Diskuze o čemkoliv jiném, co se nehodí jinam :)
15 příspěvků

>>>Ukradli Vám/ stratili jste někdy mobil?-příběhy

Diskuze o čemkoliv jiném, co se nehodí jinam :)
marley01
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
6
Registrován:
10. 12. 2010 09:11
Odesláno:
28. 01. 2011 14:35
Re: >>>Ukradli Vám/ stratili jste někdy mobil?-příběhy
okolo 10 telefónov som už stratil, alebo to ukradli, raz tak, že mobili boli na stole, okolo piat, a len moje zobrali, hoci ten bol najstarší. nechapem to :)
Mobil Čumil Plus
LubiQus
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC HD2
Příspěvky:
2
Registrován:
25. 04. 2011 01:28
Odesláno:
18. 05. 2011 07:23

Re: >>>Ukradli Vám/ stratili jste někdy mobil?-příběhy

Znam jen pribeh kamose:

nasel na zemi se valet nejakou drahou nokii, nevahal a prodal ji sve kamosce za docela slusnou cenu, druhy den nekdo klepe na dvere, ta jeho kamoska otevre a benga (vycmuchali ji pomoci GPS), samozrejme telefon musela vratit a protoze telefon byl nad 5000kc, tak jeste trestny cin kradeze, ma samozrejme zapis u chlupatejch a jeji kamose si vesele hopsal s penizkama v kapse... drsny co.
Mobil Čumil Plus
maverik
Mobil Plus User
Zařízení:
Samsung Galaxy S, ICS333
Příspěvky:
50
Registrován:
13. 07. 2011 19:10
Odesláno:
01. 08. 2011 12:15

Re: >>>Ukradli Vám/ stratili jste někdy mobil?-příběhy

Já jsem před 2 rokama ztratil nokii 5800 za 7000kč v chorvatsku, já blbec sem ho dal do tý malý kapsy ve dveřích, ztratil jsem jej asi na zastávce kdy mně vypadl. Samozřejmě Policie ČR tam nemá pravomoce a Chorvatská zas že když sem to ztratil tak s tím nic neudělaj. Tak co s tím mám dělat žejo.. :( Tak sem si koupil LG KM900 Arenu rok starou za 4l a za rok ju prodal za 2l protože byla děsná, pak sem měl přechodně Siemens m65 a teď mám novej SGS za 8l. Takže sem vlastně podělal na mobilech 9000kč (ztráta nokie + prodej LG Areny...)
Neznáte nějakej program nebo něco jak bych si mohl mobil zabezpečit proti krádeži? Ta nokii mě štve ještě doteď, když jsem s nou ztratil i 8gb kartu s datama a simkou nabitou na 300kč a na SGS si budu o to dávat větší pozor.
Maverik
Samsung I9000 Galaxy S MicroSDHC 8Gb + Full body invisibleshield
Obrázek
2.3.5 XXJVT Mitra ROM v4.7 Semaphore 1.9.1 JVT
2.3.5 XXJVS Semaphore 1.7.5 JVS
2.3.4 XXJVP Voodoo Kernel
2.2.0 Froyo
Mobil Plus User
Uživatelský avatar
macokozlik
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
HTC Wildfire
Příspěvky:
6
Registrován:
22. 03. 2007 20:57
Odesláno:
11. 09. 2011 11:42

Re: >>>Ukradli Vám/ stratili jste někdy mobil?-příběhy

To já si mobil střežím vždycky pečlivě. Vždycky pod dohledem. A to jsem prostřídal telefony. nikdy jsem žádný neztratil. Jen rozbil...:) Ale taky ještě starý, to bylo když jsem měl Nokii 3510i.

Ale jinak o příběhu co se týče k mobilům. Já telefon jednou našel. Nebyl to nijaký šrot, ale zase ani to nebyl nějaký ultra nový telefon, prostě takový normální, nějaký Samsung tuším. V Itálii na lyžích, kde jsem byl s rodinou. A podíval jsem se do něj, a byl český/české menu, takže jsem se podíval do zpráv SMS, a na číslo (resp. kontakt) /nebylo to kvůli tomu že by mě zajímaly SMS, ale kvůli tomu abych našel číslo/, na který majitel nejvíce psal. Napsal jsem sms na to číslo a jak jsem tušil, byla to přítelkyně od toho chlapíka co to ztratil. Až jsem přijel do Česka, dal jsem telefon do krabice a poslal ho na jeho adresu co mi odpověděli v sms. Jsem si řekl že zase jednou udělám dobrý skutek. Poštovné mě sice nějakých těch pár korun stálo, ale co už. No a měsíc na to, mi přišla od toho pána složenka na 500,- Kč na mojí adresu, jako poděkování za ten telefon.

Takže nakonec fajn, snad se tady ten příběh bude hodit, i když není uplně o mém ztraceném telefonu.
Mobil Čumil Plus
toso1112
Mobil Čumil Plus
Zařízení:
Sony Xperia Ion, 1280x720, 4.0.4 ICS
Příspěvky:
17
Registrován:
02. 01. 2012 17:55
Odesláno:
04. 01. 2012 18:15

Re: >>>Ukradli Vám/ stratili jste někdy mobil?-příběhy

Mne sa ešte niekedy dávno pred dvoma rokmi dozadu stala vec že som stratil môj Samsung E250,neviem proste vysúvačka aj s 2 GB kartou.Vedel som že som ho stratil v buse po ceste domov.Samozrejme som zistil skoro hneď potom ako som vystúpil.My bývame v takej dedine že autobus sa ešte o jednu dedinu vyššie otočí a ide naspäť.Samozrejme som hneď začal vyzvánať a nič zrazu bol nedostupný.Došlo mi že ho už niekto má.Po ceste nazad som pri dome stopol autobus že či si ho môžem prezrieť,že asi tam mám mobil.Mobil tam nebol.Našťastie už vtedy som mal na tom telefóne niečo ako servisný kód a proste aj keby ste vymenili simku,nepomôže to najprv musíte zadať ten kód a nevedia ho vylúštiť ani v servise.Dá sa to jedine tak že flashnete Firmware ale to tento prípad nebol.Na druhý deň to bol piatok si pamätám,že ten šofér čo išiel vo švrtok si zobral voľno a išiel namiesto neho iný.Tak mi napadlo že ako som ja vtedy vyzváňal zakedy on tam bol sám(bývame v zapadákove) tak kým sa on otočil a išiel naspäť schoval ten mobil a vypol ho.Samozrejme v piatok s tým asi musel behať v meste snažiť sa ho predať ale nebiť toho môjho servisného kódu tak ten mobil asi nemám.Po víkende v pondelok som dostal mobil naštastie mi všetko ostalo všetky dáta atd. a povedal mi že si mám dávať viacej pozor.Bolo jasné že ten mobil mal on a že sa ho snažil predať ale moje opatrenia tomu zabránili.Aj teraz čo mám teraz tento GTS5230 tiež tam mám ten kód ale asi na androidy také niečo neexistuje,že?Odvtedy si mobil chránim ako oko v hlave a už žiadnu podobnú kravinu neurobím.Ešte jedna zvláštna vec na tom bola.Telefón v momente kedy som ho stratil bol skoro plne nabitý a keď som ho dostal už blikal že batéria takmer vybitá.Čo na to povedať šoféri sú svine :D

Edit: Ešte keď som bol malý no 12-13 rokov som s mojimi dvoma kamošmi našiel na zastávke peňaženku s 1500 SK.Vtedy to bol ešte veĺký peniaz a ja som navrhol že tú peňaženku zanesieme na úrad a tak sme aj urobili.Zistilo sa že tá peňaženka bola jednej starej pani ktorá utekala na bus a zabudla si ju tam a bývala o dve dediny dalej od nás.Na druhý týždeň ako sme to odovzdali sme všetci traja odnej dostali veľké čokolády a bomboniéry tak sme si aspoň pochutnali :D
YARVIK TAB250 ,2.3.3 Gingerbeard,MicroSD A-data 16GB C10
Mobil Čumil Plus
15 příspěvků