Potřebujete pomoc s výběrem nového mobilu? Nebo se rozhodujete který je lepší? Poradíme Vám.
6 příspěvků •Stránka 1 z 1

Využití GPS

Potřebujete pomoc s výběrem nového mobilu? Nebo se rozhodujete který je lepší? Poradíme Vám.
Scarabeus06
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
4
Registrován:
31. 12. 2009 11:46
Odesláno:
13. 08. 2010 16:02
Využití GPS
Zdravím, zvažuji koupi nového mobilu. A chtěl bych se zeptat jestli má nějaké využití GPS, abych za to nemusel platit. Tedy jestli to lze využít nějak bezplatně k navigaci nemám žádný volný tarif co se internetu týče- mám přednabitý kredit tak abych nemusel pořád jako vzteklý dobíjet. Asi to půjde přes Wi-fi, ale když se už dostanu na Wi-fi nepotřebuji nikam navigovat. Děkuji za rady a pokud se v něčem mýlím, tak mě prosím opravte.
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
13. 08. 2010 16:12

Re: Využití GPS

Za samotný gps přijímač a jeho fungování se neplatí. Tudíž žádny datový tarif není potřeba. Mapy a software je obvykle placený a musí se koupit (případně jej lze stáhnout z fór :) ), ovšem potom je samotné navigování již zdarma a nemá s daty od operátora nic společného.
Pokud to s navigací myslíš vážně, tak se určitě porozhlédni po mobilu s operačním systémem (WindowsMobile, iOS, Android či Symbian).
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
Scarabeus06
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
4
Registrován:
31. 12. 2009 11:46
Odesláno:
13. 08. 2010 16:42

Re: Využití GPS

Takže pokud to dobře chápu, tak když budu například v lese s mobilem, který má GPS čip a nějaký software tak mi to ukáže kde se nacházím? Jinak zatím zvažuji LG GT540 Optimus, který se mi z telefonů do 7500 Kč zamlouvá nejvíc (požaduji Wi-fi, pohodlné přehrávání videa a s tím související i velký display (alespoň 2,8") s dobrým rozlišením, dostatečně dlouhou výdrž na baterii a pokud by to teda šlo s tou GPS jak myslím tak bych chtěl i tu. Operační systém nějak nevím, který zvolit, protože s žádným nemám zkušenost. Nejsympatičtější je mi Android, ale ve většině mobilů jsou staré verze :-(
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
13. 08. 2010 17:41

Re: Využití GPS

Chápeš to správně. Bohužel u telefonů bez OS je výběr navigací a map velmi sporadický ve srovnání s těmi, které jsou pro ty s operačním systémem. Něco možná bude v Javě, ale bude toho málo a ne příliš propracované. Použít určitě půjdou google mapy, ale u těch je problém to, že je právě potřeba datový tarif, jelikož se stahují online- tudíž to stojí další peníze. Není nad to, když má člověk mapové podklady uloženy přímo v zařízení resp. na kartě. Takto s nimi umí pracovat vyspělé navigace- TomTom, iGO, Garmin, Sygic, AutoMapa, Navigon a mnohé další, které jsou ale určeny pro telefony s OS.
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
Scarabeus06
Mobil Čumil Plus
Příspěvky:
4
Registrován:
31. 12. 2009 11:46
Odesláno:
13. 08. 2010 18:17

Re: Využití GPS

Dobře, díky za informace, stejně plánuji koupit telefon s co možná nejrozšířenějším systémem, abych mohl dodatečně instalovat různé aplikace, nejenom navigaci. Takže ten Optimus by měl být v tomto ohledu v pořádku? Nebo bys mi doporučil do 7,5k něco jiného při použití, jak jsem psal výše?
Mobil Čumil Plus
Uživatelský avatar
Chrono Leggionaire
Veterán
Zařízení:
iPhone 4 32GB
Příspěvky:
3029
Registrován:
23. 12. 2006 12:37
Odesláno:
13. 08. 2010 19:04

Re: Využití GPS

Neměl by tam být žádný problém, v současné době je navigačního softu pro Android již slušné množství.
HTC Shift
Nokia N900
HTC Rhodium
Apple iPhone 4
Veterán
6 příspěvků •Stránka 1 z 1