralo ako vzdy. teraz pouzivam WP7.5, ten system sa mi pozdava je rychly, stybilny, spolahlivy len ten multitasking a par veci inak mu nic nechyba. Ale aby sa nepovedalo aj android pouzivam ale zatial s nim nemam moc dobre skusenosti. rom vacsinou neodladene, vyssie spomenuty multitasking, plno virusov a ziadna ochrana takmer, a ked hej tak AV co spomaluje a nefunguje spolahlivo. potreba rootu, vacsinou zbytocne komplikovane, co pre webos napisem konami kod a mam system plne pristupny. wp7.5 je kategoria sama o sebe.
Technik mobilných telefónov v autorizovnom servise - Nokia, Samsung, Apple, Prestigio...
HTC Desire X - Android 4.1.1. + 32GB uSD
HTC One V - Android 4.0.3 - 16GB uSD
Palm Pré 2 - Palm WebOS 2.2.4 - 16GB internal memory
HTC 7 Mozart - Windows Phone 7.8 + 16GB internal memory
HP Veer - WebOS 2.1.2 + 8GB internal memory
GoClever Tab 7500 - Android ICS 4.0.4 + 16GB uSD
exMód
Uživatelský avatar
Kamilos
Moderátor
Zařízení:
SG S9+, SG Gear S3 Frontier
Příspěvky:
34228
Registrován:
24. 12. 2006 00:13
Odesláno:
21. 12. 2012 21:59

Re: Windows Mobile v zapomnění.

No dovolim si ti trosicku oponovat, ale to bude jen muj nazor.
Neustale spominas Multitasking. Ano, Windows ho potrebuje, ale Android si umi uvolnit prostredky sam.
Taky jsem si na to u Andr. nemohl zvyknout, ze primo nektere aplikace neukoncim, no uz jsem si zvykl.
Co se ROM tyka - osobne mam 2 founy, jeden s ROOTem a druhy bez.
Casto jsem si kladl otazku, zda ROOT vubec potrebuji.
Je jen par aplikaci, pro ktere bych ROOT potreboval, ale na tom druhem founu se bez nich dokazu obejit.

No a s virem jsem se asi jeste snad nepotkal.
Pokud ano, tak o tom nevim.
Az po nekolika letech jsem si nyni do founu nainstaloval antivirak od AVG (coz jsem dlouho odmital kvuli udajnemu zpomaleni systemu). A musim rici, ze po virech ani vidu ani slechu, teda alespon AVG nic nehlasi.
A to musim rici, ze do founu instaluju kde co. Nainstalovanych mam pres 300 aplikaci, uz jsem musel vytvorit i EXT oddil, aby mi do founu vsechny vesly.:)
Moderátor
35 příspěvků