Všeobecný pokec tykající se Symbianu :)
4 příspěvky •Stránka 1 z 1

Chyba v Symbianu nebo ve mě?

Všeobecný pokec tykající se Symbianu :)
Uživatelský avatar
moneytoo
Mobil Member User
Příspěvky:
1149
Registrován:
10. 01. 2007 11:20
Odesláno:
01. 10. 2007 19:30
Chyba v Symbianu nebo ve mě?
Sice jsem uživatel a přívrženec (nyní) WM Smartphone, ale čas od času vyzkouším na den žít i s něčím jiným. Nejdřív Nokia N61, pak N93 a dneska jsem si delší dobu vyzkoušel N95ku.

Na to, že by N95 měla být jedním z nejlepších telefonu mě dost štve. Něco málo přes hodinu jsem ji během cesty vlakem nedal z ruky. Prohlížel jsem web přes Operu Mini, na pozadí jsem se připojil přes Jimm a po čase jsem i pustil nějaké mp3ky.

Během té doby se N95 stihla 3x sama od sebe během používání restartovat. O padání aplikací raději ani nemluvit. Jimm na pozadí vydržel vždy jen chvilinku. Opera vs Jimm, Opera vs interní browser... všechno padalo jako hrušky. I kdyby za to mohla Opera, operační systém by si něco takového neměl dovolil (restart) a zabrat všechnu paměť pro jednu aplikaci, i když tu běží jiné.

Na N61 mi stačilo, jak jsem musel svádět boj Opera vs Jimm a zase to padalo.

O N93 raději ani nemluvím, tam byl originální firmware tak skvělý, že se restartovala i při instalaci obyčejných Java / sisx aplikací a musela se na několik minut vyndat baterka.

A to jsem si ještě u N95 ani nestěžoval na šum při přehrávání mp3. Překvapila mě i taková kravina, jako že jsem nebyl schopen nainstalovat GDTR.jar (Gravity Defied). Tu samou adresu jsem pak naťukal do WM Smartu a vše hned chodilo.

Chápu, že se s OS musí do jisté míry sžít a naučit se, co si člověk dovolit může a co při jakých akcích už telefon kolabuje, ale přesto bych od OS v mobilu čekal víc než jednu spuštěnou aplikaci v určitém čase.
Mobil Member User
D.Haba
Veterán
Zařízení:
HTC One Silver
Příspěvky:
2452
Registrován:
24. 12. 2006 17:04
Odesláno:
01. 10. 2007 21:46

asi dost zalezi na FW v danym telefonu, ja u svy N93 sem zatim nepocitil kolaps aplikaci, pri nejhorsim restart telefonu (ten jen kdyz spustim TOMTOM v landscapu rezimu), jinac zatim vse bezi v naprostem poradku.Pravda je ze se s 3rd systemem zatim "ucim", ale zkousim novy vecicky a vsechno bez problemu.

Jen sem jeste nenasel WI-FI na kterou bych mohl jit na net :( vsude je sama zabezepecena nebo nejsou pripojeny k internetu:(
Motorola d520>Nokia 5110>Siemens M55>Panasonic X700>Motorola MPx220>Nokia 6681>Nokia N93>HTC TyTN>HTC HD2>HTC EVO 3D>HTC One Silver

Vsechny moje 3D filmy pro HTC EVO 3D jsou konvertovane z FullHD 3D filmu.
Veterán
cyberpank
Mobil Beginner
Zařízení:
n95
Příspěvky:
47
Registrován:
31. 07. 2007 12:45
Odesláno:
02. 10. 2007 09:58

zajimave, mam doma n95 uz pomalu mesic a ani s jednim problemem sem se nesetkal. nepada mi, nerestartuje se mi. jedine co je pravda, ze jimm mi pada na wifi, ale kdyz jede na gprs tak no problem a na pozadi jede taky vklidu. a nesestreloval si ho cervenym tlacitkem, protoze java aplikace se tim zaviraj :F jedinej vac ktera me pece, ze mapy (ty od nokie) se obcas minimalizovat a aplikace se zbytecne ukonci :(
Mobil Beginner
Uživatelský avatar
Mr.Ferda
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
4
Registrován:
31. 07. 2008 19:11
Odesláno:
08. 08. 2008 20:13

Re: Chyba v Symbianu nebo ve mě?

nevim ale osobne JAVA az uplne v nouzi nejvyssi. V PC pod WIN XP ty programy v JAVA (Carbide.ui pro tvorbu temat) delaji uplne to same. Nechapu jak se nekdo muze divit kdyz rozjede nekdo JAVA na virtuallni masine a pak se divi ze sezere veskere systemove prostredky. To je pak jasne ze pak staci jakakoliv nestabilita a jde to do kytek.
Přeji hezký a úspěšný den.
Mobil Čumil Plus
4 příspěvky •Stránka 1 z 1