Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)
5 příspěvků •Stránka 1 z 1

PPC web browsery

Všeobecný pokec tykající se Pocket PC :)

Jaký browser používáte?

Opera mobile
4
25%
Opera mini
7
44%
IE
1
6%
Netfront
0
Žádná hlasování
Iris
2
13%
Jiný
2
13%
 
Celkem hlasů: 16
Uživatelský avatar
Wirei
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung omniaPro GT-B7610 (aka Louvre) [800x480]. WM6.5
Příspěvky:
17
Registrován:
13. 10. 2010 19:20
Odesláno:
05. 05. 2011 15:03
PPC web browsery
Zajímaly by mě vaše názory na různé internetové prohlížeče, jaké používáte a proč?

Já jsem zkusil uz X různých, ale pořád mi vždy něco vadí :D

U Opery mobile 10 mě to načítá strašně dlouho větší stránky a zároveň i vykreslování je ne nich velmi pomalé.
Nehledě na to, že mě štve (což je tedy údajně problém mého telefonu) že se mi natáčí padle g-sensoru a nejde to nijak zrušit a pokud se to s otáčením telefonu přežene, Opera padne.

Opera mini používá to stupidní turbo nebo co, takže mi to většinu strázek načítá nevím odkud, ale ve staré podobě a musím na všechno používat manuální refresh.

O vestavěném IE ani nemluvím.

Netfront si nepomatuje některá nastavení, chybí mi rozumný zoom a nijak neoznačuje link, na který klepnu, takže nikdy nevím kam a jestli vůbec jsem klepnul - takže neovladatelné prsty.

UC browser postrádá schopnost zobrazit některé JS a CSS na stránkách kam denně chodím a stejně jako Opera mini je absolutně nečitelný bez zoomu.

Uzard mi nenačítá ani jednoduché stránky.

Skyfire nefunguje celkově, mimo USA.

Bolt Browser - sice je to java, ale v esmertec jbed jede v pohodě, načítá 99% toho co chci, ale nevýhodou je že se nedá kliknout na odkaz dokud se stránka uplně nenačte, což mu někdy trvá docela dlouho.

Nejvíce spokojený jsem s Iris Browser 1.1.9 Zobrazuje všechno, jednoduše se přepíná mezi mobilním a desktopovým zobrazením (a identifikací mobil/PC) což se hodí když potřebuju některé stránky vidět jako na PC a některé jako jejich mobilní úpravu.
Disponuje luxusním zoomem, který přiblíží akorát na to abyste měli přes celý displej tu část stránky, kterou chcete. Načítá a vykresluje rychleji než Opera a vůbec zobrazuje stránky mnohem věrohodněji.
Má pouze dvě drobné nevýhody. 1. už dávno ztratil podporu, neboť výrobce, Torch, je teď ve vlastnictví Blackberry. 2. asi tak v 1 z 20 případů nereaguje na klepnutí na odkaz, který je vytvořen jako "button," ale pomůže jen překlopit displej naležato a zpět (a na to mám namapovanej čudlík, takže to zabere asi tak 2 vteřiny)

Takže pokud máte nějaké vlastní názory a připomínky k jednotlivým browserům, strašně rád si je přečtu, abych se dozvěděl něco nového.
Taky pokud používáte browser, který jsem zde nezmínil, tak napište jaký (případně s odkazem), abych ho mohl taky testnout.

Díky :)
Samsung omniaPro GT-B7610 (aka Louvre) [800x480]. WM6.5
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
06. 05. 2011 18:33

Re: PPC web browsery

Toť slovo do pranice :)
Skyfire býval nejoblíbenější, bohhužel, když něco funguje, tak to nemívá dlouhé trvání. Nejraději mám operu mini, je rychlá a důležitý věci najde, i když komprimuje stránky. Pokud potřebuju videa, tak UZard, ale občas vypadne, nedá se minimalizovat, nepamatuje si přihlašovací údaje, jinak by to byl skvělej prohlížeč.Operu 10 používám minimálně, jenom, když chci zobrazit stránku a mít jistotu, že mi nic neunikne, IE téměř vůbec. Fennec je zoufale na prd, stejně jako Iris. Mám nainstalovaný i Netfront browser, ale osobně mi moc nevyhovuje. UC browser používám akorát na noční prohlížení zpráv. Ještě jsem svého času používal málo známý Dorothy browser, vůbec to není špatnej prohlížeč.
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
Wirei
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Samsung omniaPro GT-B7610 (aka Louvre) [800x480]. WM6.5
Příspěvky:
17
Registrován:
13. 10. 2010 19:20
Odesláno:
06. 05. 2011 19:47

Re: PPC web browsery

Vidíš, Fennec a Dorothy jsem úplně zapoměl. Asi to bude tím, že jsem ani jeden z nich nepoužíval déle než instalace a odinstalace :D
Fennec je nanic, protože když chci něco psát, tak musím vysunout HW klávesnici, SIP mi to prostě nezapne, nehledě na to že se seká a je línej jak vepř.
No a Dorothy mi nefunguje při instalaci do "Moje úložiště," kvůli diakritice. Jednou jsem jí zkusil nainstalovat přímo do paměti, ale strašně zabírá místo a nijak mě neoslnila.

Co se týče mého oblíbence, Iris, tak za jedno je rozdíl (nebo mi aspoň přijde) v rychlosti načítání a vykreslování mezi 1.1.8 a 1.1.9 a za druhý mi taky chvíli trvalo než jsem ho dostal "do ruky." Začal jsem ho používat až když Opera mobile nezvládala načítat jednu mou oblíbenou webovku. Zkusil jsem tedy znovu Iris a teď už prakticky nepoužívám nic jiného, až na pár výjimek.

Ještě jsem teď objevil cosi co se jmenuje IBISbrowserDX, ale nemůžu sehnat full verzi, abych odzkoušel...
Samsung omniaPro GT-B7610 (aka Louvre) [800x480]. WM6.5
Mobil Čumil Plus
ondpet
Mobil Profi User
Zařízení:
Motorola Defy+,854X480,512 MB RAM, OMAP 1GHz IP 67
Příspěvky:
299
Registrován:
14. 09. 2009 21:18
Odesláno:
07. 05. 2011 06:47

Re: PPC web browsery

no, já bych si neskutečně přál nějakou obdobu skyfire, dlouho jsem tápal, jedinej UZard mi přehraje flash..ale, má děsně much o kterých jsem psal. Mně Iris nějak nenadchnul, asi kvůli ovládání.
Nokia 5110 :) - Nokia 3310 - Nokia 6310 - MIO A501 - HTC Diamond 2 - HUAWEI U8850 Vision - Samsung Galaxy mini - Motorola Defy+
Mobil Profi User
Uživatelský avatar
Mike.Sky
Mobil Guru
Zařízení:
HTC Touch PRO 2, HP 914c
Příspěvky:
166
Registrován:
19. 09. 2009 18:39
Odesláno:
06. 07. 2011 11:08

Re: PPC web browsery

Já si ujíždím na Opeře mini... Je to ten nejlepší a nejstabilnější prohlížeč co jsem kdy měl. Funguje vždy a všude a dobře. A nežere ani moc mobilní internet. Je to parádní prohlížeč. Navíc text mi hezky zmáčkne při přiblížení, takže jenom posouvám dolů a čtu si. Navíc na 3,6" displayi je to docela pohoda už a toho textu se tam vleze hodně. Jinak na HD2 už to bylo docela čitelny i bez přiblížení třeba takovej seznam.cz. Časem si brousím zuby na Dell Streak mini... Ten má 5" display a tam už nebude podle mě potřeba moc přibližovat a když tak to nebude taková hrůza. I když stejně když někam jedu, tak sdílím net do mininotebooku a tam už je to v pohodě ten net, takže tohle zas nějak neřeším. Ale za sebe doporučuju vždycky Operu mini.
Qtek 9100 (G3) --> HTC Diamond --> Qtek 9100 (G4) --> HTC Touch PRO --> Nokia E71 --> LG Optimus One --> HP 914c --> HTC Touch PRO 2 (US Cellular)
Mobil Guru
5 příspěvků •Stránka 1 z 1