Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
10 příspěvků •Stránka 1 z 1

Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
Uživatelský avatar
Rusnak-COBRA
Mobil Member User
Zařízení:
N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + 700 kusov zbierka ;)
Příspěvky:
1810
Registrován:
18. 05. 2009 22:29
Odesláno:
02. 11. 2009 11:26
Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?
je mi jasne ze par laikom to tu chyba a bolo potrebne to sem doplnit uz skor, ale nejak sa to nestalo, tymto sa ospravedlnujem kazdemu komu to chybalo.

stalo sa uz asi kazdemu ze ked instaloval aplikaciu, vyskocila mu hlaska o nedoveryhodnom certifikaty, alebo ze certifikat stratil platnost a tak podobne (verim ze kompletne a presne hlasky sem dopise SULDA)

niekedy stacilo presunut datum o nejaky cas spat (pol roka, rok, niekedy trafit presny mesiac), teraz sa ale tento problem riesi inak.

firmy ktore vydavaju aplikacie maju vseobecny certifikat tvorcu, teda vsetky aplikacie ktore oficialne vydaju (po odskusani) tento certifikat maju a je dovoryhodny - teda sa moze instalovat na vsetky zariadenia.

ak tuto aplikaciu vytvoril len "nejaky rus" alebo proste programator ktory si takyto certifikat nemoze dovolit, tak je aplikacia bez certifikatu. alebo certifikat neplati este vtedy ak povodnu aplikaciu niekto upravi (crackne atd). vtedy telefon odmietne aplikacie nainstalovat.

niekolko cinskych, tureckych a inych stranok ktore pravdepodobne zastupuju nejake fiktivne firmy, a dokazu vydat certifikat pre svoje "testovacie aplikacie" teda certifikat najviac pre 1000 IMEI (*#06#), teda pre testovaciu davku telefonov. ak si u nich o ten certifikat poziadas, daju Ti a stiahnutie certifikat davky v ktorej sa Tvoj IMEI nachadza.

boli pokusy na ipmart (aj u mna doma) tieto certifikaty zhromazdovat a hladat v tychto davkach napriklad novych ziadatelov o certifikat, ale je len mala sanca - u mna doma sa z 3450 certifikatov nasli 4 IMEI novych ziadatelov v uz vydanych davkach. potvrdzujem ze certifikaty fungovali aj im. povodne ziadane pre iny imei.

takto vytvoreny certifikat pomocou programov ako je ExtSis alebo nejake ine signery (sign = podpisat) pridate do aplikacie ktore nejde nainstalovat (samozrejme treba overti ci nema v sebe iny certifikat a ten zmazat) to pridanie cetifikatu teda volame "podpisat vlastnym certifikatom".
teraz by uz aplikacia mala urcite ist nainstalovat.

HACK sa takisto urobi len pomocou aplikacie (HelloOX 2.03) ktoru treba nainstalovat, a kedze je bez certifikatu od "nejakych cinanov" tak ju treba "podpisat" certifikatom.
tato aplikacia nahradi instalacne protokoly v telefone a nikdy viac uz nebude pri instalacii overovat ci dana aplikacia ma certifikat, ci je platny, alebo dokonca je pre niekoho uplne ineho. tato aplikacie ale aj otvori system aby sa dalo pristupovat k systemovym zlozkam, nainstaluje ROM Patcher ktory vlastne vyuziva k otvoreniu systemu aplikovanim patchov. to uz ale vyuziju ludia ktory sa zaobraju upravami mobilu, obycajny uzivatel to takmer nevyuzije.
patche mozu zmenit vyzor domacej obrazovky, zmenu intro tonu, uvodnej animacie, vypnut zvuk spuste fotaku atd, maju rozne funkcie a je ich na desiatky.
dnes uz casto niesu vseobecne, to znamena ze patche s konkretnou funkciou treba hladat pre dany telefon a niekedy dokonca pre danu verziu FW (firmware).

hack teda vobec nieje nebezpecny, povedal by som ze ma viac vyhod ako nevyhod. hackom by sa zaruka nemala stracat, (99% pripadov to v servise nikdy nezistuju) ale aj tak odporucam formatovat mobil predtym ako ho dame do servisu - ci uz v nom hack je alebo nie, nikdy neviete ktoe veci ulozene v telefone zneuzije.

dufam ze to zaciatocnikom pomohlo, ak mate nejake otazky, kludne ich sem smerujte.
Obrázek
Rusnak-COBRA (***vytvaram certifikaty na poziadanie***)
Ak potrebujete pomoc, ozvite sa kdekolvek ma najdete :D

4x MOD, 3x VIP, 2xHLP. Symbian: GPS, certifikaty, (FLASH)hack

.:ZBIERAM MOBILY - vsetky stare, rozbite a pokazene (akykolvek stav). PROSIM PRISPEJTE:.
zbierka 9.8/09: http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg

Obrázek
Mobil Member User
Meeve
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
2
Registrován:
30. 03. 2010 20:30
Odesláno:
30. 03. 2010 20:36

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

Čau,
měl bych prosbu.
Právě jsem koupil Nokii 6220classic.
Chtěl bych používat navigaci TOMTOM,ale dočetl jsem se, že abych mohl používat interní GPS, musím telefon hacknout atd....
Bohužel je to můj první Symbian phone a tak nemam žádné zkušenosti.
Bylo by možné napsat mi nějaký návod, jak na to?
Předem díky za pomoc...
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Rusnak-COBRA
Mobil Member User
Zařízení:
N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + 700 kusov zbierka ;)
Příspěvky:
1810
Registrován:
18. 05. 2009 22:29
Odesláno:
30. 03. 2010 21:12

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

navody tu praveze su, ak si toto cital, tak vies ze na to potrebujes certifikat. na ten tu ma navod šulda v tejto sekcii. hned pri tom mas potom hack pomocou HelloOX 2.03
Obrázek
Rusnak-COBRA (***vytvaram certifikaty na poziadanie***)
Ak potrebujete pomoc, ozvite sa kdekolvek ma najdete :D

4x MOD, 3x VIP, 2xHLP. Symbian: GPS, certifikaty, (FLASH)hack

.:ZBIERAM MOBILY - vsetky stare, rozbite a pokazene (akykolvek stav). PROSIM PRISPEJTE:.
zbierka 9.8/09: http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg

Obrázek
Mobil Member User
dusko87
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
16
Registrován:
01. 01. 2010 18:55
Odesláno:
14. 04. 2010 19:35
Uživatelský avatar
Rusnak-COBRA
Mobil Member User
Zařízení:
N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + 700 kusov zbierka ;)
Příspěvky:
1810
Registrován:
18. 05. 2009 22:29
Odesláno:
14. 04. 2010 19:45

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

Satio... To je ale otazka. "A Satio?"
starsi FW = HelloOX 2.03, najnovsi FW = musis si pockat na to kym upravia ROMku pre FLASH HACK
Downgrade v domacich podmienkach nemozny. Jedine servis a prejst na nizsi soft.
Obrázek
Rusnak-COBRA (***vytvaram certifikaty na poziadanie***)
Ak potrebujete pomoc, ozvite sa kdekolvek ma najdete :D

4x MOD, 3x VIP, 2xHLP. Symbian: GPS, certifikaty, (FLASH)hack

.:ZBIERAM MOBILY - vsetky stare, rozbite a pokazene (akykolvek stav). PROSIM PRISPEJTE:.
zbierka 9.8/09: http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg

Obrázek
Mobil Member User
BMX015
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
4
Registrován:
10. 06. 2009 20:47
Odesláno:
03. 06. 2010 20:04

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

mam N95 8GB z FW v20.0.016 ako to hecknuť ?
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Rusnak-COBRA
Mobil Member User
Zařízení:
N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + 700 kusov zbierka ;)
Příspěvky:
1810
Registrován:
18. 05. 2009 22:29
Odesláno:
03. 06. 2010 21:30

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

quick hack kit. alebo HelloOX 1.03. to prve netreba certifikovat. a myslim ze to ide.
najnovsi FW35 uz hackovat HelloOX 2.03
Obrázek
Rusnak-COBRA (***vytvaram certifikaty na poziadanie***)
Ak potrebujete pomoc, ozvite sa kdekolvek ma najdete :D

4x MOD, 3x VIP, 2xHLP. Symbian: GPS, certifikaty, (FLASH)hack

.:ZBIERAM MOBILY - vsetky stare, rozbite a pokazene (akykolvek stav). PROSIM PRISPEJTE:.
zbierka 9.8/09: http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg

Obrázek
Mobil Member User
Mr.Fantastic
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Nokia 5530 + Sony Ericsson W950i
Příspěvky:
4
Registrován:
27. 08. 2011 19:44
Odesláno:
20. 10. 2011 19:18

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

dobry den ... mam teraz prechodne N5530XM a chcel by som si tam dat nejake aplikacie . akurat mam problem s tym certifikatom ... pred tym som mal UIQ3 a tam som to vyriesil dvoma pragramami ... no tu pro s60v5 som to stale nejako nepochopil ... aj ten HelloOX 2.03 (neviem vobec ci to mam tym robit na 5530) ma pyta certifikat ... ako to mam teda urobit?
Mobil Čumil Plus
Škopi
Administrátor
Zařízení:
Galaxy S20+
Příspěvky:
3572
Registrován:
01. 01. 2007 20:54
Odesláno:
20. 10. 2011 21:28

Re: Co je CERTIFIKACIA a HACK, a preco sa to robi?

viewforum.php?f=26 koukni sem ;-)
Alcatel OT EasyPhilips SavvySiemens C35nokia 5110Motorola MPx220 +Nokia 2600HTC TyTN N6120cMotorola Milestone LG optimus 2xLG optimus 7Huawei Ideos X5sony ericsson xperia playHTC HD2iPhone 4sLumia 620Motorola Razr xt910Galaxy S III -» BlackBerry Z10 -» BlackBerry Q10 -» HTC One M7 -» iPhone 5 -» Xperia Z1 Compact -» Desire 500 -» Galaxy s4 mini VE -» Galaxy S4Huawei P8 Lite -» G S7
Administrátor
HELESIC
Mobil Profi User
Příspěvky:
476
Registrován:
29. 09. 2009 16:44
Odesláno:
21. 10. 2011 10:13
10 příspěvků •Stránka 1 z 1