Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
1 příspěvek •Stránka 1 z 1

Podsložky v Symbian 2nd Edition

Podělte se s ostatnímy o důležité návody a rady.
D.Haba
Veterán
Zařízení:
HTC One Silver
Příspěvky:
2452
Registrován:
24. 12. 2006 17:04
Odesláno:
19. 07. 2007 20:22
Podsložky v Symbian 2nd Edition
Podobný návod jsem nedávno našel na jiném webu, ovšem s dovětkem, že postup lze provést pouze na Symbian 3rd Edition. Hned mě napadla otázka, proč by toto nebylo technicky proveditelné i na předchozí verzi Symbian, tedy například 8.1, 8.0. S malými úpravami to jde, a protože na našem fóru návod není, pouštím se do jeho sepsání, včetně fotodokumentace.


Nainstalujte si jakoukoliv aplikaci, doporučuji něco většího, aby následná odinstalace chvíli trvala. Já jsem použil javu Nav4All o velikosti 260 kB. Dále (po doinstalování) v hlavní úrovni menu vytvořte novou složku, která bude následně přesouvána.

Seřaďte nově nainstalovanou aplikaci (kterou budeme následně odstraňovat) a nově vytvořenou složku (která se stane následně podsložkou) na první a druhou pozici v menu. Viz obrázek.
Obrázek
Správcem aplikací nyní pomocnou aplikaci odinstalujeme. Poté, co se Symbian dotáže, zda chcete pokračovat, toto hlášení potvrďte (stejně jako případná další, bez nichž odinstalace nezapočne). Nyní se rychle vraťte do menu (pakliže bylo již předtím otevřeno, stačí pouze jednou zmáčknout klávesu pro vstup do menu), najeďte na ikonu právě odinstalovávané aplikace, levou kontextovou klávesou dejte Volby a vyčkejte dokončení odinstalace. Jak vidíte na následujících dvou obrázcích, po dokončení odinstalace na první místo naskočí předem připravená složka. Díky tomu, že zůstalo otevřené příkazové menu s položkou "přesunout do složky", můžeme nyní složku přesunout kam je libo. (Na obrázcích, v pozadí za dialogovým oknem, si všimněte zmizení aplikace z prvního místa, jejíž místo nahradila připravená složka. )
Obrázek Obrázek
Výsledkem je podsložka ve složce hlavního menu. I když samotný proces vytvoření podsložky nezabere více než minutu, uznávám, že to není postup uživatelsky komfortní. Věřím ale, že ti, kteří sem tam po nějaké podsložce toužili, tuto možnost ocení.
Obrázek



MUJ NAVOD TO NENI, ALE URCO SE HODI ;)
Motorola d520>Nokia 5110>Siemens M55>Panasonic X700>Motorola MPx220>Nokia 6681>Nokia N93>HTC TyTN>HTC HD2>HTC EVO 3D>HTC One Silver

Vsechny moje 3D filmy pro HTC EVO 3D jsou konvertovane z FullHD 3D filmu.
Veterán
1 příspěvek •Stránka 1 z 1